Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 29 maja 2017, 19:04     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post21 kwie 2017, 23:18

webskitrader pisze:Nie piszę tego złośliwie. Sam przeszedłem cały proces nauki i wiem, że nie jest to proste. Wiele osób odpada, bo nie może znieść, że trading miał być szybkim sposobem na zarobienie milionów, a okazał się twardym biznesem, który bardzo obciąża psychikę.

webski - pieknie napisane. Tak samo kiedys myslalem...szybko zarobie, kasa lezy, trzeba tylko schylic sie...psychicznie ciezkie do zniesienia, biznes bardzo twardy, dalej skrobie mala lyzeczka, z palca nie idzie, walcze automatami, mam tego tyle, ze zaczynam sam tracic sie w tym, praktycznie 24/7/365 moglbym spedzic na testach, optymalizacjach i statystykach.

chihuahua

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post21 kwie 2017, 23:27

Po zastanowieniu się stwierdzam, że ten wątek stanowi istotną część tego forum.
W nim każdy może poczuć się kimś, mentorem, doradcą, lepszym.

Myślę, że gdybyśmy jako naród mieli inną mentalność, to wątek szybko umarłby śmiercią naturalną.
Ale tutaj najważniejsze jest nie co u mnie, ale czy sąsiadowi za płotem dom się sypie.

Nie jest też przypadkiem, że żaden temat z wyjątkiem tego nie jest tak ciągnięty przez lata.
Mniej więcej czas założenia tego tematu pokazuje, kiedy to forum zaczęło się uginać pod ilością nowych znawców tematu.
W żadnej innej dziedzinie nikt by nie tracił tyle czasu, żeby podniecać się czymś tak niemerytorycznym
dla tematu forex jak ten jurnal.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.
Awatar użytkownika

freakout

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post22 kwie 2017, 02:51

minęły 4 lata, wątek ma 300 stron i prawie 3000 odpowiedzi, i przez ten czas nic nie uległo zmianie - autor tak jak bezmyślnie przewalał kasę, tak robi to dalej... uważam że ktoś powinien ten wątek zamknąć i przyczepić jako przestrogę dla nowicjuszy przed chęcią szybkiego zarobku na FX, a jego nazwa też powinna zostać zmieniona na "Jak nie należy grać na rynku FOREX"...

sorry, ale to jest najbardziej chory przypadek jaki kiedykolwiek widziałem...
"Pracuj mądrze a nie ciężko..." ;) |$$$| "Gdy się trader śpieszy to się broker cieszy..." :lol:
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post22 kwie 2017, 14:17

-rookie- pisze:
-rookie- pisze:Może spróbuj z limitem dziennej straty zamiast 1% na jednej transakcji. Nie wiem ile tam możesz stracić dziennie, ale to jest bardziej elastyczne podejście do wielkości pozycji i ilości niż takie twarde reguły jakie sobie ustalasz. I tak się tego nie trzymasz przeważanie, więc limit dziennej straty może być lepszym rozwiązaniem. Tylko jak dobijesz do tego limitu to musisz bezwzględnie zamknąć. Dozwolone są tylko lekkie odchylenia poza limit. Inaczej to nie ma sensu.

Załóżmy... masz ustalone że możesz stracić 2% dziennie kapitału początkowego. Dobierasz wielkość pozycji do długości SL który utnie straty właśnie na tych 2%. Jednak masz bardziej elastyczne podejście bo możesz uśredniać, a widziałem że tak robisz. Wtedy jeśli przesadzisz z ilością pozycji możesz po prostu zacieśnić SL i w razie czego zamknąć na tej stracie przez przelewarowanie lub przeczekać jeśli strata jest nieco ponad ten limit tzn. 2.29% na przykład. 3% to już trochę za dużo jeśli mamy trzymać się money management. Wtedy możesz sobie otwierać co chcesz i jak ale masz jedno ograniczenie - dzienny limit strat na którym wychodzisz i kończysz tego dnia gre. Do póki nie przebiłeś tego limitu możesz grać dalej, ale kiedy to się stanie odpuszczasz.

Przemyśl czy to ma sens dla Ciebie, bo moim zdaniem takie podejście jest bardziej elastyczne niż to co robisz. Bardziej pasuje do Ciebie.

Witaj, Masz rację, musze dołozyć punkt w którym określam dzienny limit straty. Myslałem ustalić 2% limitu, ale wtedy na pozycje musiałbym ustalić jakieś 0,5% max straty. i około 4 pozycje stratne pod rząd i koniec handlu w danym dniu... ale jak wpomniał pózniej kolega że ja nie potrafię przestać, powiedzieć STOP gdy juz mam jakiś wiekszy dzienny czy tygodniowy zysk. Musze nad tym też popracować, bo gdyby 2 tyg temu bym odpuścił to pewnie nadal miałbym zrobione 100% konta a nie jak teraz -40%
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post22 kwie 2017, 14:34

Może po prostu zredukuj dźwignie i jej nie podnoś. Nie wiem, może 1:25 albo 1:50. Albo nawet 1:10 ale nie wiem czy wtedy otworzysz chociaż Swoje 2 loty na dax, musiałbyś to policzyć na ile pozycji starczy marginesu dla danej dźwigni. Lepiej spróbować zredukować do minimum czyli gdzieś do 1:25.Będziesz miał ograniczenie i nie przesadzisz z wielkością pozycji jeśli sam nie zaczniesz podnosić dźwigni. Może to pomoże i coś zmieni się w Twoim podejściu, sposobie myślenia. Nie skasujesz od razu konta bo nie będziesz mógł otworzyć takich pozycji jak przy dźwigni 1:100 i może spojrzysz na to inaczej. Spróbować nie zaszkodzi...

Ten dzienny limit to nie wiem czy takie dobre rozwiązanie. Nadal nad tym się zastanawiam czy to jest dobre. Czy dobrze do tego podchodze.'

W sumie to teraz już sam nie wiem... Problemem jest cięcie strat. Obniżonym lewarem ograniczysz też zyski, ale może wyrobisz lepsze nawyki niż masz teraz jak zaczniesz stosować mniejszą dźwignie. Sam zmieniłem podejście do dźwigni dopiero jak obniżyłem do minimum. Jakbym nie patrzeć to nadal nie rozwiązuje problemu cięcia strat. a tutaj jest problem i trzeba wymyślić coś żeby zatrzymać straty kiedy wejdziesz w zły trejd i Cię przewiezie. Nie mam pojęcia, co to może być.
Obrazek
Awatar użytkownika

Nieśmiertelny Trader

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post22 kwie 2017, 17:35

Fajnie się zaglada po dłuższej przerwie :) widać że wątek jak i jego autor, a nawet komentujący zatrzymali się w czasie wieki temu. Pozdrowienia z drugiego końca świata :) fx ssie. Gdzie indziej można zarobić(słowo klucz - zarobić nie tracić) znacznie znacznie więcej i mieć z tego satysfakcję. Yo :)
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post22 kwie 2017, 17:54

Nieśmiertelny Trader pisze:Fajnie się zaglada po dłuższej przerwie :) widać że wątek jak i jego autor, a nawet komentujący zatrzymali się w czasie wieki temu. Pozdrowienia z drugiego końca świata :) fx ssie. Gdzie indziej można zarobić(słowo klucz - zarobić nie tracić) znacznie znacznie więcej i mieć z tego satysfakcję. Yo :)

Witaj. To może pochwal nam się na czym Tak fajnie zarabiasz i masz satysfakcję... co Ci zależy i tak nikt tam Cię pewnie nie znajdzie żeby ukraść Ci pomysł albo zrobić konkurencję :564:
Pozdrawiam
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek

webskitrader

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post22 kwie 2017, 18:49

danbo86,

Mam propozycję dla Ciebie, jeśli chodzi o cięcie strat. Ja hołduję zasadom Joe Ross'a. Dla mnie to niedościgniony wzór, który podpowiada, że im mniej (rzadziej, krócej) jesteś na rynku - więcej zarobisz.

Jeśli chwilę się zastanowisz to przyznasz, że ma to sens. Pamiętaj - nie myśl teraz o zyskach, bo i tak nie zarabiasz, ale o ograniczeniu strat, a zyski przyjdą same.

Moją propozycją jest sugestia, abyś nie wykonywał więcej niż JEDNĄ TRANSAKCJĘ DZIENNIE.

Tak jest...

TYLKO JEDNĄ TRANSAKCJĘ DZIENNIE.

To Ciebie zmusi do bliższego przyjrzenia się co się dzieje na rynku.
Do głębszej analizy, bo masz tylko jeden strzał dziennie.

Wytrwaj w tym przynajmniej dwa tygodnie. Zobaczysz, że wyniki same przyjdą, a Ty nabierzesz dystansu do tego wszystkiego.
ZOBACZYSZ TEŻ POZYTYWNE ZMIANY W SWOIM PODEJŚCIU DO TRADINGU. To bardzo istotny pierwszy krok.

Albert Einstain powiedział: "Głupcem jest ten kto wciąż robi to samo i oczekuje innych rezultatów".
Potraktuj to jak zmianę w sposobie działania, której potrzebujesz.

Wybierz sobie określoną porę, albo obserwuj po swojemu rynek - nie wiem jak Ty tam działasz.

Ale pamiętaj, że tylko JEDNA TRANSAKCJA DZIENNIE.

Nam tutaj możesz napisać wszystko, ale siebie nie oszukasz i dlatego będziesz odpowiadał sam przed sobą. Tylko i wyłącznie. Uczciwie podejdź do sprawy, a zaczną się dziać cuda. Coś o tym wiem... :-)

Potraktuj to jak wyzwanie. Akurat poniedziałek nie długo. Bardzo dobry czas, żeby zacząć.
Ale to czy zaczniesz i wytrwasz w tym, to już zależy tylko od Ciebie.

JEDNA TRANSAKCJA DZIENNIE

Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika

highend

Fanatyk

Fanatyk

Nieprzeczytany post22 kwie 2017, 19:10

Nieśmiertelny Trader pisze:Fajnie się zaglada po dłuższej przerwie :) widać że wątek jak i jego autor, a nawet komentujący zatrzymali się w czasie wieki temu. Pozdrowienia z drugiego końca świata :) fx ssie. Gdzie indziej można zarobić(słowo klucz - zarobić nie tracić) znacznie znacznie więcej i mieć z tego satysfakcję. Yo :)

FX nie ssie. Tylko nie jest dla każdego. Na pewno nie dla danbo
a zarobić można na czymś innym oczywiście, ze tak! popieram :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami
Do or do not. There is no try - (Master Yoda)

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post22 kwie 2017, 20:34

danbo86 pisze:Witaj, Masz rację, musze dołozyć punkt w którym określam dzienny limit straty. Myslałem ustalić 2% limitu, ale wtedy na pozycje musiałbym ustalić jakieś 0,5% max straty. i około 4 pozycje stratne pod rząd i koniec handlu w danym dniu... ale jak wpomniał pózniej kolega że ja nie potrafię przestać, powiedzieć STOP gdy juz mam jakiś wiekszy dzienny czy tygodniowy zysk. Musze nad tym też popracować, bo gdyby 2 tyg temu bym odpuścił to pewnie nadal miałbym zrobione 100% konta a nie jak teraz -40%

Może przestań kombinować i po prostu zacznij wypłacać wreszcie, ale nie przy 10k. Przy Twoim doświadczeniu i skuteczności wszystkie ograniczenia się nie sprawdzą bo jesteś agresywnym graczem, lepszy jest już ten SLK 50% albo 75% co promują w TJS. Ustal prostą zasadę od następnego tygodnia. Jak zarobisz 1000 PLN wypłać 500 PLN. Masz teraz 1000 PLN, to jak dobijesz do 2k wypłać 500 PLN, na koncie zostanie 1500, potem znowu jak zarobisz kolejny tysiąc i będziesz miał 2500 wypłać 500 PLN, zostanie 2k na koncie, a 1000 już będziesz miał na koncie w banku. Za każdym razem jak zarobisz kolejny tysiąc wypłać 500 PLN. Chcesz grać i szybko zrobić ten milion to może w ten sposób oszukasz swój umysł i chciwość i coś zarobisz. Same straty ma zatrzymać Twój limit SLK ustalony na 25% albo 50% strat, gdzie ucinasz wszystko gdy dojdzie do takiego poziomu. Może takie rozwiązanie jest lepsze dla Ciebie...
Obrazek
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal