Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 23 wrz 2017, 21:57     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post17 kwie 2017, 12:56

Może spróbuj z limitem dziennej straty zamiast 1% na jednej transakcji. Nie wiem ile tam możesz stracić dziennie, ale to jest bardziej elastyczne podejście do wielkości pozycji i ilości niż takie twarde reguły jakie sobie ustalasz. I tak się tego nie trzymasz przeważanie, więc limit dziennej straty może być lepszym rozwiązaniem. Tylko jak dobijesz do tego limitu to musisz bezwzględnie zamknąć. Dozwolone są tylko lekkie odchylenia poza limit. Inaczej to nie ma sensu.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post17 kwie 2017, 13:48

-rookie- pisze:Może spróbuj z limitem dziennej straty zamiast 1% na jednej transakcji. Nie wiem ile tam możesz stracić dziennie, ale to jest bardziej elastyczne podejście do wielkości pozycji i ilości niż takie twarde reguły jakie sobie ustalasz. I tak się tego nie trzymasz przeważanie, więc limit dziennej straty może być lepszym rozwiązaniem. Tylko jak dobijesz do tego limitu to musisz bezwzględnie zamknąć. Dozwolone są tylko lekkie odchylenia poza limit. Inaczej to nie ma sensu.

Załóżmy... masz ustalone że możesz stracić 2% dziennie kapitału początkowego. Dobierasz wielkość pozycji do długości SL który utnie straty właśnie na tych 2%. Jednak masz bardziej elastyczne podejście bo możesz uśredniać, a widziałem że tak robisz. Wtedy jeśli przesadzisz z ilością pozycji możesz po prostu zacieśnić SL i w razie czego zamknąć na tej stracie przez przelewarowanie lub przeczekać jeśli strata jest nieco ponad ten limit tzn. 2.29% na przykład. 3% to już trochę za dużo jeśli mamy trzymać się money management. Wtedy możesz sobie otwierać co chcesz i jak ale masz jedno ograniczenie - dzienny limit strat na którym wychodzisz i kończysz tego dnia gre. Do póki nie przebiłeś tego limitu możesz grać dalej, ale kiedy to się stanie odpuszczasz.

Przemyśl czy to ma sens dla Ciebie, bo moim zdaniem takie podejście jest bardziej elastyczne niż to co robisz. Bardziej pasuje do Ciebie.

irmentruda

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post17 kwie 2017, 14:33

-rookie- pisze: Do póki nie przebiłeś tego limitu możesz grać dalej, ale kiedy to się stanie odpuszczasz.

Ale Danbo tego nie potrafi. Tu jest własnie problem.

nemoofx

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post17 kwie 2017, 15:31

to tylko teoria nie każdy potrafi zmniejszać czy zwiększać SL i nie stracić na tym. Jest to sztuką i możesz mieć doświadczenie wieloletnie tak jak danbo i większe a SL Ci w 80% zawsze złapie to jest rynek a wasze mrzonki to fikcja. Rady wasze może i dobre ale tylko w teorii są. Gdybyście tak grali jak innym radzili to dziś byście byli milionerami taka prawda dlatego najlepiej się gra bez SL bo to szybki rynek jest i trudno jest tak jednoznacznie go postawić i mieć pewność ze go nie złapie a następnie pójdzie to w twoją stronę. RADZICIE MU ZRÓB TAK ALBO TAK JAK BYŚCIE Z WYKRESEM FX NIE MIELI NIGDY NIC WSPÓLNEGO SŁABE TO. Przedstawcie swoich 100 zagrań to się wypowiemy i zarazem pośmiejemy z nich :mrgreen:

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post17 kwie 2017, 17:29

nemoofx, to jest MM z którego teraz korzystam. Nie mam 100 trejdów ale korzystam z tego MM, to jest tylko propozycja dla danbo...
Awatar użytkownika

T-REX

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 2

Nieprzeczytany post17 kwie 2017, 21:43

nemoofx pisze: Gdybyście tak grali jak innym radzili to dziś byście byli milionerami taka prawda dlatego najlepiej się gra bez SL bo to szybki rynek jest i trudno jest tak jednoznacznie go postawić i mieć pewność ze go nie złapie a następnie pójdzie to w twoją stronę. RADZICIE MU ZRÓB TAK ALBO TAK JAK BYŚCIE Z WYKRESEM FX NIE MIELI NIGDY NIC WSPÓLNEGO SŁABE TO. Przedstawcie swoich 100 zagrań to się wypowiemy i zarazem pośmiejemy z nich :mrgreen:

No dobra, dalej jestem leszczem, nie zarabiam. Przez ten cały czas uwaliłem (7 lat- używając non stop SL) JEDNO konto, i straciłem w sumie przez cały ten czas tyle, ile Danbo traci w ciągu jednego "mocniejszego" tygodnia. Przejrzyj ten temat, i policz ile danbo zaoszczędził by kasy słuchając tylko takiego głupka i dyletanta jak ja. A potem napisz ile ty zarabiasz swoją metodą - możesz przedstawić jakieś 100 zagrań. też się chętnie pośmieję.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Tomasz1441810

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post18 kwie 2017, 21:56

Zaraz uwali :) Szkoda słów
Awatar użytkownika

highend

Fanatyk

Fanatyk

Nieprzeczytany post18 kwie 2017, 22:27

300 !
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami
Do or do not. There is no try - (Master Yoda)

spontfx

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 10:47

highend pisze:300 !

Uwalil konto ? :shock:

webskitrader

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post21 kwie 2017, 16:48

Popieram przedmówcę. Może nie aż tak dosadnie, ale z tego co piszesz jasno wynika, że jeszcze długa droga przed Tobą, danbo86.

Na początku chciałem zacytować kilka Twoich wypowiedzi i pokazać, gdzie robisz błędy, ale po namyśle stwierdziłem, że jest to bez sensu. I tak nic do Ciebie nie dotrze.

Brak właściwego podejścia sprawia, że na tą chwilę jesteś ulubieńcem wszystkich Market Makerów. Jesteś znakomitym dawcą kapitału.

Trading to jest biznes dla osób, które potrafią schować zarówno dumę jak i ego do kieszeni.
Niestety sam piszesz, że nie trzymasz się Planu, bo chciwość bierze górę. Czyli rządzą Tobą emocje, a to już nawet nie gwóźdź do trumny - to cała trumna.

Nie twierdzę, że się nie nadajesz do tego biznesu. Może masz bardzo głęboko ukryty potencjał. Jednak na ten moment jedyne co możesz zrobić na rynku, to tylko sobie krzywdę. Na pewno nie pieniądze. Dlatego odpuść i zacznij nad sobą pracować.

Nie piszę tego złośliwie. Sam przeszedłem cały proces nauki i wiem, że nie jest to proste. Wiele osób odpada, bo nie może znieść, że trading miał być szybkim sposobem na zarobienie milionów, a okazał się twardym biznesem, który bardzo obciąża psychikę.

Proponuję posłuchać tych rad.
Szczerze życzę powodzenia, bo widzę w Tobie entuzjazm, który sam miałem gdy zaczynałem.
"...jeśli coś stracisz, nie strać tej lekcji"
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal