Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 21 lis 2017, 23:47     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Od 1000zł Real

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

-rookie-

Maniak

Maniak

Re: Od 1000zł Real

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 16:11

Haha, napisz co Tobą kierowało dzisiaj. o.O Napisz podsumowanie z dzisiaj na gorąco

Może ty wpadłeś w ten overtrading bo chcesz się odkuć i odrobić szybko te straty. Ciągle kasujesz konta, może tutaj leży problem. Jeśli to jest powód porażek to przerwa nic nie da. Odłożysz tylko problem na potem i po powrocie znowu zaczniesz robić to samo. To twój nawyk, schematy który ciągle będziesz powtarzał. Powinieneś pomyśleć jak to zmienić, jeśli tak wygląda Twój problem. Po prostu trzeba to przerobić dzień po dniu, małymi kroczkami robiąc coś innego. Bo ty chyba wpadłeś w jakiś schemat. Tak to wygląda według mnie. Niestety z takimi problemami trzeba sobie samemu poradzić.

Wiesz, dużo czytałem o takich przypadkach gdzie ludzie właśnie popadali w podobny obłęd kiedy tracili i próbowali się odkuć. Kiedy tkwisz w tym amoku, nie myślisz racjonalnie. Zawsze myślisz o odrabianiu strat. Ktoś z boku ma bardziej trzeźwe spojrzenie na to co robisz. To jest moja rada. Być może to nie jest powód twoich porażek, ale przemyśl to.

Powodzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 17:17

-rookie- pisze:Haha, napisz co Tobą kierowało dzisiaj. o.O Napisz podsumowanie z dzisiaj na gorąco

Może ty wpadłeś w ten overtrading bo chcesz się odkuć i odrobić szybko te straty. Ciągle kasujesz konta, może tutaj leży problem. Jeśli to jest powód porażek to przerwa nic nie da. Odłożysz tylko problem na potem i po powrocie znowu zaczniesz robić to samo. To twój nawyk, schematy który ciągle będziesz powtarzał. Powinieneś pomyśleć jak to zmienić, jeśli tak wygląda Twój problem. Po prostu trzeba to przerobić dzień po dniu, małymi kroczkami robiąc coś innego. Bo ty chyba wpadłeś w jakiś schemat. Tak to wygląda według mnie. Niestety z takimi problemami trzeba sobie samemu poradzić.

Wiesz, dużo czytałem o takich przypadkach gdzie ludzie właśnie popadali w podobny obłęd kiedy tracili i próbowali się odkuć. Kiedy tkwisz w tym amoku, nie myślisz racjonalnie. Zawsze myślisz o odrabianiu strat. Ktoś z boku ma bardziej trzeźwe spojrzenie na to co robisz. To jest moja rada. Być może to nie jest powód twoich porażek, ale przemyśl to.

Powodzenia.

powiem po koleii jak to było z tym dniem wyborczym.

Dzisiaj w nocy obudziłęm się około 3 nad ranem, patrze a tu jedna pozycja na zlocie zamknieta bo stop out sie aktywował a druga zamknieta na plusie bo poszlo zloto w góre.

Coż... co mną kierowało...strach przed stratą to napewno i chyba podświadomie te odrabianie strat.

wczesnie rano gdy złoto było w okolicach 1315 miałem na koncie 3400zł i jedną otwartą pozycje na buy na złocie po 1326.98. myslelem ze zloto pojdzie jeszcze wyzej i trzymalem a wtedy juz powoli zlatywało w dół i dołożyłem jeszcze po 1310 na buy po drodze zamykając sell na zlocie bo tez mialem. w miedzyczasie konto zlecialo do ponizej 3000zł. o 8 rano zamkneły sie moje dwie pozycje na dax które dały mi razem około 760zł zysku. wiec bylo ok, wtedy bylo juz okolo 2150zł equity. złąpałem daxa na 10050pk na BUy 1 lot i potem dołożyłem 1lot po 10098 i obydwie zamknelem w okolicach 10165pkt wiec bylo ok, szkoda ze nie trzymałem tego, a miałem takie myśli zeby trzymać do jutra... ehhh.

potem niepotrzebnie dałem sell na dax na 10222 1 lot i to mnie pociągneło i złoto po 0,1 locie które trzymałęm od 1326.98 i 1310 bo myślałem ze jednak powróca na szczyty...

potem mówiłem sobie ze jak wyjdzie konto powyzej 2000zł to zamykam bo i tak to bedzie dobry wynik. i wrociło do ponad 2300zł i co???.... nie zamknełem tego, bo wmowilem sobie ze a jak juz idzie do gory to pojdzie jeszcze wyzej i niestety zloto poszlo na dół a dax wystrzelił i po koncie.

tak to w skrócie wyglądało dzisiaj.

Wiem, ciągle powtarzam schemat, ciagle zamiast wypłacic co zarobiłem to znowu poszłą wpłata i tak w kółko...

od jutra zacznę znowu, ale już niepublicznie, tylko sam ze sobą.

Pozdrawiam
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek

irmentruda

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 17:28

Danbo, gdyby nie Ty to Admiral pewnie juz dawno zwinalby sie z Polski.

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 17:41

Ok, dzięki za odpowiedź. Nie będę już nic więcej doradzał, bo sam tego wszystkiego się uczę i zarabiam tylko na demo :o
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinmijagi

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 17:46

Dlaczego zaczniesz niepublicznie? Czy prowadzenie dziennika i publikacja wyników jest dla Ciebie utrudnieniem w handlu?
Cytaty, pipsów nie dają.
Awatar użytkownika

danbo86

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 17:50

marcinmijagi pisze:Dlaczego zaczniesz niepublicznie? Czy prowadzenie dziennika i publikacja wyników jest dla Ciebie utrudnieniem w handlu?

nie jest dla mnie utrudneniem. w sumie to się jeszcze zastanowię czy bedzie publicznie czy nie. tak pod wpływem emocji napisalem ze to ostatni w tym roku...
nie bądź zachłanny... bądź cierpliwy... bądź ostrożny...
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinmijagi

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 18:21

Twój handel zawsze był publiczny, nie masz problemu z pokazywanie tego co robisz, wiec rezygnowanie z publikowania jest wg mnie ucieczka od krytyki. Skoro nie potrafisz pracować dobrze, gdy inni patrza Ci na ręce, to w samotności nie bedziesz w stanie sie poprawic.
Ludzie juz tak mają, że pozwalaja sobie na więcej gdy nikt nie patrzy. Naklej sobie na ścianie zdjęcie pary oczu, bedziesz obserwowany cały czas( to działa). Może cześć złych decyzji uda sie wyeliminowac.
Cytaty, pipsów nie dają.

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 18:35

od-1000zl-real-t22917.html - Wróć do początku. Zacznij od przeczytania własnego dziennika.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 19:01 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika

Nieśmiertelny Trader

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 18:49

danbo86 pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Do autora wątku i ogolnie do ludzi którzy sporo umoczyli na FX. Powinieneś zadać sobie jedno pytanie, zajebiście ważne (ale nie ''co chcesz w zyciu robić i zacząć to robić....'') Pytanie, czy gdyby pojawiła się osoba/instytucja, ktora zwróciła by Ci wszystkie poniesione straty (niestety tylko pieniężne) na FX/Giełdzie itp. pod warunkiem, że do końca życia nie tykasz rynków to czy przyjął byś taka propozycję? Dostajesz z powrotem cały wkład i kończysz z tym na amen. Zakładam że większość by się zgodziła, niestety tylko w wypadku zwrotu kosztów, bez tego dalej będzie utapiać mamone. Mimo to wydaje mi się, ze warto zadać Sobie takie pytanie.

Witaj, bardzo dobre pytanie. Ale zastanówmy się chwile... kto by chciał zwrócić poniesione straty?? chyba tylko jakiemuś dobrodusznemu człowiekowi który chce uratować np mi "życie" pod warunkiem że więcej do rynku się nie zabiorę. jest teoretycznie możliwe znalezienie takiej osoby ale w praktyce naprawdę wątpię...

Odpowiadając na pytanie, nie zgodziłbym się na taki układ. Po pierwsze dlatego że w moim przypadku uważam to za jedyna formę solidnego pomnożenia kapitału i w przyszłości zrealizowania "marzeń" nie są one jakieś wielkie ale potrzeba do tego pieniędzy niestety. a kwota jaka straciłem do tej pory pozwalała na częściową realizacje. Po drugie chciałbym w końcu przełamać siebie i osiągnąć tą regularność wypłat, samokontrolę nad otwieraniem zbyt dużych pozycji i zamykania ich na max kilku procentach straty, a nie jak do tej pory "albo będę miał rację albo MC"

przed wczoraj znowu był zjazd u mnie z 5700zł do 400zł i coś znowu jest zwała na głowie... konto nie było tu na forum.

Niedługo będzie nowy rachunek od 1000zł - ostatni w tym roku.

Piszesz, częsciowa realizacja ale spójrz na pierwszą stronę dziennika, cel 100 tysiecy. Tyle chyba jakos straciles od poczatku tego dziennika tak więc gdbyś mial tamte 100 tysiecy i przez te 3 lata ktore minely, zarobil kolejne 100 tysiecy robiąc to co sobie tam robisz to teoretycznie masz zrealizowany cel.

Tak jak wspominałem, powinieneś spróbować tej metody 21 dni. Trejdować ze scisle założonymi zasadami i się ich trzymać przez okres 21 dni. Jest to ponoć minimalny okres w czasie ktorego człowiek jest w stanie zmienić Swoje nawyki. Chodzi o to czy po trafisz to zrobić grając np ciągle tą samą kwotą. Wpłać 1000 zł i graj tylko 0,01 lota, lub 0,03 ale rozbijaj do na trzy pozycje max gdy grasz na daxie. To pokaże czy nadajesz się na trejdera.
Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post09 lis 2016, 18:56

Nieśmiertelny Trader pisze:Tak jak wspominałem, powinieneś spróbować tej metody 21 dni. Trejdować ze scisle założonymi zasadami i się ich trzymać przez okres 21 dni. Jest to ponoć minimalny okres w czasie ktorego człowiek jest w stanie zmienić Swoje nawyki.

To tylko teoria, jak 10.000h. Przeciętny czas potrzebny do zmiany nawyku to średnio 60, nawet do 90 dni. U innych też zauważyłem podobny czas, kiedy organizm adaptuje się do zmian. Gdzieś po 60 dniach to staje się rutyną i nie trzeba się już pilnować jak na początku. Jednak powinieneś spróbować choć kawałek z tego wytrzymać, nawet te 21 dni to będzie wyzwanie i może się czegoś nauczysz w tym czasie. Przynajmniej coś zmienisz, zawsze to nowe doświadczenia.
Obrazek
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal