Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

SL czyli zamknięcie pozycji ze stratą przewiduję, gdyby zaczynało się dziać coś niepokojącego. Jeżeli natomiast liczę, że jednak kurs z czasem (długoterminowo) będzie w moją stronę to nie zamykam.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

PaulGilbert pisze:SL czyli zamknięcie pozycji ze stratą przewiduję, gdyby zaczynało się dziać coś niepokojącego. Jeżeli natomiast liczę, że jednak kurs z czasem (długoterminowo) będzie w moją stronę to nie zamykam.


PaulGilbert co u ciebie. Bardzo fajny journal, ale od dłuższego czasu nic nie publikujesz. Jeśli wywalił cię SL to nic złego. Wracaj i pisz. Ciekawe założenia i sprawny trading był.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Jestem cały czas, tylko czekam sobie cierpliwie. Jak już pisałem wcześniej nie jestem typem regularnego gracza - jak mnie najdzie to i po parę transakcji dziennie jestem chętny zrobić, ale na siłę jakoś nie zmuszam się. Żeby rozruszać journal postaram się w przyszłym tygodniu coś otworzyć.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

PaulGilbert pisze:Jestem cały czas, tylko czekam sobie cierpliwie. Jak już pisałem wcześniej nie jestem typem regularnego gracza - jak mnie najdzie to i po parę transakcji dziennie jestem chętny zrobić, ale na siłę jakoś nie zmuszam się. Żeby rozruszać journal postaram się w przyszłym tygodniu coś otworzyć.


Uff dobrze cię widzieć. Czekamy z niecierpliwością. :lol:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Japco
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 24 lip 2010, 20:42

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: Japco »

Witam. Fajny journal. Zainteresował mnie, bo również ten rok zacząłem od 1 tys. zł i od razu przeczytałem cały :) Szkoda, że nie wstawiałeś screenów ze swoich zagrań, bo teraz ciężko byłoby szukać ich na wykresie. Niby zarobiona kwota niewielka ale patrząc od strony stopy zwrotu już przyzwoity wynik. O wiele cenniejsze od tego zysku jest zyskane doświadczenie, które na pewno zaprocentuje. Życzę powodzenia w osiągnięciu celu.
"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać rożnych rezultatów".

Albert Einstein

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycja 31 zamknięta przez TP: po 3,2108. Czekałem sobie i się doczekałem, chociaż długo to trwało - dlatego z pozycji wprawdzie +70,80zł, ale za to Swap -97,30zł. Tak więc z tej pozycji -26,50zł.
Pozycja 30 zamknęła się automatycznie po roku ze stratą -102,57zł i -42,09zł swap. Tak więc łącznie z tych dwóch pozycji -171,16zł.

Dwa wnioski: po pierwsze przy długoterminowych transakcjach polecam tylko i wyłącznie ECN - tam pozycje sobie spokojnie ponad rok czekają na zysk, a Bossa FX jednak zamyka gdy mija równy rok. Po drugie wysokie swapy na złotym są irytujące i jedynie gra na spadki wartości walut w stosunku do złotego przy długoterminowych transakcjach jest warta uwagi.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

PaulGilbert pisze:Pozycja 31 zamknięta przez TP: po 3,2108. Czekałem sobie i się doczekałem, chociaż długo to trwało - dlatego z pozycji wprawdzie +70,80zł, ale za to Swap -97,30zł. Tak więc z tej pozycji -26,50zł.
Pozycja 30 zamknęła się automatycznie po roku ze stratą -102,57zł i -42,09zł swap. Tak więc łącznie z tych dwóch pozycji -171,16zł.

Dwa wnioski: po pierwsze przy długoterminowych transakcjach polecam tylko i wyłącznie ECN - tam pozycje sobie spokojnie ponad rok czekają na zysk, a Bossa FX jednak zamyka gdy mija równy rok. Po drugie wysokie swapy na złotym są irytujące i jedynie gra na spadki wartości walut w stosunku do złotego przy długoterminowych transakcjach jest warta uwagi.

Ło to nawet nie wiedziałem, że zamykają jakąś pozycje po roku :roll: Ale zawsze byłem krótkoterminowym inwestorem walutowy. Dobrze cię widzieć po przerwie. Powodzonka i do przodu, znaczy do góry. :lol:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Dawno nie zaglądałem na tę stronę, więc może coś napiszę dla odświeżenia tematu. Jak już pisałem chyba kiedyś w temacie traktuje forex inaczej niż większość tu obecnych - mianowicie nie liczę na nagłe wzbogacenie się, ale traktuję ten rynek jako alternatywę dla lokat - korzystam z małej dźwigni. I najlepsze jest to, że takie podejście przynosi zyski. Może nie są to zyski duże, bo i nieczęsto zajmuję pozycje, ale te kilkanaście do nawet kilkudziesięciu procent rocznie można w ten sposób osiągać. Inwestuję sporadycznie, kilka - kilkanaście razy w roku np. ostatnio, gdy ropa kosztowała około 30 dolarów i jej cena była bliska kosztów wydobycia to nie dało się powstrzymać przed kupnem. Gdy ostatnio dolar kosztował ponad 4zł podobnie można było zagrać krótko, co też przyniosło zysk. Tak więc odświeżając temat polecam wszystkim tracącym na FX spróbować tego typu inwestycji - może ktoś widzi to podobnie jak ja i podzieli się tu swoimi doświadczeniami z tego typu podejściem.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Od 1.000zł - cel: 2.000zł.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej, ostatnio zglebiam temat inwestycji bez stoplossa przy duzym kapitale - testy real i demo sa obiecujace, zyski nie sa rzedu 100% w tydzien ale takie typu 100% w 2 miesiace przy BARDZO agresywnym podejsciu wiec z palcem w d.... mozna sobie zalozyc 10% w 6 miesiecy praktycznie bez codziennego gapienia sie w wykresy.

ODPOWIEDZ