Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Nieśmiertelny Trader

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

ADASKO2012 pisze: Dźwignia 1:25 spowoduje,że nadal w Polsce 80 procent ludzi będzie tracić pieniądze.Ale w totka nie ma jakoś żadnych ograniczeń,bo przecież kasa leci do państwa,a tracą prawie wszyscy.
Dlaczego nadal będzie tracić 95%? Nie będzie, skoro 1% obsunięcia przy pelnym wykorzystaniu dzwigni bedzie wart 1/4%, czaisz?

A więc wyjasnie to jak uposledzonemu:

Masz 1000zl i dzwignie 1:100. Kupujesz Edka za 0,20 lota czyli załóżmy max przy owej dzwigni i tym kapitale. Kupujesz go po 1.0200 a cena spada do 1.0130 i zaliczasz MC, jestes bez pozycji po czym cena mknie na 1.1200 tysiąc pipsów wyzej. Ewentualnie gdy juz troche zalapales to rozbijasz to 0,20 lota na 20x 0,01 lota i Twoj MC wytrzyma dluzej ale bedziesz i tak stopniowo zmniejszał kapitał a jednak i tak mozliwe ze wykoszą Cię całkiem. Natomiast gdy ktoś taki wplaci 1000zl przy dzwigni 1:25 bedzie mógł otworzyć max 0,05 lota przez co jest ogromna szansa ze rynek go nie wybije i zarobi 1000 pipsów. Powiesz no ale otworzy tylko 0,05 lota... no ale przynajmniej zarobi a nie straci :D Druga sprawa zawsze moze wplacić 4000 zł i otworzyć pozycję na 0,20 lota. Przy 0,20 lota kazde 100 pipsów na edku to niecałe 800zł wiec jest w stanie wytrzymać ''pojazdy czystki malutkich'' przed wlasciwym ruchem w górę.... Do tego gdy ktoś nie będzie w pelni wykorzystywał dzwigni 1:25 tak jak ktos nie wykorzystuje w pelni dzwigni 1:100 to zaliczenie MC jest praktycznie nieosiagalne. Cena w miedzy czasie moze dac wyjsc na zero. Trader ma wiecej czasu na zastanowienie ze jest po nie wlasciwej stronie rynku itp itd....

Gwarantuje ze statystyki zarabiający-tracący zmienią się diametralnie. :mrgreen:

Nieśmiertelny Trader

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

ADASKO2012 pisze:Według ministerstwa Polacy na forex stracili 2 mld. przez kilka lat,to tyle co Polacy tracą w kolekturach lotto rocznie bez żadnych wygranych.
Jak to bez żadnych wygranych? :D Przecież ktoś zawsze wygrywa w lotto i to od razu kupę forsy tak więc mysle ze statystyka do FX zachowana :D chociaż w ciagu 7 lat nikt nie pokazał tych milionów na FX a w totka tak. Miliony widziałem tylko na spreadach kalendarzowych. Nigdzie wiecej :D

-- Dodano: 18 lip 2017, 00:15 --
Borsuk pisze:ej szerloku a co jak rynek nie zawróci?
Jak trader się nie opamięta to będzie wtopa ale wtopa o wiele, wiele, wiele razy rzadsza niz przy dzwigni 1:100 bo rynek większość czasu jest w konsoli i wraca, dla tych co mają juz trochę ogarniete granie z trendem to daje szanse wyjscia... Statystyki zostana wywrócone do góry nogami. Kończę tę dysputę bo nie ma sensu gadac z ludzmi którzy grają za maxa... Ja gram dzwignią 1:50 i jej nie wykorzystuję bo nie czuję potrzeby. Ten kto takową czuje zawsze prędzej czy pozniej straci. Znaczy tylko tyle ze jest zdesperowany i brak mu hajsu a to nie jest dobre połączenie by zostac skutecznym i przede wszystkim spokojnym traderem bez presji na zarobek.

Narka

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Tak jest Niesmiertelny!! Zaapelujmy jeszcze do rządu, aby dopuścił do uzytkowania po naszych drogach wyłącznie samochody z ograniczoną prędkością maksymalną do 10km/h - gwaratuje, że statystyki wypadków zmienią się diametralnie.

Bo przecież wypadki spowodowane nadmierną prędkością to nie wina debili za kółkiem, tylko samochodów, że mogą tak szybko jechać.

Dadas - zgadzam się z tobą w 100% :564:

Jeśli mam do wyboru dźwignie to JA chcę decydować, czy z niej skorzystać, czy też nie. Nie potrzebuje pomocy państwa, żeby decydowało za mnie, nie jestem debilem, którego trzeba za rączke trzymać, a jak ktoś non stop przelewarowuje konto i traci z tego powodu wszystko to niech się zajmie zbieraniem grzybów, albo jakimś innym hobby i trzyma się z daleka od tego biznesu.

..poczekać, az zwróci :lol:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nieśmiertelny ma o jedno "życie" mniej, a posty nie na temat wywalone. Jeszcze raz proszę o trzymanie się ściśle tematu i kulturę bez zbędnych wycieczek osobistych. Wakacje są więc jestem leniwy i wolę banować niż moderować dziesiątki postów co ranek... :569:
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

PxP
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2017, 08:11

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: PxP »

Nieśmiertelny Trader pisze: ps. Uwazam ze jak Polska będzie miała dzwignie 1:25 a reszta swiata 1:100 i wiecej to ich rozjebiemy wynikami :D Byle u reszty się nie zmniejszyla :D
Pozdrawiam Szanownego Tradera. Widać również wiesz to czego 99,99% tutaj nie wie i mam nadzieję wiedzieć nie będzie ;-)

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Nieśmiertelny Trader napisał:
Masz 1000zl i dzwignie 1:100. Kupujesz Edka za 0,20 lota czyli załóżmy max przy owej dzwigni i tym kapitale. Kupujesz go po 1.0200 a cena spada do 1.0130 i zaliczasz MC, jestes bez pozycji po czym cena mknie na 1.1200 tysiąc pipsów wyzej. Ewentualnie gdy juz troche zalapales to rozbijasz to 0,20 lota na 20x 0,01 lota i Twoj MC wytrzyma dluzej ale bedziesz i tak stopniowo zmniejszał kapitał a jednak i tak mozliwe ze wykoszą Cię całkiem. Natomiast gdy ktoś taki wplaci 1000zl przy dzwigni 1:25 bedzie mógł otworzyć max 0,05 lota przez co jest ogromna szansa ze rynek go nie wybije i zarobi 1000 pipsów. Powiesz no ale otworzy tylko 0,05 lota... no ale przynajmniej zarobi a nie straci :D Druga sprawa zawsze moze wplacić 4000 zł i otworzyć pozycję na 0,20 lota. Przy 0,20 lota kazde 100 pipsów na edku to niecałe 800zł wiec jest w stanie wytrzymać ''pojazdy czystki malutkich'' przed wlasciwym ruchem w górę.... Do tego gdy ktoś nie będzie w pelni wykorzystywał dzwigni 1:25 tak jak ktos nie wykorzystuje w pelni dzwigni 1:100 to zaliczenie MC jest praktycznie nieosiagalne. Cena w miedzy czasie moze dac wyjsc na zero. Trader ma wiecej czasu na zastanowienie ze jest po nie wlasciwej stronie rynku itp itd....
W całym tym wywodzie zapomniałeś o jednym - o zarządzaniu kapitałem i ryzykiem!
Osobiście uważam, że w granicach rozsądku jest ryzykowanie 2% no może 3% w jednej transakcji, a powyżej zaczyna się już hazard, a nie spekulacja. Powyżej 5% to już po prostu czyste szaleństwo, a te Twoje wyliczenia to właśnie czyste szaleństwo. Ryzyko zaś to wartość Twojego SL początkowego i to właśnie wielkość ryzyka (także mentalnego) ogranicza wielkość Twojej pozycji, a nie dźwignia. Duża dźwignia pozwala przede wszystkim na efektywne wykorzystanie kapitału i to właśnie tym, którzy tego kapitału nie posiadają dużo. Obniżenie dźwigni spowoduje to, że właśnie Ci gracze, którzy opanowali podstawy zarządzania ryzykiem będę mogli otworzyć 1/4 wielkości pozycji lub nie będą mogli jej otworzyć w ogóle. Pozostanie więc albo zebrać 4 razy większy kapitał, wycofać się ze spekulowania lub zwiększenie ryzyka (z 2% do np. 8%), a to spowoduje, że bardzo szybko wielu z nich wyzeruje rachunek...

Zmniejszenie dźwigni utrudni życie właśnie tym początkującym, którzy wchodzą do gry z małym kapitałem z ostrożności lub po prostu z powodu braku środków ale jednocześnie starają się przyswoić i stosować wszystkie podstawy traidingu (zarządzanie kapitałem, ryzykiem, pozycją...). Dla szaleńców i nieuków mniejsza dźwignia nie będzie stanowić żadnej przeszkody...

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Popieram x100.

Nie zgadzam się jednak z często przytaczanym rozwiązaniem wpłacić 4-krotny depozyt i wszystko ok jak dawniej. Jest to jednak ciągle 4 razy mniejszy zysk (tyle że od innego depozytu). Przekłada się to też ewentualnie istotnie na procent składany. Więc tak czy inaczej jest to spore utrudnienie nie do obejścia.

W stratach to nie jest przeszkodą co wyjaśnił nam już na przykładach Nieśmiertelny Trader.

Awatar użytkownika
Lewar1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2014, 13:18

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Lewar1000 »

Chciałbym wszystkim dyskutantom serdecznie podziekować za przypomnienie że nie warto tracić czasu na czytanie forów :564:

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Tekst roku :564: Czemu ja sam nigdy nie mogę tak nie zrobię?

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Borsuk napisał:
Nie zgadzam się jednak z często przytaczanym rozwiązaniem wpłacić 4-krotny depozyt i wszystko ok jak dawniej. Jest to jednak ciągle 4 razy mniejszy zysk (tyle że od innego depozytu). Przekłada się to też ewentualnie istotnie na procent składany. Więc tak czy inaczej jest to spore utrudnienie nie do obejścia.
Oczywiście, że tak. Po prostu przy takiej dźwigni zwrot z kapitału ulegnie drastycznemu obniżeniu, a urok FX zdecydowanie przygaśnie. I tyle.

ODPOWIEDZ