Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nieśmiertelny Trader pisze:Większość ludzi wtapia kasę przez przelewarowanie i przez ''zysk albo w pysk'' to znaczy nie zamykanie stratnych transakcji tylko czekanie az się wróci i dzwignia 1:25 jest jak najbardziej dla takich ludzi, dzięki temu mają 4 krotnie większa szansę że ich pozycja się wróci. Przykładowo Osoba X wpłaca 12Kzł, otwiera shorta na 3 loty short, cena leci w górę ponad 100 pipsów i dana osoba zalicza MC. Tymczasem przy dzwigni 1:25 osba X otwiera shorta na 0,75 lota i ma 4 krotnie większe szanse by przetrwać pojazd w górę, nawet na 300 pipsów po czym cena moze zacząc isc zgodnie z założeniem strategii...

Nie mam nic przeciwko takiej ochronie, ale jesli mam mysleć o Sobie to chciał bym by jednak dzwignia 1:100 została na swoim miejscu z tym że można by udoskonalić system komu nalezy się wysoka dźwignia a komu niska poprzez np statement z ostatnich 3 miesięcy/6/roku.
Totalne bzdury piszesz!
Podstawowym czynnikiem nie jest tu dźwignia, tylko czekanie, że się wróci.
I tu nie pomoże żadna dźwignia.
Kluczem jest poziom MC.
Zawierając transakcję godzisz się na poziom zabezpieczenia tej transakcji.
I ten poziom powinien wynosić 100%, czyli MC = tyle, ile zabezpieczenia musisz położyć.
I to jest jedyna słuszna droga.
MC to całe ryzyko, i tylko w ten sposób można ograniczyć straty i zapewnić uczciwość tej gry.
Można uregulować poziom MC na 100%.
A myślący człowiek policzy sobie wielkość pozycji tak, żeby MC wynosiło np. 2% Equity.
I wtedy niepotrzebne żadne SL.

Zdecydowanie popieram zdanie, że nie godzę się na ustępstwa ponieważ jacyś nieucy i ignoranci
chcą się momentalnie wzbogacić i zawierają transakcje maksymalnym dostępnym wolumenem.
Jeżeli ktoś tak robi, to powinien zdawać sobie sprawę, co robi.

PS. Tu nikt nikogo do niczego nie zmusza, tzn. w tradingu.
Wszystko można obliczyć zanim się zawrze transakcję.
Mało tego, wszystko może za tradera policzyć np. ExpertAdvisor (EA).
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nieśmiertelny Trader

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Przyznam szczerze że w pewnych latach Mojego tradingu dzwignia 1:25 przynosiła by mi zyski zamiast strat bo wiele razy zdarzyło Mi się przelewarować w kluczowych momentach zwrotnych na rynku po przez dokładanie pozycji i zostawało raptem 70% do margina 30%. Na pewno lepsza dźwignia 1:25 niż margin 100% bo mając dzwignię 1:25 jesteśmy w stanie przetrwać znacznie więcej niż przy marginie 100% (to jest totalna bzdura) Z resztą i tak sporo brokerów ma margin 80%.... 1:25 to wciąż bardzo dużo ale i tak jestem za 1:100 ze względu na Siebie - obecnie. Dla początkujących traderów powinien być solidny wywiad na temat ich doswiadczenia bo to jednak broker pożycza Im aż 99% kapitału. Gdybym Ja komus pożyczał 99 tysięcy a ten ktoś dawał od Siebie tylko tysiaka to bym go wymaglował na lewo i prawo z jakiej racji mam mu pożyczyć aż tyle siana. Rozpastwili się tutaj co niektórzy grając cudzym hajsem i stąd tak ogromne straty bo nie ma szacunku do pieniądza, ciężko zarobionego pieniądza. Zarób 100K zamiast pożyczać 99k od brokera. Zarób 100k i graj 100K na walutach przy dzwigni 1:1. Gwarantuje ze nagle 95% osob zacznie zarabiac bo waluty, a zwlaszcza te głowne pary walutowe są w wiecznej konsoli i dywersyfikujac no kuzwa nie da się stracić, choć by nie wiem co. Dzwignia jest po to by ludzie tracili. Na akcjach nie potrzeba az takiej dzwigni, czasem nie potrzeba wcale gdy np kupuję Rajdy i leci mi 500% w 2 tygodnie a maxymalny spadek na edku to raptem 40% w ciagu kilku lat z 1.4 do 1.0. Smiechawa, waluty praktycznie stoja w miejscu i gdyba nie dzwignia to wiekszosc by zarabiała ooo Wielcy wymiatacze forexu.

piona :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nieśmiertelny Trader pisze:Przyznam szczerze że w pewnych latach Mojego tradingu
dzwignia 1:25 przynosiła by mi zyski zamiast strat bo wiele razy zdarzyło Mi się przelewarować w kluczowych momentach zwrotnych na rynku po przez dokładanie pozycji i zostawało raptem 70% do margina 30%.
Na pewno lepsza dźwignia 1:25 niż margin 100% bo mając dzwignię 1:25 jesteśmy w stanie przetrwać znacznie więcej niż przy marginie 100% (to jest totalna bzdura) Z resztą i tak sporo brokerów ma margin 80%.... 1:25 to wciąż bardzo dużo ale i tak jestem za 1:100 ze względu na Siebie - obecnie. Dla początkujących traderów powinien być solidny wywiad na temat ich doswiadczenia bo to jednak broker pożycza Im aż 99% kapitału. Gdybym Ja komus pożyczał 99 tysięcy a ten ktoś dawał od Siebie tylko tysiaka to bym go wymaglował na lewo i prawo z jakiej racji mam mu pożyczyć aż tyle siana. Rozpastwili się tutaj co niektórzy grając cudzym hajsem i stąd tak ogromne straty bo nie ma szacunku do pieniądza, ciężko zarobionego pieniądza. Zarób 100K zamiast pożyczać 99k od brokera. Zarób 100k i graj 100K na walutach przy dzwigni 1:1. Gwarantuje ze nagle 95% osob zacznie zarabiac bo waluty, a zwlaszcza te głowne pary walutowe są w wiecznej konsoli i dywersyfikujac no kuzwa nie da się stracić, choć by nie wiem co. Dzwignia jest po to by ludzie tracili. Na akcjach nie potrzeba az takiej dzwigni, czasem nie potrzeba wcale gdy np kupuję Rajdy i leci mi 500% w 2 tygodnie a maxymalny spadek na edku to raptem 40% w ciagu kilku lat z 1.4 do 1.0. Smiechawa, waluty praktycznie stoja w miejscu i gdyba nie dzwignia to wiekszosc by zarabiała ooo Wielcy wymiatacze forexu.

piona :)
I to jest według ciebie wina dźwigni, a nie twojej głupoty???
Większość brokerów oferuje dźwignię do wyboru.
Nikt cię nigdy nie zmuszał do stosowania dźwigni 100, ani nikt cię nie zmuszał do przelewarowania.
Ani nikt cię nie zmuszał do drabinowania strat.
Dlaczego ja mam cierpieć z powodu twojej głupoty????

Należy ludzi uświadamiać, żeby takich głupot nie robili, jak piszesz.
A nie zmniejszać dźwignię.

Margin 80% oznacza, że ci zabiorą co najmniej 120% wymaganego depozytu w razie MC.

No i, po to właśnie rynki zostały udostępnione wszystkim, nawet tym bez kapitału rzędu 100K+.
Ponieważ raz, że technologia na to pozwala, dwa to jest zawsze dodatkowa płynność.
A, jeżeli głupi ludzie się za trading biorą, to tylko i wyłącznie ich wina - niczyja więcej.

Prawda jest prosta i brutalna.
A Państwu wara od tego, co ja robię z moimi pieniędzmi!

Zmniejszenie dźwigni nie spowoduje, że ludzie przestaną tracić.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2017, 21:06 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Nieśmiertelny Trader napisał:
Dzwignia jest po to bo ludzie tracili.
Przyznam szczerze, że jak widzę takie komentarze to dosłownie cholera mnie bierze.
Dźwignia w każdym biznesie jest normalnym narzędziem finansowym. Zwykły kredyt zaciągnięty przez firmę, rynek terminowy surowców, płodów rolnych... W normalnym, kapitalistycznym świecie bez tego narzędzia finansowego po prostu biznes przestał by się kręcić. A tu ktoś wyskakuje z tekstem jakoby przez dźwignię ludzie tracili. Wszystkiemu winna ta mityczna dźwignia... I może lepiej od razu dodać spekulantów, cyklistów, szczepionki, chemtrails, UFO i co tam jeszcze...
Nieśmiertelny Trader napisał:
Na akcjach nie potrzeba az takiej dzwigni, czasem nie potrzeba wcale gdy np kupuję Rajdy i leci mi 500% w 2 tygodnie a maxymalny spadek na edku to raptem 40% w ciagu kilku lat z 1.4 do 1.0. Smiechawa, waluty praktycznie stoja w miejscu i gdyba nie dzwignia to wiekszosc by zarabiała ooo Wielcy wymiatacze forexu.
No i właśnie dlatego na FX bez dźwigni niewiele się zdziała. Po co więc wypisywać wszystkie te wcześniejsze bzdury.
Oczywiście, że można by wymusić na brokerach by Ci bardziej sprawdzali swoich klientów ale to i tak nie powstrzyma ich (klientów) przed nieprzemyślną spekulacją. Nikt nikogo nie zmusi do nauki jeżeli ten ktoś uczyć się nie chce. Jest wiele dziedzin gdzie państwo powinno się wykazać, także jeżeli chodzi o regulacje rynku usług brokerskich tyle, że obecnie państwo próbuje regulować zbyt wiele i zbyt głęboko, wchodząc w kompetencje obywatela tego państwa...

Nieśmiertelny Trader

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Słuchaj kolego (to do Dadasa) trochę szacunku bo przez takich jak ty Ten kraj i cały świat jest w dlugach.... a pieniądz od 80 lat traci na wartosci...

Nie mam zamiaru się rozwijać jak szkodliwe są wszelkiego rodzaju dzwignie, kredyty bez pokrycia i inne lichwy... Dla ludzi ktorzy zaczną gre na forexie przy dzwigni 1:25 nie bedzie roznicy ponieważ nie beda mieli porównania. Dla takich starych zgredów jak TY który uwaza resztę za kretynów niestety może byc przypał ale z drugiej strony przecież zarabiasz od lat więc za pewne nie wykorzystujesz dzwigni w pełni. Większość zarabiających szczyci sie poziomem zabezpieczenia na poziomie 1000% więc ? :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nieśmiertelny Trader pisze:Słuchaj kolego (to do Dadasa) trochę szacunku bo przez takich jak ty Ten kraj i cały świat jest w dlugach.... a pieniądz od 80 lat traci na wartosci...

Nie mam zamiaru się rozwijać jak szkodliwe są wszelkiego rodzaju dzwignie, kredyty bez pokrycia i inne lichwy... Dla ludzi ktorzy zaczną gre na forexie przy dzwigni 1:25 nie bedzie roznicy ponieważ nie beda mieli porównania. Dla takich starych zgredów jak TY który uwaza resztę za kretynów niestety może byc przypał ale z drugiej strony przecież zarabiasz od lat więc za pewne nie wykorzystujesz dzwigni w pełni. Większość zarabiających szczyci sie poziomem zabezpieczenia na poziomie 1000% więc ? :)
Co przy dźwigni 100 jest jak najbardziej osiągalne - o czym napisałem.
Ryzykuję co najwyżej MC, które u mnie wynosi 2%, a kontroluje to EA, a nie broker.
Pomimo tego stosuję niezależnie Stop Loss.
Sam sobie ustalam warunki handlu.

I tu wracam do głupoty i ignorancji takich jak Ty.
Którzy nie mają krztyny szacunku dla "starych zgredów", którzy wiedzą więcej, umieją więcej, i sami
to osiągnęli własną pracą i zaangażowaniem, nie polegając na rządzie.

Jedyne, co ja otrzymałem od jakiegokolwiek rządu, to kłody pod nogi.
Za wszystko pozostałe zapłaciłem.

PS. Dźwignia nie jest po to, żeby ją w pełni wykorzystywać!
Tylko dlatego, że coś jest, nie oznacza, że trader musi to w pełni wykorzystywać.
Jeżeli rozpalasz ognisko, to nie wykorzystujesz w pełni potencjału ognia.
Gdybyś wykorzystał, to byś zjarał cały las, dom, siebie też.
Zupełnie jak w tradingu z dźwignią.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2017, 21:29 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Nieśmiertelny Trader napisał:
Słuchaj kolego (to do Dadasa) trochę szacunku bo przez takich jak ty Ten kraj i cały świat jest w dlugach.... a pieniądz od 80 lat traci na wartosci...

Nie mam zamiaru się rozwijać jak szkodliwe są wszelkiego rodzaju dzwignie, kredyty bez pokrycia i inne lichwy...
Chyba wątki Ci się już mylą - kim jest ten Dadas?
Pieniądz zaś traci na wartości przez inflację głównie i będzie tracił tak dalej, bo taki inflacyjny charakter ma gospodarka światowa... Tyle, że to nie pieniądz jest tu celem samym w sobie a jedynie narzędziem... Kraj zaś tonie w długach głównie przez nieodpowiedzialnych polityków, którzy gotowi są obiecać i gruszki na wierzbie byle dorwać się do władzy.
A ci obecni obiecali gaj takich wierzb z gruszkami...

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

arkoni pisze:
Nieśmiertelny Trader napisał:
Słuchaj kolego (to do Dadasa) trochę szacunku bo przez takich jak ty Ten kraj i cały świat jest w dlugach.... a pieniądz od 80 lat traci na wartosci...

Nie mam zamiaru się rozwijać jak szkodliwe są wszelkiego rodzaju dzwignie, kredyty bez pokrycia i inne lichwy...
Chyba wątki Ci się już mylą - kim jest ten Dadas?
Pieniądz zaś traci na wartości przez inflację głównie i będzie tracił tak dalej, bo taki inflacyjny charakter ma gospodarka światowa... Tyle, że to nie pieniądz jest tu celem samym w sobie a jedynie narzędziem... Kraj zaś tonie w długach głównie przez nieodpowiedzialnych polityków, którzy gotowi są obiecać i gruszki na wierzbie byle dorwać się do władzy.
A ci obecni obiecali gaj takich wierzb z gruszkami...
Taki jeden stary zgred, znany także jako fx-technik, który lubi dużo mieszać, wali prosto z mostu,
pokazuje brutalną prawdę, i lubi ludziom oczy otwierać. :564:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Nieśmiertelny Trader: Wypisujesz ewidentne bzdury, popisując się przy tym własną głupotą.
Smiechawa, waluty praktycznie stoja w miejscu i gdyba nie dzwignia to wiekszosc by zarabiała ooo Wielcy wymiatacze forexu.
A to, to jest bredina stulecia. Dlatego, że rynek stoi zasadniczo w miejscu handluje się z dźwignią (żeby osiągnąć jakąkolwiek zmienność na pozycji). Zresztą ta logika: stoją w miejscu -> farmazony -> by zarabiała. LOL :lol: :lol: :lol: . Na staniu w miejscu :lol: :lol: :lol: ? Wygląda na to, że odkryłeś jakiś nowy do tej pory nieznany system inwestycyjny :lol: .

Przy 1:25 daytrading jest bardzo utrudniony, więc większość poczuje ogromną różnicę. Taka dźwignia często uniemożliwia zaryzykowanie 1%, a jakiekolwiek skalowanie pozycji to marzenie. No ale udowodniłeś już, że masz kłopoty z myśleniem.

---

Niestety wydaje się, że państwo polskie próbuje rozwiązać problem głupoty niekompetencją (czyli w sumie też głupotą). Nic dobrego z tego nie może wyjść.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Obniżenie maksymalnej dźwigni z 1:100 na 1:25

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Przypominam ,że państwo kradnie 19 procent z wygranych, i przez to nie pozwala dużo wygrać na forex.

ODPOWIEDZ