Objęcie hossy/bessy

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
grubszyfx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2013, 13:48

Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: grubszyfx »

Witam,
Chce zacząć powoli stosować tą formacje i chciałbym dowiedzieć się, jak waszym zdaniem powinna wyglądać idealna formacja oraz na co zwracać uwagę podczas zagrań.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
traderany
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 29 paź 2009, 23:12

Re: Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: traderany »

Witam,
Zasadniczo tzw. engulfing, to pokrycie przez drugą świecę swoim korpusem korpusu pierwszej świecy. Czasami traderzy wymagają, aby druga świeca w całości pokrywała pierwszą, jednak w przypadku bullish engulfing, aby zamknięcie drugiej świecy było wyższe niż maksymalny poziom ceny pierwszej świecy, a od dołu, aby minimum pierwszej świecy było objęte przynajmniej cieniem drugiej. Odwrotnie w przypadku bearish engulfing. Obie formacje mają porównywalną siłę.
Engulfing jako kontynuacja trendu: W przypadku trendu wzrostowego, przychodzi taki moment, że kupujący wstrzymują się z dalszym kupnem, a część z nich zaczyna realizować zyski. Rynek zaczyna spadać. Trend jest wzrostowy, więc istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo (ok.75%-80%), że będzie on kontynuowany. Niedoświadczeni widząc, że rynek spada, zaczynają zamykać otwarte długie pozycje, inni otwierają krótkie, nie baczą na to, że grają przeciwko trendowi, że prawdopodobieństwo jest przeciwko nim. Brak wystarczającego doświadczenia i wiedzy oraz brak umiejętności kontrolowania emocji powoduje, że nie są wstanie robić inaczej – jak świat długi i szeroki. Profesjonalni traderzy, zarówno ci, którzy zrealizowali część bądź całość zysków, jak i ci, którzy są zainteresowani zwiększeniem długich pozycji, czekają na odpowiedni moment. W końcu przystępują do działania. Dysponują oni zdecydowanie większym kapitałem, który są w stanie wrzucić na rynek w chwili, gdy widzą, że podaż wyczerpuje się. Wiedzą dodatkowo dwie rzeczy, których nie wiedzą amatorzy - wiedzą, że trend jest ich sprzymierzeńcem oraz wiedzą czego chcą! Dzień, w którym następuje przejęcie (akcji, waluty…) od niedoświadczonych, to dzień odwrotu, powinien zasadniczo być potwierdzony większym wolumenem. Amatorzy nie wierzą własnym oczom – RYNEK ZNÓW ROŚNIE!!! krzyczą. Profesjonaliści mają inne podejście - PRZECIEŻ WCALE NIE SPADAŁ. Jeśli kontynuacja wzrostów zaczyna się formacją engulfing, masz to na co czekasz. Formacja ta (bullish engulfing) pokazuje siłę, jeśli występuje nad poziomem wsparcia lub pod linią trendu – jeśli linia trendu zostanie następnie przebita. Dlatego dobrze na początek łączyć inne metody analizy z formacją engulfing, jak wspomniane poziomy wsparcia i oporu, linie trendu czy wskaźniki analizy technicznej.

Engulfing jako zmiana trendu: Trading pod prąd zarezerwowany jest tylko dla doświadczonych traderów. Jeśli trend nie jest dojrzały, pojawienie się engulfing nie znaczy wiele. Rynek nie dojrzał do korekty. Engulfing pokazuje siłę wtedy, gdy rynek jest wykupiony/ wysprzedany. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że rynek wykupiony/wysprzedany nie jest równoznaczne z tym, że nie może dalej rosnąć/spadać oraz to, że jest to trading wbrew obowiązującemu trendowi. Świetnym narzędziem do tego jest wstęga Bollingera.

Pozdrawiam
No excuses. Ever. That’s the rule professional traders live by.

czarli
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:14

Re: Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: czarli »

a ja mam pytanie odnośnie wstęgi Bollingera, jak odczytywać ten wskaźnik razem z Engulfing? Ja generalnie kieruję się wyłącznie pochyleniem wstęgi, czy jest zgodna z kierunkiem trendu. Unikam wąskich kanałów - "wąskiewgo gardła" - jak ja to mówię:)

Awatar użytkownika
traderany
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 29 paź 2009, 23:12

Re: Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: traderany »

czarli pisze:a ja mam pytanie odnośnie wstęgi Bollingera, jak odczytywać ten wskaźnik razem z Engulfing? Ja generalnie kieruję się wyłącznie pochyleniem wstęgi, czy jest zgodna z kierunkiem trendu. Unikam wąskich kanałów - "wąskiewgo gardła" - jak ja to mówię:)
Witam,
Jak na załączonym wykresie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
No excuses. Ever. That’s the rule professional traders live by.

grubszyfx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2013, 13:48

Re: Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: grubszyfx »

A czy waszym zdaniem w trakcie pojawiania się formacji objęcie hossy/bessy, świeca zasłaniana musi być zasłonięta co do pipsa? czy można dopuścić do kilku pipsów margines błędu?

Awatar użytkownika
JKL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 26 kwie 2010, 10:19

Re: Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: JKL »

Lokacja czyli wsparcie, opór, linia trendu - to jest pierwszorzędna rzecz na którą trzeba zwracać uwagę a czy na formacji jest pips w tą czy w tamtą to już drugorzędna sprawa.

Generalnie najlepiej grać...

trend spadkowy, korekta, objęcie bessy, otwarta pozycja jeśli jest dobra lokacja
oraz
trend wzrostowy, korekta, objęcie hossy, otwarta pozycja jeśli jest dobra lokacja
Wiem, że nic nie wiem

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

traderany pisze:
czarli pisze:a ja mam pytanie odnośnie wstęgi Bollingera, jak odczytywać ten wskaźnik razem z Engulfing? Ja generalnie kieruję się wyłącznie pochyleniem wstęgi, czy jest zgodna z kierunkiem trendu. Unikam wąskich kanałów - "wąskiewgo gardła" - jak ja to mówię:)
Witam,
Jak na załączonym wykresie...


SUper przykład. W tym wykresie doskonale współgrają i formacja świecowa i wstęga. Wstęgę dawno temu stosowałem na polskim rynku akcyjnym. Ale to były czasy, kiedy jeszcze nie było notowań ciągłych tylko jednolite i coś takiego ja NK, NS, RK i RS. :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

tazy
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2014, 08:40

Re: Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: tazy »

Wstęgę dawno temu stosowałem na polskim rynku akcyjnym.???
Tazy

spekulantfx
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 11 lis 2014, 12:05

Re: Objęcie hossy/bessy

Nieprzeczytany post autor: spekulantfx »

sam myślałem nad tą formacją, podoba mi się pomysł połączenia tego ze wskaźnikiem wykupienia/wyprzedania. Na jakim interwale polecalibyście to grać? Jakie ustawienia wskaźnika?

ODPOWIEDZ