Obalenie mitu 95%

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

W ogólnym rozrachunku na kontach real jestem na:

+
69
33%
-
138
67%
 
Liczba głosów: 207

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

forexpolska pisze:starcie mają przewagę oraz dużą dźwignią i chciwością
Na starcie mają systemową (dźwignia, spread, rekwoty, zmienność i pseudolosowość rynku) przewagę nad zdecydowaną większością.

Nie wyklucza to jednak logicznie możliwości istnienia odsetka ludzi, którzy potrafią sobie radzić pomimo tak niesprzyjających warunków vide kwestia profesjonalnych graczy w kasynach i pokera.

J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

Ja znalazłem sposób na brokera do nie rozwalenia niestety okazało się że inaczej zostałem rozwalony
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

forexpolska pisze:Ja znalazłem sposób na brokera do nie rozwalenia niestety okazało się że inaczej zostałem rozwalony
W takim razie, jeśli to możliwe, zastosuj podobne rozwiązanie na rynku akcji i futures, tu raczej nikt Cię nie skubnie.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

wojnowy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 24 wrz 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: wojnowy »

chojnak pisze:W ciągu 3 ostatnich lat nie spotkałem się z takim i nie znam osobiście nikogo, kto nawet 'otarłby się' o taki system, czy to na akcjach, kontraktach czy forexie.
Raju... proszę czytać ze zrozumieniem! Tu naprawdę nie ma znaczeni jaki procent daje system -> ważne jedynie, żeby ten procent był większy od 50% (no może większy od 55% na każdym rynku na którym zamierzamy grać). Mój przykład był czysto hipotetyczny
wojnowy pisze:taki sobie wymarzyłem
i tyle w temacie. Ale ok. to forum chyba standardowo słynie z czepiania się za słówka, co nie? :/ W sumie po co koncentrować się na całości gdy można zahaczyć tylko o jedno zdanie/słowo...
chojnak pisze:Przyjmij realistycznie, że dobre, dostępne systemy dają ok. do 60% skuteczności w długim terminie. Nie jest sztuką wybrać wyselekcjonowany przedział czasu i powiedzieć - patrzcie, 100% skutecznych wejść w ciągu 12 godzin.
Ja nie chwalę się wynikami i nie wskazuję na jakiś konkretny system. Informuję jedynie, że system musi być skuteczny - a to chyba logiczne, że nie chodzi mi o skuteczność tygodnia tylko o jakąś systematyczną skuteczność... (najlepiej z kilku lat)
Z resztą do kogo ja to w ogóle piszę?! :/

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

chojnak pisze:W ciągu 3 ostatnich lat nie spotkałem się z takim i nie znam osobiście nikogo, kto nawet 'otarłby się' o taki system, czy to na akcjach, kontraktach czy forexie.

Przyjmij realistycznie, że dobre, dostępne systemy dają ok. do 60% skuteczności w długim terminie. Nie jest sztuką wybrać wyselekcjonowany przedział czasu i powiedzieć - patrzcie, 100% skutecznych wejść w ciągu 12 godzin.
Systemy, systemy... a gdzie w tym wszystkim trader? Wg mnie, ponadprzeciętnie skuteczny system to system uznaniowy, stoi za nim trader, który wie, czuje, ma intuicję albo i nie. Są okresy lepsze i gorsze, i wg mnie, system w tym kontekście nie ma aż tak wielkiego znaczenia (jeśli wiemy, że jest dobry) a znaczenie ma dyspozycja tradera. Jeśli jakoś uda się wyodrębnić lepsze intelektualnie i psychicznie okresy, choćby po fazach księżyca, jak działa, to skuteczność może być wysoka.

Nie sztuką jest codziennie klepać zlecenia, sztuką jest wiedzieć kiedy je klepać a kiedy iść na piwo (ryby). Z własnego podwórka - są dni, że trejdy wchodzą cudnie, są takie, że psychicznie nie wytrzymuję zysku 4 pipsów i zamykam pozycje za wcześnie. Albo wchodzę jak skończony idiota. System nie ma tu nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

To nie żaden system wystarczy wpłacić większą kwotę i grać mniejszymi lotami. Wtedy nie ma takiej opcji żeby nas rozwaliło. Do tego ja preferuje sposób podkupowania niżej . Chodź obecnie straciłem sens do inwestowania na forexie ponieważ każde zlecenie nie daje tej adrenalinki tylko z tyłu w głowie jest myśl że mnie zaraz okradnie ktoś.

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Oki, nie przeszkadzam w takim razie.
Życzę powodzenia na rynku :)
Z mojej strony EOT.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

beginner

Nieprzeczytany post autor: beginner »

chojnak pisze:Oki, nie przeszkadzam w takim razie.
Życzę powodzenia na rynku Smile
chojnak, ja na przykład doceniam twój wkład w rozwój tego forum i te dziesiątki systemów, które tu prezentowałeś czy opisałeś. Tylko gdzie w tym wszystkim jesteś Ty, twoja filozofia na rynek, twoje spostrzeżenia, twój własny system skrojony pod Ciebie?

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

forexpolska pisze:Wtedy nie ma takiej opcji żeby nas rozwaliło
Jesteś tego pewien ??
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

wojnowy pisze: 10 stratnych pozycji na każdym rynku jest znacznie niższe od wystąpienia takiej sytuacji tylko na jednym rynku
Chętnie posłuchał bym jakiejs argumetnacji...(hm.. może czegoś nie dostrzegam )

ODPOWIEDZ