NSR5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

NSR5

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

zamieszczam opracowany przeze mnie na podstawie kilku systemow , z ktorych wiekszosc opisalem na journalu , system , z ktorego do niedawna korzystalem z powodzeniem/ obecnie uzywam systemu tez wlasnej produkcji ale bardziej exploatujacego trend/.
nie bede tu obrazal szanownych ogladaczy rozpisywaniem sie na kilka stron w jaki sposob i ktorym palcem poprowadzic mysza linie ze szczytu swiecy do szczytu ;-).
kompendium :
czas pracy 7 - 17.45.
NA OK 30 MINUT PRZED DANYMI RED i ORANGE /FF/ ZAMYKAM POZYCJE - NIE GRAM.WEJSCIA DOPIERO PO OK 15 -30 MIN PO DANYCH
czas platformy +/- 0 .
pary GU i GJ
TF M5
warunki wejsc long :
- cena powyzej pivota (piszac cena powyzej pivota - chodzi o pivota głównego - oś wykresu, pisząc wyjścia przy pivotach - chodzi o wsparcia i opory liczone od pivota głównego )
- cci powyzej 50 - przebija 100 / zmiana koloru nieb - ziel/
- macd i momentum powyzej - przebija 0
- cena powyzej - przebija bollingera /Toptrend/
- cena oscyluje w granicach EMA 55 / EMA 34

wyjscia - kwestia indywidualna. dla poczatkujacych koszenie 30- 50 pips GU a 40-60 GJ przy poziomach technicznych , pivot , fibo.
system jest niemal doskonaly :-) ale jakby co stop zalezny od warunkow - max 20 pips .w przypadku nie skoszenia wiecej niz 30 pips stop na BE. warunkow jest kilka dziennie
wskazniki dostarczaja wszelkiej niezbednej daytraderowi wiedzy
system jest autonomiczny - mozna wylaczyc opcje importu strategii i dll
wiekszosc wskaznikow posiada alerty i maile
systemem mozna z powodzeniem grac pod prad i na danych jednego typu /po ograniu z podstawami/
system dobrze jest zsynchronizowac z lilmoe 30 /dywergencje/ http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=129810

SUKCESOW !

ps1 oznaczenie liczb w ind market price we wlasciwosciach
ps 2 cci filtr MTF ma opcje wykresu liniowego i histo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Nie wierze że dałeś swój system :D:D znaczy że Nasredin dokopałeś się już miliona :> ?

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Jaką skuteczność osiągałeś tym systemem w dłuższym okresie czasu?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

poprawka do warunkow - uscislenie :
piszac cena powyzej pivota - chodzi o pivota głównego - oś wykresu
pisząc wyjścia przy pivotach - chodzi o wsparcia i opory liczone od pivota głównego
Shadi pisze:Nie wierze że dałeś swój system :D:D znaczy że Nasredin dokopałeś się już miliona :> ?
nie :D ale nie jest zle. od jakiegos czasu operuje nowym , lepszym systemem typu piramida
jasonbourne pisze:Jaką skuteczność osiągałeś tym systemem w dłuższym okresie czasu?
na poczatku mniejsza. w miare.uplywu czasu i zyskiwania doswiadczenia powyzej 95 %/ m-c / przez skutecznosc rozumiem ze na 100 transakcji 5 lub mniej bylo stratnych /

najlepiej potestowac samemu :D. chetnie wyjasnie moj sposob trejdowania na konkretnym , dowolnie przytoczonym przez zainteresowanego przykladzie .
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 20:59 przez nasreddin, łącznie zmieniany 5 razy.
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

nasreddin pisze:wyjscia - kwestia indywidualna.
A jakich Ty używałeś :?:
nasreddin pisze:przez skutecznosc rozumiem ze na 100 transakcji 5 lub mniej bylo stratnych /
A jak doliczysz BE ile wyjdzie :?:
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Boby_Fischer
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:21

Nieprzeczytany post autor: Boby_Fischer »

Napisałeś system typu piramida- czyli piramidujesz pozycje- tylko jakie zyskowne czy stratne?

Podchodzi pod martingale?
Boby Fischer is great!

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

jason :

wyjscia rozne zalezne od sytuacji i od tego ile w danym dniu zarobilem .najwazniejszy jest pierwszy trejd najczesciej w okolicach 7.30 - 8.00.oznaczalem 3 poziomy robocze w okolicach BE , +30 ,+ 50-60 .jezeli 50- 60 mialo miejsce przy poziomie technicznym to zbieralem ,jezeli powyzej , czekalem na odbicie od poziomu.jezeli mialo miejsce przebicie mocnego RS na wyzszych TF czekalem dluzej.przy konsolach.po publikacji waznych danych - kiedy roznica miedzy wart. oczekiwana a publikowana byla spora. czy wystapila dywergencja i jeszcze kilka sytuacji,kwestia doswiadczenia

jak dolicze BE nic nie wyjdzie - nie ma strat i to jest najwazniejsze. / jak komus sie chce moze policzyc wg systemu/

jestem zdecydowanym praktykiem . jakis czas temu doszedlem do wniosku ze istnieja ciekawsze rzeczy niz zaprzatanie sobie glowy dywagacjami teoretyczno - ekonomicznymi , ktorych praktyczna przydatnosc jest znikoma .

boby :

nieco informacji o nowym systemie- przyplywie umiescilem w journalu. na razie nie bede o nim pisal
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

jarod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2009, 09:41

Nieprzeczytany post autor: jarod »

Sciągnąłem ten ciekawy system, dziękuję za udostępnienie. Wnoszę chociaż o pochwałę (do moderatora), bo sam dać nie mogę.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Ok. Wrażenia po otworzeniu wykresów - omfg masakra ^^ chwila przeglądnięcia... i jakoś doszedłem która linia czym jest :)

Dobra, na screenie zaznaczyłem 5 sytuacji - proszę o komentarz :)

1. cena przebija don chain, pod top trendem, pivotem (no tak ale zaraz jest następny pivot ..) blisko eMek cci momentum macd ponizej 0 do tego czerwone 2x cci histogram - jedyne właśnie z tym pivotem... czy to jest dobry sygnał do zajęcia pozycji?
2. rozumiem że wejścia tu nie powinno być bo Hma czerwona + momentum poniżej ? (czy ema 144 musi byc pod dla longow w tym systemie ?) Za wejściem mówią cci histo +blisko emki i w miare blisko pivot.
3. polowa drogi do pivota... polowa nad pivotem emki troche daleko czy tu wejście byłoby dobre - z praktycznego punktu widzenia oczywiscie :)
4. daleko troche od emek ale reszta że tak powiem spełniona pytanie jak wyżej :>
5. znowu daleko od emek i pivot na przeszkodzie.. pytanie jak wyżej :)

screen:

http://i35.tinypic.com/1xxpfm.gif

z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
nasreddin
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:24

Nieprzeczytany post autor: nasreddin »

jarod pisze:Sciągnąłem ten ciekawy system, dziękuję za udostępnienie. Wnoszę chociaż o pochwałę (do moderatora), bo sam dać nie mogę.
Dzieki Wielkie :D :564:

Shadi pisze:Ok. Wrażenia po otworzeniu wykresów - omfg masakra ^^ chwila przeglądnięcia... i jakoś doszedłem która linia czym jest :)

Dobra, na screenie zaznaczyłem 5 sytuacji - proszę o komentarz :)

1. cena przebija don chain, pod top trendem, pivotem (no tak ale zaraz jest następny pivot ..) blisko eMek cci momentum macd ponizej 0 do tego czerwone 2x cci histogram - jedyne właśnie z tym pivotem... czy to jest dobry sygnał do zajęcia pozycji?
2. rozumiem że wejścia tu nie powinno być bo Hma czerwona + momentum poniżej ? (czy ema 144 musi byc pod dla longow w tym systemie ?) Za wejściem mówią cci histo +blisko emki i w miare blisko pivot.
3. polowa drogi do pivota... polowa nad pivotem emki troche daleko czy tu wejście byłoby dobre - z praktycznego punktu widzenia oczywiscie :)
4. daleko troche od emek ale reszta że tak powiem spełniona pytanie jak wyżej :>
5. znowu daleko od emek i pivot na przeszkodzie.. pytanie jak wyżej :)

screen:

http://i35.tinypic.com/1xxpfm.gif

z góry dziękuję za odpowiedzi :)

ad 1 sytuacja idealna do wejscia. pivotami / rs/ i fibo zaczynamy sie przejmowac przy przekroczeniu +30 pips
ad 2 cena ponizej glownego pivota / na poczatku nie radzilbym grac pod trend- musi byc spelnione kilka dodatkowych warunkow zamieszcze pozniej opisy /
ad3 zdecydowanie tak - nastepuje przebcie wszystkich krytycznych wskaznikow ,wsparcia technicznego i fibo przy 1,6316. a dystans do ema55 do wytrzymania
ad4 tak ale nie tym systemem :) - ja grajac wylacznie tym systemem nie wchodzilbym
ad 5 nie - piatek wieczorem - po robocie /17.50/- pora reraksu ;)

btw : w warunkach :cena ponizej /powyzej pivota - mam na mysli pivota glownego - os wykresu .piszac wyjscia przy pivotach - opory i wsparcia liczone od pivota glownego

sytuacja do wejscia pod trend http://i38.tinypic.com/2rn7702.jpg ; http://i34.tinypic.com/m8zl35.gif
pozdrawiam :D
„Ekspert to człowiek, który w bardzo wąskiej dziedzinie zrobił wszystkie możliwe błędy.”

ODPOWIEDZ