Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 25 mar 2017, 14:35     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Re: next

Nieprzeczytany post20 mar 2017, 10:36

bardzo agresywne (z martyngałem) piramidowanie, praktycznie pierwsza i ostatnia pozycja są co do kwoty równe w przypadku zaliczenia TP.
wg mnie z palca niewykonalne, za dużo roboty ze stawianiem oczekujących chyba, że jakimś skryptem.
żeby nie było - to tylko nieliczny przykład zaliczenia TP, SLi na audusd ostatnio było baardzo dużo.
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post20 mar 2017, 11:41

No właśnie, Stop Loss... Ostatnio też się tym zajmowałem i szukałem rozwiązania dla siebie. Dowiedziałem się m.in. że stosowanie stałego SL typu 10-20 pkt od wejścia przez początkujących to pretekst dla słabej skuteczności i braków w samym tradingu i tylko odsuwa to w czasie wyzerowanie konta, bo krzywa kapitału spada, tylko wolniej. Jak tak zacząłem się przyglądać od paru dni temu jak stawiam SL to może faktycznie mam złe podejście do tego. Nie akceptuje dużych obsunięć w ruchu na wykresie ze strachu, a sam SL stawiam bo popełniam ciągle błędy albo przelewarowuje konto zbyt mocno jak na moje możliwości, itd. W konsekwencji zabijam konto nie tylko przez złe wejścia, ale też przez nieodpowiednie ryzyko i źle stawiany SL który jest ciągle wybijany i mam obsuwy na koncie. Do takich wniosków doszedłem ostatnio ale nie wiem czy to dobre wnioski, właśnie nad nimi siedzę i się zastanawiam. To jest jakiś bardziej złożony problem z tego co widzę w mojej głowie i nawyki z początków kiedy zaczynałem, w każdym razie poszedłem za radą i zająłem się tym.
Obrazek

sardo nunspa

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post21 mar 2017, 01:03

irmentruda
A jak się tam stopy ustawia? w tej piramidzie znaczy.

Rookie
Napisałem ci ile razy żebyś wychodził z kiepskich transakcji na plusie zamiast na minusie. Dzisiaj dostałem od ropy po dupie aż kwiczało, ale mam w sumie +3,7 pipsa. Pokaz jeszcze to demo to wypunktuję Ci błędy.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post21 mar 2017, 01:04

demo - http://www.myfxbook.com/members/rookie_ ... st/1902130

Analizowanie tego nie ma większego sensu teraz, bo problem jaki popełniałem do tej pory a zacząłem nad nim pracować w tej chwili to złe ustawianie SL. Po prostu źle podchodziłem do horyzontu czasowego i obracałem ciągle pozycje bo byłem niezdecydowany co do kierunku. Teraz zacząłem nad tym pracować, czyli otwieram pozycje i czekam. Taki dziwny problem mam i musze się tego oduczyć. Jeśli rynek potrafi konsolidować się 3 dni w pewnym zakresie cenowym to ja nie byłem w stanie tyle czekać, tylko zamykałem pozycje i obracałem co powodowało straty bo ruch był krótki skoro rynek ciągle się konsolidował. I tak dalej... Teraz dopiero rozumiem te problemy i je poprawiam, więc analiza tego to strata czasu, bo już wyciągnąłem wnioski dla siebie z tego demo i tych trejdów które robiłem od 1 - 71.
Obrazek

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post21 mar 2017, 07:37

rookie, zrób coś co ja często robię jak za dużo trejduję na niskich interwałach: wrzuć te wszystkie trejdy z danego instrumentu na jego wykres i przełącz np na wykres dzienny. i wtedy popatrz czy to wszystko ma sens.

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post21 mar 2017, 07:43

sardo nunspa pisze:irmentruda
A jak się tam stopy ustawia? w tej piramidzie znaczy.

Ja stosuję wspólnego SL dla wszystkich pozycji, w przypadku usdjpy trailuje go, dla audusd i nzdusd zostawiam SL. Jeśli impuls nie zrealizuje się to niestety wybija SL. Idea jest taka, że w momencie braku impulsu nie obierasz wszystkich pozycji tylko SL zaliczasz powiedzmy dla pierwszej albo dwóch pierwszych pozycji.
Można też stosować szybkie BE ale będzie często likwidować piramidy.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post21 mar 2017, 07:58

irmentruda pisze:rookie, zrób coś co ja często robię jak za dużo trejduję na niskich interwałach: wrzuć te wszystkie trejdy z danego instrumentu na jego wykres i przełącz np na wykres dzienny. i wtedy popatrz czy to wszystko ma sens.

Akurat zająłem się teraz czymś innym. Wczoraj dopadłem kolejną książke hahah - Elder Alexander - Zawód Inwestor Giełdowy. Przejrzałem ja z grubsza i znalazłem tam sporo ciekawych rad które pomogą mi poskładać trading plan np.

Zacznij prowadzić notes z refleksjami "przez" i "po" - Czy wybrałeś korzystną transakcje? Które wskaźniki okazały się użyteczne, a które nie funkcjonowały dobrze? Czy właściwie ustaliłeś punkt wejścia na rynek? Czy wstępne zlecenie stop zostało umieszczone zbyt daleko czy zbyt blisko? Dlaczego i o ile? Czy przesunąłeś swój stop do punkt break-even zbyt szybko, czy za późno? Czy Twoje zlecenie stop zabezpieczające zyski były zbyt luźne, zbyt ciasne? Czy rozpoznałeś sygnały wyjścia z rynku? Dlaczego postąpiłeś inaczej? Co odczuwałeś na różnych etapach transakcji?

Więc wczoraj zacząłem robić szkic planu, doszedłem do wniosku że nie mogę kombinować jak zwykle tylko muszę zrobić wbrew sobie prosty plan wg tego żeby od czegoś zacząć. Ale żeby to co robię miało sens i nie było stratą czasu jak napisał jackub muszę mieć plan...

Mój problem to też psychika, bo jestem leniwy, niezdyscyplinowany, itd, więc szukam na tym etapie więcej o samej psychologii żeby ruszyć tyłek do roboty i jakoś dzień po dniu coś robić, cokolwiek, niż tylko o samej technice żeby szlifować sam element gry. Cofnąłem się tak jakby wstecz i tym się teraz zająłem, a nie samą techniką.

W dużym uproszczeniu irmentruda stwierdziłem że taka analiza ma sens tylko kiedy masz tego typu plan, dlatego skupiłem się teraz na nim.
Obrazek

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post21 mar 2017, 08:42

Jest dywergencja na H1, otworzyłem pozycje za 1/5 tego co mogę. Bałem się otworzyć pozycje więc musiałem to zrobić. Najpierw ustawiłem krótki SL na 112.625, ale potem przesunąłem pod dolny knot D1, na poziom 112.185. Dlatego otworzyłem tylko za 1/5, czyli najmniejszą możliwą pozycje jaką mogę bo bałem się stracić a chciałem złamać jakieś głupie blokady w mojej głowie, skoro są sprzyjające warunki do otwarcia długiej pozycji tutaj jak dywergencja na RSI.

USDJPYmicroH1.png
Obrazek

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post21 mar 2017, 08:49

zauważ, że cena doszła tylko do 76,8% zniesienia ostatniego swinga wzrostowego (widać na H4), dlatego też rano zamykałem po nocnej korekcie ostatnie dwa shorty, których nie wybiło w nocy na trailingstopie.

gientek

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post21 mar 2017, 09:12

-rookie- pisze:Jest dywergencja na H1, otworzyłem pozycje za 1/5 tego co mogę. Bałem się otworzyć pozycje więc musiałem to zrobić. Najpierw ustawiłem krótki SL na 112.625, ale potem przesunąłem pod dolny knot D1, na poziom 112.185. Dlatego otworzyłem tylko za 1/5, czyli najmniejszą możliwą pozycje jaką mogę bo bałem się stracić a chciałem złamać jakieś głupie blokady w mojej głowie, skoro są sprzyjające warunki do otwarcia długiej pozycji tutaj jak dywergencja na RSI.

USDJPYmicroH1.png

Sprawdziłeś to, że w takich miejscach wykorzystując dywergencje zarobisz w dłuższym okresie?
Jeżeli sprawdziłeś to dlaczego się boisz? Przecież sprawdziłeś.
Jeżeli nie sprawdziłeś to dlaczego otwierasz?
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal