next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Fajnie wyszli z trójkąta ( http://forex-nawigator.biz/forum/resour ... acy/138422 ) więc jest szansa żeby to poprowadzić do obszaru na poziomach B i dołożyć na swingach. Do 112.700 na USDJPY może dojdą... To jest plan minimum na TP.

update 14:50 - trochę optymistycznie do tego podszedłem bo z drugiej strony jest jednak jeszcze opór pokazany fibo 50
27.02.2017 - USDJPYM15 - opor fibo50.png
Dobra, już nic nie kombinuje tylko poczekam na TP albo SL bo jest na BE.

update 14:54 - Dobra zamknąłem to w... Zamknąłem bo nie widzę żeby odbijali do góry, to już ostatnie minuty do zamknięcia świecy H1.
Widze że słabe zwieracze masz żeby tak potrzymać dłużej :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Już nie widzę wzrostów, tak to bym trzymał dalej, ale spadek był za duży dla mnie dlatego wolałem zamknąć jeszcze na zysku. Ale to prawda, nie potrafie świadomie dłużej przytrzymać pozycji. Musze nauczyć się przytrzymać pozycje kilka godzin, nawet dni bo nie potrafie, a interesuje mnie też takie średnioterminowe granie...

btw.
Dopiero wyrabiam w sobie nawyki w mierzeniu i patrzeniu na wykres z dwóch stron.
15:34 - O.o i teraz lecą do góry chyba, ale...

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Gra ktoś Ogry na Pacyficznych? :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Krótkie podsumowanie dnia.
27.02.2017 - EURUSDM5 - podsumowanie dnia.png
27.02.2017 - USDJPYM5 - podsumowanie dnia.png
Komentarze z myfxbook

Pos-24 : EURUSD - Przegapiłem kilka momentów w analizie jak poziom w okół którego poruszał się rynek w ostatnich dniach. Analiza była słaba i dopiero po otwarciu pozycji zauważyłem jej braki. Pośpieszyłem się z otwarciem tej pozycji bo byłem już nastawiony że muszę mieć pozycje na tej parze skoro już zrobiłem "analize" przez weekend.

Pos-25 : USDJPY -plan to realizacja bullish gartley, TP może jest troche za wysoko - Miałem TP dość wysoko ale mnie spadki zaskoczyły. Trójkąt zwyżkujący który tam widziałem został wybity ale potem korekta była zbyt głęboka co uznałem za odbicie w dół, bo też było to 50% swingu spadkowego, czyli korekta napotkała opór co uznałem za jej koniec. Zmknąłem bo już nie podobało mi się to wszystko.

Pos-26 : EURUSD - Uznałem że już przesadzam i zamknąłem bo to był odruch i chyba zadziałała chciwość. Zacząłem grać coś co sobie wymyśliłem w głowie a nie to co robi rynek. Ustawiłem sobie plan i nie brałem w tej chwili pod uwagę już innych możliwości. Dlatego zamknąłem pozycje tutaj bo uznałem że mogę być w błędzie i że już mocno przesadzam.

Błędy

- Trójkąt wzrostowy ( zwyżkujący ) nie mógł pojawić się w tym miejscu na USDJPY, ponieważ był trend spadkowy. Poza tym zasięg powinien być wzięty z początku tego układu co w tym przypadku dałoby te 40 pips, a sam wystrzał do góry miał tylko 18 pips. Tego układu tutaj po prostu nie było.

- Przy pierwszej pozycji na EURUSD trochę pośpieszyłem się z zagraniem. Warto poprawić ten element następnym razem.

Pozytywne strony

- Reakcja na USDJPY i wyjście z pozycji kiedy spadali była prawidłowa, ale mogłem wcześniej sobie zaznaczyć ten poziom oporu i zmierzyć swing spadkowy żeby mieć plan awaryjny gdyby się tam zatrzymali jak stało się to dziś. Mogłem brać pod uwage wyjście w tym miejscu zamiast czekać na TP.

Ogólnie trochę mnie zaskoczyło dziś to zamieszanie na danych jak jeździli góra dół. Nie spodziewałem się takich ruchów. Na wykresie EURUSD z podsumowaniem jest zaznaczony zielony obszar z podpisem "myślałem że odbiją w dół", czyli w tym miejscu liczyłem że zawrócą i wyrysują fale CD w dół układu harmonicznego ale tak się nie stało jak widać. Ten harmonik wziął mi się po prostu z mierzenia fibo. Myślałem że to wypali. Pozycji nie miałem, bo tylko 3 strzały zaplanowałem na dziś. Na obrazku USDJPY zaznaczyłem gdzie miałem ustawione domyślne TP w scenariuszu jaki sobie założyłem wczoraj.

Chciałem zrobić lepsze podsumowanie ale dziś nie mam na to ochoty, dlatego tylko tyle dałem rade zrobić dziś.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

27.02.2017 - Chart_USD_JPY_30 Mins_bullish_gartley.png
Układ po przetestowaniu na 88.6 ( pomarańczowe fibo ) zadziałał, ale nie byłem przygotowany na to że będzie ponowne testowanie tego obszaru i skończy się to takim wybiciem do góry. Pierwotne TP też było jednak trochę wysoko. Wierzchołek B jednak jest trochę niżej. Nie wiem co schrzaniłem tutaj, ale sama analiza była ok. Możliwe że SL był za krótki, bo wchodziłem wysoko. Najgorsze że nie potrafiłem wyciągnąć nic z tego setupu, straciłem okazje. Albo inaczej, miałem okazje żeby dobrze zarobić w tym trejdzie ale nie potrafiłem jej wykorzystać, nie umiałem jej wykorzystać...

Technicznie SL dla tych formacji powinien być pod dołkiem / nad szczytem wierzchołka D - nie akceptowałem takiego ratio dlatego stawiałem domyślnie krótki SL i zabezpieczałem go od razu na BE. Wiedziałem o tym że SL powinien być dłuższy ale... krótki SL to lepsze ratio. Tak do tego do tej pory podchodziłem ale widać będę musiał zmienić swój sposób myślenia o tym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Na rynku nic nie jest czarne albo białe. Nie jest powiedziane, że sl musi być mały albo duży. Wszystko zależy od strategii, mm i wszystkiego innego co wpływa na wynik. SL ma być odpowiedni ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Na rynku nic nie jest czarne albo białe. Nie jest powiedziane, że sl musi być mały albo duży. Wszystko zależy od strategii, mm i wszystkiego innego co wpływa na wynik. SL ma być odpowiedni ;)
Ok, co wiem dziś o układach harmonicznych ? Podepre się statystyką usłyszaną z nagrań Fibonacci Team bo sam takiej nie mam:
- Skuteczność układów u nich to okolice 60%.
- Nie każdy układ nadaje się do grania, ważna jest fala CD, która musi mieć impet, prawie ramie ma być krótkie w czasie ( krótsze w stosunku do lewego ramienia )
- targety TP to wierzchołki B, C, A
- ważna jest godzina realizacji układu, czyli kiedy się wyrysował na wykresie.
- SL powinny być nad wierzchołkiem / pod knotami punktu D
- Fibo team gra na drugi test, ale nie wiem o co w tym chodzi. Możliwe że dziś był właśnie taki "drugi test".
- Zazwyczaj najbardziej opłaca się zamknąć na poziomach wierzchołka B

Co znaczy że ustawiłem źle SL i trochę za daleko TP. Ratio było 2:1, ale chciałem zacieśniając SL ugrać więcej, ale to był test, bo i tak w obrocie był tylko 0.01 i to było tylko demo.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 22:25 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Jak chcesz się dowiedzieć więcej o harmonikach to polecam książki i materiały na YT autorstwa Scotta Carney'a - jak miałem swego czasu zajawkę na harmonic trading to zapoznałem się chyba ze wszystkim co on stworzył. Zresztą jest wśród traderów powszechnie uznawany za ojca chrzestnego tego podejścia ;)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Patryś pisze:Jak chcesz się dowiedzieć więcej o harmonikach to polecam książki i materiały na YT autorstwa Scotta Carney'a - jak miałem swego czasu zajawkę na harmonic trading to zapoznałem się chyba ze wszystkim co on stworzył. Zresztą jest wśród traderów powszechnie uznawany za ojca chrzestnego tego podejścia ;)
Nie widziałem tego jeszcze. Teraz zajrzałem tak szybko na obrazki i co tam jest mniej więcej w Vol 1 i Vol 2. Większość tego jest już wyjaśnione prostym językiem na kanale Fibonacci Team, ale przejrzę to sobie. Dzięki.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:
meylo pisze:Na rynku nic nie jest czarne albo białe. Nie jest powiedziane, że sl musi być mały albo duży. Wszystko zależy od strategii, mm i wszystkiego innego co wpływa na wynik. SL ma być odpowiedni ;)
Ok, co wiem dziś o układach harmonicznych ? Podepre się statystyką usłyszaną z nagrań Fibonacci Team bo sam takiej nie mam:
- Skuteczność układów u nich to okolice 60%.
- Nie każdy układ nadaje się do grania, ważna jest fala CD, która musi mieć impet, prawie ramie ma być krótkie w czasie ( krótsze w stosunku do lewego ramienia )
- targety TP to wierzchołki B, C, A
- ważna jest godzina realizacji układu, czyli kiedy się wyrysował na wykresie.
- SL powinny być nad wierzchołkiem / pod knotami punktu D
- Fibo team gra na drugi test, ale nie wiem o co w tym chodzi. Możliwe że dziś był właśnie taki "drugi test".
- Zazwyczaj najbardziej opłaca się zamknąć na poziomach wierzchołka B

Co znaczy że ustawiłem źle SL i trochę za daleko TP. Ratio było 2:1, ale chciałem zacieśniając SL ugrać więcej, ale to był test, bo i tak w obrocie był tylko 0.01 i to było tylko demo.

Ja Ci o tych rzeczach pisałem kilka tygodni temu. Nawet zrzut z opisem zamieszczałem np z targetami. O drugim teście co chwile pisałem, nawet w piątek komuś odpisywałem odnośnie daxa, co wchodził na fibo 88 to też o tym warunku pisałem. Ogólnie słabo to wygląda jak nie zapamiętujesz takich rzeczy. Druga rzecz , która słabo wygląda to zyski. 12 pips w takim ładnym dniu to gorzej niż gorzej. Wiem że nie umiesz robić piramid , ale żeby chociaż jednej pozycji na demo nie przytrzymać na 30 pips.

Zablokowany