next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Nieśmiertelny Trader pisze:
pol75 pisze:

Zagrywka z planem nie rujnuje psychiki
To chyba esencja tego wszystkiego, dzisiaj miałem dobry dzień, trzymalem się planu etc a to ostatnie wejście totalnie z dupy... gdzie mam jasne reguły ze po 16 juz nie składam żadnych zleceń i tylko obserwuję pozycje co jakiś czas :) Pewnie się wkurzyłem że poszli be zemnie :) Będzie kara w postaci nieprzespanej nocki :) a raczej niespokojnej :)

Dla mnie spokojna głowa jest najważniejsza przy grze. Ja nie mam sytuacji że siedzę jak fakir na gwoździach, bo mam plan , a jak masz plan to siedzisz wyluzowany i grasz. Grasz rozsądnie. Nie ma że musisz odegrać się bo dużo straciłeś. W takich sytuacjach ludzie bez planu gry płyną. Jak płyniesz to siada psycha. Jak siada psycha to masz pozamiatane, bo nie myślisz rzeczowo. Jak ludzie za dużo zarobią to też im się włącza tryb boga i zaczynają szaleć z lotem , i grać na pałe bo "przecież ostatnie 30 wejść było idealnych to teraz na tym wejściu wydoje rynek do gołego lacia" . Tym czasem wtedy jest lipa i zmiana pampersa.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nieśmiertelny Trader pisze:
pol75 pisze:

Zagrywka z planem nie rujnuje psychiki
To chyba esencja tego wszystkiego, dzisiaj miałem dobry dzień, trzymalem się planu etc a to ostatnie wejście totalnie z dupy... gdzie mam jasne reguły ze po 16 juz nie składam żadnych zleceń i tylko obserwuję pozycje co jakiś czas :) Pewnie się wkurzyłem że poszli be zemnie :) Będzie kara w postaci nieprzespanej nocki :) a raczej niespokojnej :)
Na jednym z nagrań Fibonacci Team jest pokazana analiza rynku jaką robili. Tego dnia odczytali zamiary rynku bezbłędnie, rozpisali każdy układ ale nie wchodzili w inne pozycje, tylko czekali na ten jeden jedyny setup w konkretnym miejscu. Była korekta jak planowali w tym miejscu i z tej korekty złapali tylko 5 pips. I skomentowali to tak - "Ktoś może nie rozumieć że my rozpisaliśmy cały układ i czekamy teraz kilka godzin żeby ściągnąć tylko 5 pipsów z rynku, ale to jest setup ponad 90% pewny".
Jak to usłyszałem to mnie zatkało. I weź potem wejdź w jakąś nieprzemyślaną pozycje i strać to co zyskałeś w ten sposób, te marne 5 pipsów...

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

pol75 pisze:
Dla mnie spokojna głowa jest najważniejsza przy grze. Ja nie mam sytuacji że siedzę jak fakir na gwoździach, bo mam plan , a jak masz plan to siedzisz wyluzowany i grasz. Grasz rozsądnie. Nie ma że musisz odegrać się bo dużo straciłeś. W takich sytuacjach ludzie bez planu gry płyną. Jak płyniesz to siada psycha. Jak siada psycha to masz pozamiatane, bo nie myślisz rzeczowo. Jak ludzie za dużo zarobią to też im się włącza tryb boga i zaczynają szaleć z lotem , i grać na pałe bo "przecież ostatnie 30 wejść było idealnych to teraz na tym wejściu wydoje rynek do gołego lacia" . Tym czasem wtedy jest lipa i zmiana pampersa.

Wydrukuje to Sobie i powieszę w ramki :D Sama prawda.
-rookie- pisze:

Na jednym z nagrań Fibonacci Team jest pokazana analiza rynku jaką robili. Tego dnia odczytali zamiary rynku bezbłędnie, rozpisali każdy układ ale nie wchodzili w inne pozycje, tylko czekali na ten jedyny setup w konkretnym miejscu. Była korekta jak planowali w tym miejscu i z tej korekty złapali tylko 5 pips. I skomentowali to tak - "Ktoś może nie rozumieć że my rozpisaliśmy cały układ i czekamy teraz kilka godzin żeby ściągnąć tylko 5 pipsów z rynku, ale to jest setup ponad 90% pewny".
Jak to usłyszałem to mnie zatkało. I weź potem wejdź w jakąś nieprzemyślaną pozycje i strać to co zyskałeś w ten sposób, te marne 5 pipsów...
To jest najgorsze, gdy po dobrze rozegranej partii szachów która trwała wiele godzin nagle robisz coś tak idiotycznego i robisz ruch królową bez przemyślenia, ot tak po prostu z dupy. Przeciwnik bije ci królową zwykłym pionkiem bo nawet nie spojrzałeś gdzie stawiasz....

Ostatnio sporo grywałem w szachy i doszedłem do poziomu gdzie na prawdę ciężko Mi wygrać i jeśli chcę wygrać to muszę się wysilić, namęczyć, wytężyć umysłowo i kalkulować wszystkie Swoje ruchy jak i ruchy przeciwnika. Nawet jesli wtedy przegram to o wlos czyli ze wygrał ze mną np. przewagą zaledwie dwóch pionków.

Gdy chcę wygrać szybko - niszczy mnie przewagą np 10 pionków i to samo jest na FX.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Nieśmiertelny Trader pisze:Generalnie jak zawsze, usdcad zamkniete minute przed danymi na 10 pestek a kangura Mi wybiło po Jelen. Listka by Mi nie wybiło gdybym sam nie zamknął. :) Obecnie zagrywka kontrariańska na kangurze bo nie wierzę w spadki, sygnały oba zadziałały no ale Jelen gadała więc sie zabezpieczyłem, bywa. Kangur w grze. Listka wykręcili D1 na spadkową ale póki co za słabo.


Na tym aud jeszcze siedzisz w buy? Te fibo 88 tak jak wcześniej po południu pisałem aż się prosi o korekte , a widzę że coś tam się dzieje z sellem

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Na tym aud jeszcze siedzisz w buy? Te fibo 88 tak jak wcześniej po południu pisałem aż się prosi o korekte , a widzę że coś tam się dzieje z sellem
aud_dane_w_nocy_1.30czasuPL_23.02.2017.png
Godzine temu były dane, może zapomniał... sam dopiero teraz to sprawdziłem. Zaczynam przeglądać kalendarz przynajmniej tydzień na przód od tego weekendu, żeby wiedzieć co mnie czeka i być zorientowany. Dobry motyw jest też z postawieniem pionowych kresek na wykresie i oznaczeniem czy to ważne dane czy mniej. To kolejna rzecz którą zmienie...

Chodziło mi o ten gwałtowny ruch w dół, że stało się to na danych w nocy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Musisz dopatrzeć się co spowodowało że rynek w danym miejscu zawrócił, Np fibo i formacja świecowa , albo jakaś inna formacja typu flaga itp. Popatrzeć jak "głupio" fale się układały itp. Próbować te fale opisać. Zwłaszcza korekcyjne i próbować zidentyfikować rodzaj korekty.
https://www.youtube.com/watch?v=ZEGn84kRUjE

Fajna baza do nauki. Tutaj jest pokazane wszystko to o czym piszesz, mierzenia swingów, reakcja na poziomy fibo, formacje świecowe, otwarcie pozycji, prowadzenie i zamknięcie. Wszystko przede mną jeśli chodzi o naukę tego.

Swoją drogą przejrzałem wczoraj dziennik powierzchownie. Początki nie były złe. To co robiłem miało nawet sens ale nie byłem konsekwentny. Nie wytrwałem wystarczająco długo żeby zbudować jakiś trwały fundament. Tym razem będzie podobnie, bo powtarzam ciągle ten schemat, mam tego świadomość. I tak dziwne że realizuje nadal plan i dobije do 30 dnia, ale będę musiał znaleźć jakiś sposób żeby wyjść z tego marazmu i złamać ten schemat. To taki mój "szklany sufit"...

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Bardzo dobre opracowania i baza wiedzy. Korzystaj z tego. Tu jest ciekawostka od nich czyli markowanie ceny. To też rzecz na którą zwracam uwagę a nigdy nie wspomniałem tak w prost o niej , bo zawsze mówię patrzeć co się dzieje w ważnych miejscach, na ważnych poziomach. To jedna z takich rzeczy

https://www.youtube.com/watch?v=fOSDZnY5OaM

Jest jeszcze taki bardzo dobry trader Nial Fuller. Ma swoją stronę i np opis techniki którą też wykorzystuje.

http://www.learntotradethemarket.com/tr ... r-strategy


Posłuchaj takiego wywiadu znanego polskiego inwestora. Jak on się uczył jak zaliczył wtope. https://www.youtube.com/watch?v=4HdtfBCywz0

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

-rookie- pisze:
pol75 pisze:Na tym aud jeszcze siedzisz w buy? Te fibo 88 tak jak wcześniej po południu pisałem aż się prosi o korekte , a widzę że coś tam się dzieje z sellem
aud_dane_w_nocy_1.30czasuPL_23.02.2017.png
Godzine temu były dane, może zapomniał... sam dopiero teraz to sprawdziłem. Zaczynam przeglądać kalendarz przynajmniej tydzień na przód od tego weekendu, żeby wiedzieć co mnie czeka i być zorientowany. Dobry motyw jest też z postawieniem pionowych kresek na wykresie i oznaczeniem czy to ważne dane czy mniej. To kolejna rzecz którą zmienie...

Chodziło mi o ten gwałtowny ruch w dół, że stało się to na danych w nocy

Luzik, wiedzialem o nich ale uznałem że nie są aż tak istotne. Mój SL zawsze wynosi 99 pipsów i doszli tam tylko raz w momencie gdy złamałem zasady i było to na kablu, skutkuje to obsówą kapitału o jakieś 15-16%. Gdy trzymam się zasad to zazwyczaj zamykam z paroma pipsami straty, albo na zero. Tutaj sygnał z wczoraj cały czas trzyma. Po prostu nie powinienem ustawiać na BE przed Jelen, mam jasno napisane że olewam gadki typu Jelen, chyba ze są jednocześnie też stopy procentowe :). Mimo to przed snem ustawiam BE to też i tak By Mi je wybiło ale mógł bym wejść niżej co też uczyniłem jednocześnie zmniejszając stopa na pierwotnej pozycji (pozycji z dupy) do 60 pipsow a na nowej ustawiajac na 40 pestek co lacznie daje 100. Dzisiaj ostatni dzień zajmowania pozycji, w piątki nie gram. Historycznie Moje sygnały w piątki nie dzialają :)

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Pozycja z dupy została zamknięta na zero ''uff'' a tymczasem nowa pozycja zarabia. Ruszyłem rynkiem :d

Czuję w kościach ze to co do tej pory zrobili to knot mega wzrostowej świecy na minimum 100 pestek korpusu no ale bez napalania, od teraz aż do jutra wieczór będzie prowadzona pozycja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nieśmiertelny Trader pisze:Pozycja z dupy została zamknięta na zero ''uff'' a tymczasem nowa pozycja zarabia. Ruszyłem rynkiem :d
Ty masz fart, u mnie tylko mój SL rusza rynkiem :wink:

Zablokowany