next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:
pol75 pisze:Skusiłem sie jeszcze na longa na cad i jeszcze 32 pipsy złapane. Poszli zgodnie z flagą
Przyznam się że troche sceptycznie na to patrzyłem i raczej zapakowałbym się tutaj w sell widząc te świeczki M5 o 15:00 i 15:05 wg czasu platformy... No i bym stracił jak widać.

Dlatego Ty się uczysz a ja zarabiam. Wcześniej dałem zrzuta z flagą. Miałem to zostawić w spokoju, ale przyszedłem 30 sekund przed danymi i zgodnie z moją wcześniejszą szybką analizą na prośbe nieśmiertelnego tradera zagrałem na flage. 45 sek i grubaski przytulone. Teraz juz naprawdę znikam przynajmniej do wieczora.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

do 4 razy sztuka :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

awantura na walutach, mamy po 17:00 więc obie pozycje na BE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Na cad testują teraz fibo 50 i wsparcie. Jak to utrzyma to pójdą górą. Jeszcze ewentualnie ciut niżej fibo 61 i też wsparcie może byc testowane i utrzymać. Trzeba patrzeć co rynek robi na tych poziomach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Generalnie jak zawsze, usdcad zamkniete minute przed danymi na 10 pestek a kangura Mi wybiło po Jelen. Listka by Mi nie wybiło gdybym sam nie zamknął. :) Obecnie zagrywka kontrariańska na kangurze bo nie wierzę w spadki, sygnały oba zadziałały no ale Jelen gadała więc sie zabezpieczyłem, bywa. Kangur w grze. Listka wykręcili D1 na spadkową ale póki co za słabo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeśli nie walnąłem się w mierzeniach to możliwe że na USDJPY tworzy się układ Bearish Bat, wierzchołki B i C pasują ale rynek nadal jest w okolicach C, więc... Jedyne co mi nie pasuje to mierzenia dla wierzchołka D. Ale to tylko moja nieudolna... czy się utworzy to się okaże.
Chart_USD_JPY_Hourly_bearishbat_22.02.2017.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Jeśli nie walnąłem się w mierzeniach to możliwe że na USDJPY tworzy się układ Bearish Bat, wierzchołki B i C pasują ale rynek nadal jest w okolicach C, więc... Jedyne co mi nie pasuje to mierzenia dla wierzchołka D. Ale to tylko moja nieudolna... czy się utworzy to się okaże.
Chart_USD_JPY_Hourly_bearishbat_22.02.2017.png

Jeżeli mierzenia zgadzają się to obserwuj co będzie rynek robił. W tym momencie masz plan gry. Wiesz co chcesz zagrać, wiesz że jak wybiją 100 % swinga to zamykasz na sl ,a jak będzie sie formacja realizować to do szczytów układ najbezpieczniej. Zagrywka z planem nie rujnuje psychiki , a stratne pozycje są czymś normalnym na tym rynku. Trzeba mieć dobry powód do wejścia w pozycje i całą resztę planu gry. Nie te wejście to inne da zarobić i tak lecisz raz za razem z pozycjami.

Mogą wybić 100% i zatrzymać się na fibo zewnętrznym czyli 127 albo 161. To też bierz pod uwagę. Jak są duże odległości miedzy tymi punktami to tniesz strate i czekasz na następny poziom , a jak masz na niskim TF to strata nawet na 40 pips nie powinna być tragedią bo jest łatwa do odrobienia na dobrym wejściu i piramidzie.

Oczywiście mogę powiedzieć Ci juz teraz że dla mnie ta formacja nie ma racji bytu ze względu na układy fal korekcyjnych , ale musisz się o tym przekonać osobiście. Jak juz pisałem wiele razy układy tworzą sie na korektach, wtedy są najbardziej wiarygodne.

Pamiętaj też że nie zawsze musisz umieć coś rozpisać w danym momencie. Niekiedy rynek na jakiejś parze wygląda dziwnie i można nie mieć na niego tak do konca pomysłu, wtedy idziesz gdzie indziej rozglądać się. Nic na siłe. Nawet jak trafisz na dzień że nigdzie nie ma nic jasnego, to nic się nie stanie jak nie zrobisz żadnej transakcji.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Teraz jak spojrzałem wyżej... masz racje. Chociaż początkowo wydawało mi się to okej. Pierwsze koty za płoty. To może być dobry kierunek, robić najpierw analizy gdzieś u siebie na komputerze tak jak mi pokazałeś te swoje obrazki z przed 8 lat i jak coś "kliknie" to dawaj z pozycją. Takie podejście byłoby okej. Poza tym jak napisałem wcześniej, muszę zacząć opisywać obrazki z trejdami żeby nie wrzucać byle czego tutaj jak do tej pory. Upomniał mnie o to jackub i w sumie miał racje, bo nic z tego się nie uczyłem. Fajnie mi kiedyś meylo napisał jak wygląda proces wyboru setupa ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p841387 ). Ok, to tyle.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Teraz jak spojrzałem wyżej... masz racje. Chociaż początkowo wydawało mi się to okej. Pierwsze koty za płoty. To może być dobry kierunek, robić najpierw analizy gdzieś u siebie na komputerze tak jak mi pokazałeś te swoje obrazki z przed 8 lat i jak coś "kliknie" to dawaj z pozycją. Takie podejście byłoby okej. Poza tym jak napisałem wcześniej, muszę zacząć opisywać obrazki z trejdami żeby nie wrzucać byle czego tutaj jak do tej pory. Upomniał mnie o to jackub i w sumie miał racje, bo nic z tego się nie uczyłem. Fajnie mi kiedyś meylo napisał jak wygląda proces wyboru setupa ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p841387 ). Ok, to tyle.
Nawet nie musisz pozycji brać na początek. Zrób opis co widzisz i zrób za kilka godzin czy dni zrzuta drugiego ,żeby sprawdzić czy się to zrealizowało. A same zrzuty masz jako historie swojej nauki i za 10 lat też może będziesz mógł komuś pokazać że uczyłeś się tego lata temu i że to działa. Pierwsze co to i tak musisz nauczyć się formacji i je wyszukać dla treningu na historii. I z tego zrobić zrzuty. Musisz dopatrzeć się co spowodowało że rynek w danym miejscu zawrócił, Np fibo i formacja świecowa , albo jakaś inna formacja typu flaga itp. Popatrzeć jak "głupio" fale się układały itp. Próbować te fale opisać. Zwłaszcza korekcyjne i próbować zidentyfikować rodzaj korekty. Tego wszystkiego nie ominiesz jeżeli chcesz się czegoś nauczyć. Siedzieć setki godzin na historii i trenować oko. To są początki.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

pol75 pisze:

Zagrywka z planem nie rujnuje psychiki
To chyba esencja tego wszystkiego, dzisiaj miałem dobry dzień, trzymalem się planu etc a to ostatnie wejście totalnie z dupy... gdzie mam jasne reguły ze po 16 juz nie składam żadnych zleceń i tylko obserwuję pozycje co jakiś czas :) Pewnie się wkurzyłem że poszli be zemnie :) Będzie kara w postaci nieprzespanej nocki :) a raczej niespokojnej :)

Zablokowany