next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wczoraj pisałem o dobrych nawykach przy cieciu strat, a dziś postępowałem dokładnie odwrotnie. Nie poprawiłem żadnego błędu z wczoraj, a nawet doszły kolejne. Nie analizowałem żadnego swojego trejdu od wczoraj, tylko ładuje jeden po drugim bez zastanowienia się nad tym co zrobiłem do tej pory i bez sprawdzenia czy pozycja która zamknąłem przed chwilą na minusie to wynik błędnych założeń w analizie czy psychologia np. chęć odrabiania strat. Tak czy owak, wczoraj coś siadło, przestałem pracować nad poprawianiem błędów i nie tylko. Trzeba będzie pozbierać się przez weekend i wrócić od następnego tygodnia bo od dobrych kilku dni wszystkie "prace" stoją. Wszystko odkładam na potem i w konsekwencji od dnia 11 już nie robie tego co powinienem. I pewnie stąd to wszystko. To prawda, wczoraj zrozumiałem czym jest swing trading, ale co z tego skoro dziś waliłem na oślep i nie miałem ochoty sprawdzić tego co robię... Na dziś mam dość. Trzeba jakoś rozwiązać problem systematyczności w nauce ( np. wczoraj wytykałem sobie jakiś błąd, a dziś na nowo go popełniam ), lenistwa i ogólnie podejścia do tego wszystkiego.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Moje trejdy od początku demo do dziś, czyli 16.01.2017 - 17.02.2017 na EURUSD, GBPUSD, USDJPY - wykres H1
17.02.2017 - EURUSDH1.png
17.02.2017 - GBPUSDH1.png
17.02.2017 - USDJPYH1.png
Nie wiem jak to ująć... Moje zachowania i nawyki które do tej pory wyrobiłem powodują że postępuje właśnie tak jak to widać na wykresie. Próbuje budować coś co jest skazane na porażke, bo nie potrafie zarabiać pieniędzy inaczej niż na etacie. Nigdy tego nie doświadczyłem w innej formie. Nawet na to nie jestem nastawiony, tylko na chęć posiadania racji w tym co robie na fx.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Więc z tego co widzę większość pozycji jakie otwierałem przez ostatnie dni była jak to określił Patryś "tradingiem życzeniowym". Grałem coś, co sobie narysowałem na wykresie i nazwałem to np. "wsparciem", rynek dalej robił swoje a ja uparcie broniłem swojego przekonania co do mojej analizy. Zresztą można to wyczytać w komentarzach na myfxbook obok pozycji i w zrzutach na docs. Kolejna rzecz to zachowuje się przy platformie jak oszołom. Miałem grać dokończone układy harmoniczne, czyli wyjścia z formacji jak na rysunku ( http://www.babypips.com/school/summer-s ... imals.html ) a ja próbuje nadal rozgrywać odcinki BC, CD, jeszcze kiedy tej formacji nie ma na wykresie. Pół biedy jakbym rozumiał to co się dzieje, ale nadal jest to trading życzeniowy i przypisuję do wykresu coś czego tam w ogóle nie ma. Więc jedyny pomysł żeby to uporządkować, to granie skończonych układów harmonicznych. To samo z innymi formacjami. I tylko to powinienem rozgrywać na niższych interwałach niż H1. A granie swingów z fibo i cała reszta z tym związana powinna zostać przeniesiona z powrotem na H1 wzwyż, ponieważ popełniam błędy których nie przerobiłem jeszcze kiedy doradzał mi meylo i jackub, czyli że nie mam grać szybciej, tylko ćwiczyć cierpliwość. A brakuje mi tej cierpliwości z tego co widać po trejdach z piątku i czwartku. To są pomysły do sprawdzenia w następnym tygodniu. Szukam rozwiązania jak ogarnąć ten bajzel który widać na wykresach wyżej.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Moim zdaniem to jeszcze popełniasz taki błąd że próbujesz ogarnąć wszystko na raz... Fale Eliotta, formacje harmoniczne, zniesienia fibo, łapanie swingów, łapanie dołków i szczytów... I to jescze na czterech interwałach na raz... Łolaboga, aż mnie głowa od tego rozbolała ;) Jak już się uparłeś żeby grać tą geometrię rynku to chociaż rozbij ją sobie na czynniki pierwsze, najpierw ogarnij podpunkt pierwszy, potem drugi, a potem trzydziesty drugi... Żaden inzynier nie zaczyna nauki od budowania rakiety kosmicznej ;)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Patryś pisze:Moim zdaniem to jeszcze popełniasz taki błąd że próbujesz ogarnąć wszystko na raz... Fale Eliotta, formacje harmoniczne, zniesienia fibo, łapanie swingów, łapanie dołków i szczytów... I to jescze na czterech interwałach na raz... Łolaboga, aż mnie głowa od tego rozbolała ;) Jak już się uparłeś żeby grać tą geometrię rynku to chociaż rozbij ją sobie na czynniki pierwsze, najpierw ogarnij podpunkt pierwszy, potem drugi, a potem trzydziesty drugi... Żaden inzynier nie zaczyna nauki od budowania rakiety kosmicznej ;)
Tutaj jest to wyjaśnione krok po kroku http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p846064 - z tego tekstu czerpie wiedze i w ten sposób próbuje działać. Harmonic wydaje się trudny kiedy nigdy tego nie robiłeś, ale po kilku przykładach znalezionych na wykresie nabiera to sensu. To jest jak każdy inny setup np. 123J. A Elliott z kolei pomaga połapać się w tym co robi rynek z tego co już masz narysowane na wykresie. Tak to wygląda w skrócie. To tylko jedna z wielu motod ale podoba mi się takie podejście do analizy...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Przede mną ostatnie dni z zaplanowanych 30 jakie sobie założyłem na naukę. I zamiast przyspieszyć trochę się rozleniwiłem. Chciałem od środy 01.03.2017 wrócić na konto realne z mniejszą dźwignią ale jeśli nadal będę miał tylko straty, dalej trzeba będzie zostać na demo.
19_02_2017_plan_30dni_ostatni_tydzien.png
Żeby się zbytnio nie rozpisywać. Podoba mi się strategia spontfx. Problem w tym że nadal nie potrafie zarabiać co widać wyżej. Dlatego pomyślałem że spróbuje na H1, ponieważ jest więcej czasu na reakcje i zastanowienie się. Zastosuje szerszy Stop Loss niż dotychczas, dam tym przestrzeń pozycji gdyby rynek wpadł w kilkugodzinną konsolidacje. Zamiast stawiać sztywne TP będę zabezpieczał zysk przesuwając SL. W tym tygodniu będę próbował poukładać to co chce robić na tym koncie od 100 PLN. Celem nadrzędnym na ten tydzień jest znalezienie odpowiedzi na pytania – kiedy mam otworzyć pozycje i kiedy ją zamknąć, żeby wziąć tyle ile mogłem i nie szarpać się gdy nie idzie w moją stronę. Tylko tyle. Może uda mi się spiąć to wszystko w tym tygodniu... Fajnie byłoby przejść wreszcie na konto realne i przestać teoretyzować a zacząć już normalny trading od małych kwot.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

https://www.youtube.com/watch?v=JIJVpNdEv6w

"Musisz zamienić swoją żądzę posiadania pieniędzy w żądzę poprawnego tradingu. Zarabianie pieniędzy polega na skupieniu się na procesie, a nie na pieniądzach."

"Wynik ostatniego wejścia nie może mieć wpływu na kolejne wejście"

"Jeśli trader posiada strategie to musi być ona stosowana raz po raz, na dużej ilości wejść. To ciągła egzekucja jej zasad i ostateczny wynik jest tym co się liczy. Nie możesz się emocjonalnie wiązać z pozycjami, zapomnij o nich. Jeśli masz jakąkolwiek strategię i jesteś zdyscyplinowany w jej stosowaniu, wtedy przegrane wejście jest czymś normalnym nad czym przechodzi się do porządku dziennego. Tak samo zwycięskie otwarcie nie powinno wzbudzać u Ciebie szczególnych emocji."

"Jeśli pozycja nie była otwierana/zamykana zgodnie z setupem - to nie macie systemu tradingu"

Ciekawe... akurat będę to przerabiał w tym tygodniu.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

I na koniec. Nie będę pisał co chwila tego co robie, albo tego co oglądam, ale teraz przez weekend powrzucałem to wszystko żeby poukładać to sobie w głowie na nadchodzący tydzień, bo to już końcówka tego etapu jaki sobie zaplanowałem.

http://www.fiboteamschool.pl/blog/kodeks/page/3/

Do punktu 2 doszedłem jakiś czas temu ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p853030 ) więc to dobrze wróży, ale nadal nie potrafie tego uzasadnić. Z punktem 14 zgadzam się. Reszta do przyswojenia.

Widziałem jakiś czas temu kilka nagrań Fibonacci Team odkąd pol wspomniał o tej technice, ale dopiero dziś przejrzałem dokładniej pare z nich i pewnie tym zajmę się w tym tygodniu. Jak napisałem, chciałbym to ogarnąć żeby przejść na konto live i skończyć teoretyzowanie a zająć się już graniem na prawdziwe pieniądze i mieć do czynienia z realnymi emocjami. Zobaczymy czy dam rade do środy następnego tygodnia z tym wszystkim sobie poradzić na tyle żeby skończyć to pitolenie i zająć się tradingiem. Zostało 8-9 dni... Chociaż żeby mieć jakieś podstawy, wiem że nie dam rady wszystkiego nauczyć się w 30 dni, ale żeby ogarnąć podstawowe rzeczy z tego wszystkiego - byłoby ok na początek.

Jeszcze tutaj są ciekawe rady z których pewno warto będzie wyciągnąć coś dla siebie http://tradersarea.pl/profesjonalny-spe ... livermore/

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

EURUSDDaily.png
USDJPYDaily.png
Stąd właśnie biorą się u mnie starty. Złe nawyki i brak wiedzy technicznej! Pol pisał mi o tym w grudniu "czujesz doła bo nie znasz podstaw, a gdybyś znał technike...". I teraz najtrudniejsza część - zmiana tych nawyków, czyli przestawienie głowy na szukanie 2-3 setupów które dobrze poznam i wałkowanie tego non stop na początek. To będzie trudne do zrobienia dla mnie, bo to wymaga zmiany mojego sposobu myślenia i zajrzenia jeszcze raz na historie żeby poznać i nauczyć się kilku schematów, a potem konsekwentnie je stosować bez kombinowania. I nie wiedzieć czemu mnie to przeraża, bo w tej chwili wolałbym sobie poklikać "nie chce m się uczyć, więc otworze sobie pozycje, a może mi się uda, czegoś się naucze". Właśnie ten sposób myślenia mi zawadza i powoduje straty, ale ciężko to zmienić w sobie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

rookie,
wyczuwam jakąś straszną gonitwę myśli w twojej głowie ...pozwól wypunktować rzeczy które mnie dziwią, czy ktre moim zdaniem powienieneś zrobić.

1. czasem okazujesz skonsensowany wykres M5 z całego tygodnia z którego nic nie można wywnioskować. Teraz pokazujesz wykresy dzienne ze śmiesznymi stopami jak na dzienny wykres ... na jakim wykresie grasz?

2. Dlaczego nie pokażesz wykresu z opipsem UJ M15 zajełm pozycję bo:
1 .....
2 .....
3 .....
.
.
11... Projekcja zysku jest taka .... bo
12..... pozycja SL wynika z ... w związku z tym pozycja ma wielkość ....
cena poszła tak i tak , zrobiła to i to wygrałem/przegrałem

3. Każdy trejd czy to na M5 czy na D1 to jest jakaś historia, jakiś plan, zbiór powodów aby zawrzeć bet z rynkiem albo NIE ZAWRZEĆ.
Wtedy jest o czym rozmawiać dyskutować. Za co opie ...lić za co pochwalić... tak czy inaczej uczysz się.
4. podejrzewam że ukrywasz system jakim grasz czy też plan bo go nie masz ... jakbbyś miał to bys realizował
5. To jest forum trejderów a nie psychoanalityków szanowny kolego, nie wymagaj też proszę tutaj aby oglądać setkę screenów jakie robisz bo każdy robi swoich screenów setli i tysiące ... pokazuj konkretne przykłady trejdów, pokazuj materiał do dyskutowania do rozmowy...
6. Kiedyś kiedyś napisałem wybierz system , zapisz go w punktach albo jak pokazałem ci w tablicy jeżeli to --- to to, jeżeli nie --- to co innego ... to nazywa się zdaje się check list ... coś do check list nie pasuje nie grasz TAKIE PROSTE!
Nie musisz wygrywać to co musisz to wykonywać swoją nieraz nudną robotę dokłądnie jak powinna być wykonania, dopiero to daje efekty jakieś kiedyś. I zapamiętaj że nigdy na pewno i nigdy na zawsze.
Jeden setup, rama H1/H4/D1, nic niżej,
7. Ustaliłeś jeden setup. Wykonujesz go przez misiąc, 10, 20, 30 razy, zawsze tak samo, zawsze według tych samych kryterii. Nie ma dzisiaj setupu NIE BIORE NIC INNEGO i trzymam łapy pod tyłkiem.
8. po miesiącu ... po miesiącu (no po paru dniach może) nie na drugi dzień patrzysz na wykresy i sprawdzasz jakie głupoty narobiłeś, czego nie dostrzegłeś wcześniej co teraz już widać. Powiedz potrafisz zrobić 25 pod rząd TAKICH samych trejdów? .. jeśli nie nie opowaidaj bajek że nie możesz się doczekać powrotu na real, który może się zdewastować mentalnie jest nie jesteś jak maszyna.

Kurna nagadałem się ,

Pozdrawiam serdecznie

Zablokowany