next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Rozumiem, że system otwarcia transakcji tworzysz dopiero w 3 etapie? Gratuluję pomysłu, ale do 2 ani 3 punktu nie dojdziesz, w żaden sposób nie dociera do Ciebie, że nie możesz sobie wchodzić na pałę i liczyć, że zgarniesz spory zysk przy małym SL...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie stosuję żadnych wskaźników, ani nie mam takiego zamiaru. Chyba że sam wykres traktować jako wskaźnik. Tak samo nie rysuję nic po wykresie, żadnych kresek, kółek i motylków. Na wykresie wyżej narysowałem te linie, żeby było widać jak wyznaczam trend. Czy mam system? Tak stworzyłem w tym tygodniu prosty plan, prostą metodę od której chcę zacząć. Jeszcze do wczoraj bałem się to wcielić w życie, ale trochę się wku&@(*em i pora złamać kilka blokad w głowie, dlatego idę na żywioł przy 1% kapitału. Zdaję sobie sprawę z ryzyka, dlatego nie zamierzam od razu pakować się w pierwszy lepszy ruch, tylko jeszcze przez kilka dni zamierzałem siedzieć na demo i tam szukać miejsca, trenować, a dopiero kiedy coś mi się rzuci w oczy przełączać na konto live. Nie wszyscy rozwijają się w takim samym tempie, dlatego teoria 10.000h nie odnosi się do wszystkich. Jedni robią postępy, inni nie robią ich wcale, albo dopiero po długim procesie nauki. Zdaję sobie też sprawę z tego, że mogę być w tej drugiej grupie i pewnie jetem. Dobra, póki co to tylko robię przepychanki słowne i próbuję udowodnić, że coś potrafię, a wyników nadal brak. Nie chcę tracić kasy, ale czas ruszyć z miejsca jeśli mam się rozwijać dalej. Nie mogę siedzieć ciągle na demo i szukać złotej metody która pozwoli zarabiać w każdy warunkach. Od czegoś trzeba zacząć. Tak do tego podchodzę.

Pablo90 - Budowanie systemu transakcyjnego zaplanowałem dopiero w etapie 4 :p Kurde, mam prosty system. Muszę go jeszcze dopracować ale stworzyłem w tym tygodniu jego podstawy. Nie będę wchodził na rynek na pałę jak do tej pory. Jeszcze jest kilka rzeczy których nie rozumiem i mam nieskończone, dlatego napisałem że pierwsze dni na demo i oglądanie wykresów z perspektywy demo, a w razie gdybym coś zobaczył wtedy włączam konto live.

Nie będę opisywał teraz metody, bo jeszcze wiele jest do zrobienia, pewne rzeczy muszę dopracować, ale znalazłem coś od czego mogę zacząć. A ten post z tymi etapami napisany dziś rano, był mi potrzebny do złamania schematu, żeby zrobić krok na przód. Nie będę się teraz z tego wycofywał jak ostatnio.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Życzę powodzenia .... naprawdę ...
Kiedyś znałem takiego chojraka, myślał i mówił bardzo podobnie.... :wink:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

// 14:05 - ok, zmieniłeś jackub poprzedni wpis, dopiero teraz go doczytałem. Wiem, że chcecie mi pomóc, ale ja was w ogóle nie rozumiem. Mam tutaj wrzucić gotowy system, a wy go ocenicie? Nie wiem o co wam chodzi.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:Dobra panowie, a Wam jak idzie? Ja walę prosto z mostu w jakim miejscu jestem. Ciśniecie po mnie ale macie podstawy, żeby to robić i twierdzić że nic nie osiągnę? Pokażcie jak wam idzie i ile czasu wam zajęła nauka. Dajcie coś więcej, a nie tylko kubeł pomyj za każdym razem. Coś pozytywnego i motywującego do dalszej pracy tym razem...
No tak, to by było na tyle ..... tak jest prawie zawsze

Mit jaskinia Platona .... polecam twojej uwadze

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po tej rozmowie straciłem apetyt i dobry humor. Dziś już odpuszczam dalszą dyskusję. Piszę to, żeby Was tutaj nie trzymać. Zajrzę jutro, żeby uzupełnić dziennik. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: next

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Ja jestem na rynku ok 5 lat, aktualnie pod kreską, choć były też dobre okresy w handlu. Nikt z moich znajomych nie gra na forexie, nie mam nikogo kto cos podpowie, w tej sytuacji pozostaje forum, ksiązki itp. Gdyby ktoś na poczatku pokazł mi czego nie robic, to dziś miałbym troche mniej zjechane nerwy i wiecej wlosów na głowie. Wiele cennych rad można znalezc na tym forum, tylko trudno zweryfikować co jest dla nas dobre a co nie. Moja sugestia jest taka, że jeśli jesteś poczatkującym i dopiero budujesz swoją strategie, to zacznij od małych pieniędzy, możliwie najmniejszych. Jest bardzo duże prawdopodobienstwo, że czeka Cie okres strat, a skoro stracisz kase to na 100% stracisz też czas(mi brakowało czasu nawet na sen). Nie napisze Ci jak zarabiać bo sam jeszcze tego nie potrafie(mam na myśli systematyczność zarabiania), moge zasugerować, byś pomyślał o tym ile masz do stracenia, a nie o tym ile zarobisz. Jeśli chcesz żyć z tradingu, to już na samym początku podejdz do tematu na poważnie, napisz jakikolwiek plan, który powie Ci kiedy otworzyć pozycje, kiedy zamknąć z zyskiem, a kiedy ze stratą(niekoniecznie tp czy sl, przecież masz jeszcze palce).
Złe pozycje to te, które tracą a nie zostały zamknięte, lub te które zostały otwarte na pałe.
Dobre pozycje, to też te stratne, ale zamknięte zgodnie z planem. Weż pod uwage, że słowo "systematyczność" ma dużo wieksze znaczenie niz słowo "zysk". Duzo ważniejsze jest to, kiedy zamkniesz pozycje, a nie kiedy ją otworzysz.
Pamiętaj! Nigdy nie okłamuj siebie.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: next

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Panowie Jackub i Pablo mysle ze autor ma racje, niby skad ma wam przedstawic system? Przeciez przyznal sie ze go po prostu nie ma!
To dobrze ze nie sciemnia, dobrze ze szuka i juz sa jakies pomysly ale tak jak sami napisaliscie potrzeba na to czasu. :) :)
Rookie nie odbieraj naszych postow zbyt personalnie i staraj sie podchodzic do nch z dystansem. W koncumy staramy sie pomoc. :wink:
Ten twoj pomysl z lapaniem gorek/dolkow z malym stopem jest OK ale kola na nowo nie odkryles i niestety z czasem zrozumiesz ze to nie takie proste jakby sie moglo wydawac. Ja sam staram sie szukac takich wejsc. Niestety takie podejscie potwierdza ze probojesz przeskoczyc pewien etap bo na jakiej podstawie bedziesz wiedzial ze to juz szczyt/dolek i ze cena nie powinna pojsc dalej (chyba ze czegos nie zrozumialem)?
Jeszcze jedno, tak jak kolega Marcinmijagi napisal, przygotuj sie przede wszyskim na straty i to w kazdym tego slowa znaczeniu (od pieniedzy i czasu po nerwy). Ja jak zaczynalem to przez pierwsze pol roku po 15-18 godzin siedzialem przed kompem i testowalem rozne strategie poczawszy od tych znalezionych w necie po wlasne Wolisz nie wiedziec ile razy juz myslalem ze to TO i po kilku dniach okazywalo sie inaczej, byly momenty ze myslalem ze sobie wlosy z glowy wyrwe :D
W tej chwili po tym jak Armada Markets zamknela konta polskim klijentom nie mam reala i gram na demo. Czemu demo? Bo nie jestem w stanie zarobic z tego na chleb a za cos trzeba zyc :) ale nie skladam broni :P
Pieniedzy zadnych nie stracilem a czasu nie uwazam za kompletnie stracony poniewaz wiele dzieki temu sie nauczylem i niczego nie zaluje.
Pisze to dlatego bo po twoich wypowiedziach wnioskuje ze myslisz sobie ze troche wsadzisz i bedziesz wyciagal miliony (wejde z 5 pipsSL a wyjde z 1000 TP :P ) Nie twierdze ze sie nie da ale to jak proba trafienia kluczem w dziurke od klucza z odleglosci 10 metrow, takie jest moje zdanie. Ja nauczylem sie ze trzeba FX traktowac jak biznes taki jak kazdy inny, sa straty i zyski a najwazniejsze jest to by saldo koncowe bylo na plusie i to jak najwiekszym :D
Proponuje przeczytac te dzienniki:
http://forex-nawigator.biz/forum/byle-z ... 19831.html
http://forex-nawigator.biz/forum/droga- ... 21220.html
Sa to dwa zupelnie rozne podejscia rozumienia rynku wiec moze ktorys ci bedzie pasowal i pomoze zrozumiec na swoj sposob o co w tym chodzi. Jesli nie obserwoj rynek i cene, szukaj i staraj sie zrozumiec to na swoj sposob. Nawet jesli ktoras ze strategii bedzie dla ciebie wzorem do nasladowania to i tak koniec koncow twoj sposob trejdingu bedzie oryginalny. W koncu ilu trejderow tyle strategii! :D
W zalaczniku male wyjasnienie jak ja oceniam trend.
Najwazniejsze zeby sie nie poddawac wiec powodzenia.
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

O losie. Gorąca głowa ze mnie i na dodatek mam słomiany zapał. Dobrze, że tutaj jesteście i jednak powstał ten dziennik.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: next

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Hey Rookie.
Mam nadzieje ze nie zrzucilem ci wielkiego "bagazu" na glowe i nie odbieraj tego w ten sposob, to ze ja jestem to 5 lat i dalej nie zbijam kokosow to nie znaczy ze tobie nie uda sie w miesiac/kilka miesiecy, wszystko zalezy od ciebie!
Pozdro.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Zablokowany