next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

@pol75, dzięki wielkie za wyczerpujący wpis ;)

Przespałem się, przemyślałem sprawe i doszedłem do prostego wniosku, albo biorę się wreszcie do roboty i za siebie albo dam sobie spokój z forex, z tym forum, itd.. Mogę tak zwodzić i odbijać się od ściany do ściany bez końca i dalej nic nie robić. W tym jestem dobry, bo jestem leniem do potęgi. Nie wiem ile zajmie mi czasu doprowadzenie siebie do porządku, ale to może zająć nawet 3-4 miesiące. Póki tego nie zrobię nie będę zaglądał na forum. Trejduje teraz na demo XM, jest podłączone konto myfxbook, więc jeśli kogoś interesuje mój los to może śledzić postępy lub ich brak właśnie tam. Postaram się prowadzić to jedno konto na 1000 PLN i go nie skasować, między czasie rozwijać system. Będziecie widzieć, czy robię postępy, czy nie. Mam już kur&@ dość tego mojego pieprzenia. Trzeba w końcu postawić sprawę jasno. Posiedzę sobie jeszcze dziś z rana na forum, potem blokuję dostęp i odezwę się dopiero jak już ogarnę siebie, swoje życie i dopracuje strategie na demo. Dopiero wtedy tutaj zaglądnę...

Tutaj dostałem rade od pol75, żeby założyć micro konto w XM, ale najpierw muszę sobie poradzić z sobą i dopracować strategię. Jak wrócę będę o tym myślał. Teraz i tak nie jestem w stanie tego ogarnąć.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

:idea: Zauważyleś -rookie- że dostales od pol75'a zrąb systemu opartego na mechanice rynku...? :idea:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Arthur Hamilton Bolton - Teoria Fal Elliotta
Murphy - Analiza techniczna rynkow finansowych
Murphy - Miedzynarodowa analiza techniczna
1. Tej pierwszej nie mogę znaleźć, więc poczytam troche o Teorii Fal Eliotta ( ogólnie ).
2. https://pl.scribd.com/doc/82295241/John ... inansowych
3. http://docer.pl/doc/xx5ee

Mam zbudowane uprzedzenia do tego wszystkiego, zwłaszcza do fal Eliotta. Do tej pory nie czytałem niczego o AT. Może to był błąd. Spojrzeć na to nie zaszkodzi.
pol75 pisze:Nie siedze na forach , nie dyskutuje z nikim o tym co widzę na wykresie tylko robię swoje. Tu zaglądam raz na kilka tygodni bo sledze wątek tradera, który z 1000 zł chce zrobić grubą kase. Spalił juz chyba z 40 kont i dalej nie potrafi wyciągnąć wniosków co robi żle. To dobrze nie wróży. Ty jesteś do uratowania dlatego odezwałem się czego na ogół nie robie. Mój ostatni post chyba z rok temu napisałem.
Dzięki, że się odezwałeś :wink:

Ok, znikam.

Awatar użytkownika
Hector Escaton
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2016, 21:21

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Hector Escaton »

analiza techniczna jak i teoria fal Elliota to tylko teorie ni jak sie maja do rzeczywistosci oczywiscie ze nie zadziala to na realnym rynku tylko ewentualnie wybiorczo na historii wiec daj sobie spokuj z czytaniem tych ksiazek spokojnie mozna je miedzy bajki wlozyc :d :p

The Truth Is Out There
Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny...

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Hector Escaton pisze:analiza techniczna jak i teoria fal Elliota to .........

The Truth Is Out There
Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją.... (J.P.)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Mała aktualizacja. Musiałem tu jeszcze zajrzeć i to wyjaśnić, żebyście nie zastanawiali się czy coś robię czy nie patrząc na myfxbook.

Staram się nie klikać bez sensu. Poznawanie mechaniki rynku, PA, handel ręczny. Trenowanie i rozwijanie setupu od meylo ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p844545 ) w oparciu o te elementy lub granie tylko tego setupa. Jeśli nie wiem co mam robić lub niczego nie testuję nie otwieram pozycji, żeby nie rozjechać konta. Każda transakcja będzie mieć komentarz. Początkowo może być tych transakcji niewiele, bo nie wiem do końca co mam robić. A nie chce grać na pałe. Rysuje kreski po wykresie i stawiam krzyżyki w miejscach gdzie bym teoretycznie wszedł, więc na bieżąco robię notatki i zbieram doświadczenie mimo, iż nie mam otwartych pozycji. Oglądam wykres dzień po dniu... Uczę się podstaw AT teraz, żeby zbudować prostą metodę handlu.

Ok, do zobaczenia.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Na temat fal Elliotta ta strona moze pomoc: http://www.harmonic-ewave.com/. Mozna wziac "THE HARMONIC DAILY FORECASTER" za darmo na miesiac i zobaczyc jak to zastosowac na wykresie. Powodzenia

Awatar użytkownika
Hector Escaton
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2016, 21:21

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Hector Escaton »

jackub pisze:
Hector Escaton pisze:analiza techniczna jak i teoria fal Elliota to .........

The Truth Is Out There
Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją.... (J.P.)
Wro­gowie często mówią prawdę, przy­jaciele nigdy.
Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny...

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Na forach nie ma problemu z wrogami czy przyjaciółmi, problem jest z tymi, którzy myślą, że wiedzą więcej niż w rzeczywistości. U mnie AT to 100% systemu, AF zero. Choć muszę przyznać bliżej mi do systemowego podejścia a`la Bulkowski aniżeli do takiej formy AT, która najlepiej wypada w twórczości analityków. Niemniej można i tak jak wychodzi, najważniejsze aby były efekty.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Hector Escaton pisze:
jackub pisze:
Hector Escaton pisze:analiza techniczna jak i teoria fal Elliota to .........

The Truth Is Out There
Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją.... (J.P.)
Wro­gowie często mówią prawdę, przy­jaciele nigdy.
Fascynujące!!!!

Zablokowany