next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
graczpospolity
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 10 lut 2016, 11:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: graczpospolity »

Co to za kod kreskowy?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

sardo nunspa pisze:
fx-technik pisze: Sprawdź AM.
Spread 0.8 stały i brak prowizji.
oni mają min kontrakt 0.1 ja potrzebuję handlować na początek 0.1 ale rozbijalne na min 10 osobnych(czyli muszę mieć broka 0.01) bo 3 na 4 obronne systemy hedgujące tego potrzebują. W tickmilu jest spread 0.8 ale commission pisze 0, to już jest z prowizją? A w XTB na standard jest 1, pozostałe spready zaporowe ale nie ma swapu.

Rookie a jak tam statystyka zysków strat na tym daxie?

Po zmianie kierunku i przebiciu pierwsze dotknięcie zielonej jest fałszywe. Daj taką zmienną
To nie ma takiego.
Zobacz ile to jest rzeczywiście, kwotowo.
Bo na indeksach nie ma jednego standardu liczenia.
Ktoś ci powie, że ma 0.01, a to będzie więcej niż w AM 0.1.
Ja znam temat.
Nie znalazłem tańszego broka na DAX30.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

graczpospolity pisze:Co to za kod kreskowy?
Test, tylko test wizualny sygnałów generowanych z aligatora. warunki sa takie ze ma stawiac kreski do poki sygnal jest aktualny.
sardo nunspa pisze:Rookie a jak tam statystyka zysków strat na tym daxie?
Na razie mam sygnal, i pomysl zeby do gry uzyc... wykresu tickowego + stoch jako sygnalow wejscia / wyjscia hehe. Na razie dopiero bede pisal taki kod do tesu, a sam anligator bedzie jako sygnal.
I teraz sprawdzilem jeszcze kilka dni oprócz tamtego na obrazku. Więc na razie musze to przejrzec.
sardo nunspa pisze:Po zmianie kierunku i przebiciu pierwsze dotknięcie zielonej jest fałszywe. Daj taką zmienną
Sprawdze i wrzuce.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

sardo nunspa pisze:Po zmianie kierunku i przebiciu pierwsze dotknięcie zielonej jest fałszywe. Daj taką zmienną
-rookie- pisze:Sprawdze i wrzuce.
EA bierze każdy sygnał, więc jeśli w pierwszej wersji było tak ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/147612 ) a w wersji poprawionej wyglądało to tak ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/147614 ). Co znaczy że duży szum i tak zostaje, a w kolejnych dniach było momentami jeszcze gorzej. Nie sprawdzałem w ten sposób pierwszego dotkniecia zielonej jako fałszywego sygnału tylko ręcznie to przejrzałem czy ma to sens i podobne rezultat daje filtr trendu z niebieskiej linii czyli wersja 2 - poprawiona, więc nie robiłem już takich badań, tzn tego kodu kreskowego, tylko na tym zrobił test. Żeby ominąć konsolidacje i niezdecydowanie ustaliłem że pozycja otwarta jest dopiero na 5 kresce, czyli jak tam były kreski co 1 minute to dopiero 6 minut od sygnału. Zamkniecie na drugiej kresce po sygnale w przeciwna strone lub TP 500 p, krótkie TP, myślałem że będzie skuteczne... I d... z tego wyszła. Otworzyło w ten sposób 205 pozycji, skuteczność 31%, strata 14.17% kapitału początkowego. Nawet nie będę sprawdzał innych ustawień bo trzeba dodać filtr żeby pozbyć się fałszywych sygnałów inaczej ea będzie co chwile otwierał i zamykał pozycje. Na oko nie jest się precyzyjnym w ocenie, a tutaj EA wykonuje konkretne instrukcje i tak wyszło z testów, tak wygląda rozłożenie sygnałów.

Ogólnie lipa, system traci w tych ustawieniach.

Potestuje jeszcze troche, na razie takie są pierwsze wyniki tego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Albo ja coś sknociłem w kodzie i te sygnały są źle generowane. Nie mam pojęcia. Na razie to zostawie, nie pali się. Może w kolejnych dniach między czasie zerkne do tego, sprawdze dokładniej i coś wymyśle. Póki co to tyle jeśli chodzi o te testy aligatora.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Żaden EA nie wyrobi lepiej niż 30%.
Choćby się zesrał.
EA o skuteczności 30% to dobry robot.
I zarabiać może, pod warunkiem, że masz bardzo długie konto i bardzo dużo cierpliwości, i bardzo dużo czasu.
Ponieważ zarabia tylko w zdecydowanych trendach, ponieważ żeby zarabiał, to potrzebuje dużego RR.
I z tego powodu, będzie miał długie serie stratnych transakcji.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Grałem alligatorem 7 lat temu na sztywno z palca i się nie da moim zdaniem. Żaden oscylator, wskaźnik podłączony na sztywno do robota nie da rady, znów moim zdaniem. Najlepszym wskaźnikiem są oczy.

Wiesz co rookie? skoro wygenerował 14% strat i 31% skuteczności, to jakbyś go podłączył na opak, miałby 69% skuteczności i 14% zysku :p

ps
Rookie ile jest spreadu razem z commision w Tickmillu?
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Hah, zrobiłem odwrotnie... i wcale nie jest lepiej... jest dużo gorzej :shock:
Ponad 20% początkowego konta straty. Jeszcze będę w tym grzebał dalej w kolejnych dniach. Może coś źle zakodowałem.

Spread na DAX jest na poziomie Dukascopy tzn 0.90 - 1.00, w przeliczeniu na punkty to 90 - 100. Nie ma chyba prowizji w Tickmill. A W Dukascopy mam drobną prowzje.

Jeszcze jedno, odnośnie tego testu http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/147628 co jest o nim post wyżej, prowizja jaka została naliczona do tych 205 transakcji 1051.99 PLN, więc strata na samych trejdach to 5% depo. Co nie zmienia faktu że skuteczność dalej jest fatalna bo tylko 31%. Ale ta prowizja troche zaburza wynik bo w Tickmill jeśli nie ma może być lepiej.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

sardo nunspa pisze:... - weź Alligatora dowolna metodologia, trejduj każdy sygnał i zobacz ile czasu potrzebuje żeby wyczyścić depo.

A tu uzasadnienie
fx-technik pisze:Żaden EA nie wyrobi lepiej niż 30%.
Choćby się zesrał.
EA o skuteczności 30% to dobry robot.
I tak będzie z każdym wskaźnikiem i oscylatorem.
Obrazek

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Jeśli serio macie jakiś system, a jeszcze lepiej EA, który ma 20-30% skuteczności przy r:r ok. 1:1 to bardzo chętnie się zapoznam :D przecież takie coś to autostrada do bogactwa

Zablokowany