next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Napisze jeszcze jedno odnośnie tych wskaźników i tego co robie teraz. Już pisałem że od 3 lat mam styczność z fx, ale od roku tak na serio zabrałem się za to. Ale przez cały ten czas w ogóle nie testowałem żadnego wskaźnika, żadnej strategii. Kompletnie nic nie robiłem przez ten czas, dopiero teraz. A kiedy zacząłem teraz testować to wszystko to już chce skończyć. Obecnie robie takie testy wskaźników jak tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/147545 ) , czyli wizualnie żeby zobaczyć jak jest generowany sygnał itp. I tak badam kilka kombinacji instrukcji warunkowych. I dlatego że nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak to działa tzn w jaki sposób jest generowany sygnał ze wskaźnika teraz testuje to żeby się dowiedzieć. Mogłem to wyjaśnić na początku. To wszystko.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A nic, tylko przyjmij do wiadomości, że stracisz jeszcze jakieś dobrych 5 lat na takie eksperymenty,
z których być może coś wyniknie, albo i nie.
Jeden taki rozsądny posłuchał mnie i dziś zarabia samodzielnie.
Zaoszczędziłem mu tym samym sporo lat błądzenia.
Ale, mało jest rozsądnych ludzi na tym świecie...

Powodzenia!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie trace czasu, bo plusem jest w tym wszystkim to że do nauki java zabierałem się już od kilku lat, a teraz z przymusu musze poznawać ten język żeby kodować w jforex. Moje odczucie jest takie - na tradingu live pracuje psychika, ale dzieki tym testom poznaje lepiej fx, czyli też mechanike rynku, statystyke widzac jak dzialaja wskazniki itd. Wiec moze to zaprocentuje niebawem.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Rookie :569: nie chodzi o generowanie sygnałów tylko ich selekcję. Nie wierzysz? - weź Alligatora dowolna metodologia trejduj każdy sygnał i zobacz ile czasu potrzebuje żeby wyczyścić depo. To akurat przerabiałem.
Musisz być skąpy, wybierać najlepsze sygnały, a nie wszystko jak leci
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Daj jakiś prosty przykład sygnału, nie musi byc skuteczny, chodzi o przykład, to sobie to sprawdze.
Po tym obrazku http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/147525 widze ze to standardowe ustawienia 13 8 5 i oscylator williams %R wartosc 40.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2017, 13:49 przez -rookie-, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

sardo nunspa pisze:Rookie :569: nie chodzi o generowanie sygnałów tylko ich selekcję. Nie wierzysz? - weź Alligatora dowolna metodologia trejduj każdy sygnał i zobacz ile czasu potrzebuje żeby wyczyścić depo. To akurat przerabiałem.
Musisz być skąpy, wybierać najlepsze sygnały, a nie wszystko jak leci
No, ale do tego to on potrzebuje rozumieć sam wykres.
Dajmy mu czas, spotkajmy się tu za 3 lata... :d
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

-rookie- pisze:Daj jakiś prosty przykład sygnału, nie musi byc skuteczny, chodzi o przykład, to sobie to sprawdze.
Po tym obrazku http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/147525 widze ze to standardowe ustawienia 13 8 5 i oscylator williams %R wartosc 40.
Dax M1 bez oscylatora grasz od zielonej, przebija wejście, stop na dnie, szczycie przed przebiciem. Alligator potrzebuje płynnych szybkich rynków z małym spreadem. To się tu może udać. Sam szukam broka do DAXa na takie granie.
Obrazek

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

sardo nunspa pisze:
-rookie- pisze:Daj jakiś prosty przykład sygnału, nie musi byc skuteczny, chodzi o przykład, to sobie to sprawdze.
Po tym obrazku http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/147525 widze ze to standardowe ustawienia 13 8 5 i oscylator williams %R wartosc 40.
Dax M1 bez oscylatora grasz od zielonej, przebija wejście, stop na dnie, szczycie przed przebiciem. Alligator potrzebuje płynnych szybkich rynków z małym spreadem. To się tu może udać. Sam szukam broka do DAXa na takie granie.
Sprawdź AM.
Spread 0.8 stały i brak prowizji.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

sardo nunspa pisze:Dax M1 bez oscylatora grasz od zielonej, przebija wejście, stop na dnie, szczycie przed przebiciem. Alligator potrzebuje płynnych szybkich rynków z małym spreadem. To się tu może udać. Sam szukam broka do DAXa na takie granie.
Więc tak, Twoje podejście jest ciekawe i rzeczywiście przy tylu fałszywych sygnałach jak mam u siebie potrzeba małego spreadu na takie granie. Obraz gdzie nie ma przerw i jest ciągłość sygnału jest wystarczający ale i tak trzeba chyba dodać jakiś dodatkowy filtr do tego bo w ten sposób nie zrobie EA do testów. Za dużo jest przerw w obrazie ( fałszywych sygnałów ). A to tylko dopiero 1 dzień sprawdziłem. Ale ciekawe... Dzięki. Aha, zółte to sygnał short, szare long.

edit - ajć, bo ja tutaj nie sprawdzilem przciecia tylko zielonej ale wszystkich 3 srednich przez cene i warunek byl taki ze wszystkie musza byc cena musi byc pod kazda srednia, a teraz przyglada sie temu blizej i widze ze cena jest w trendzie i przecina zielona i czerwona ale dalej jest pod niebieska na korektach, wiec bede musial jesczcze sprawdzic ustawienie gdzie niebieska jest utrzymaniem trendu. I wtedy moze przefiltruje te sygnały... Pobawie sie tym jeszcze.

edit - Poprawka naniesiona v2 i jest troche lepiej ale... do przetestowania tego daleko poza tym to tylko 1 dzień sprawdziłem. Na razie to tyle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

fx-technik pisze: Sprawdź AM.
Spread 0.8 stały i brak prowizji.
oni mają min kontrakt 0.1 ja potrzebuję handlować na początek 0.1 ale rozbijalne na min 10 osobnych(czyli muszę mieć broka 0.01) bo 3 na 4 obronne systemy hedgujące tego potrzebują. W tickmilu jest spread 0.8 ale commission pisze 0, to już jest z prowizją? A w XTB na standard jest 1, pozostałe spready zaporowe ale nie ma swapu.

Rookie a jak tam statystyka zysków strat na tym daxie?

Po zmianie kierunku i przebiciu pierwsze dotknięcie zielonej jest fałszywe. Daj taką zmienną
Obrazek

Zablokowany