next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
fx-technik pisze:Najgorszy jest ten:
euraud-m5_freakout.png
Spóźnione wejście, za tanio, i TP zbyt daleko, ponieważ tam nie było pewne, czy przeleci wsparcie.
z perspektywy M5 może to tak wygląda, ale wejście było na podstawie M15 gdzie był pullback :)
euraud-m15.png
Może i był pullback, ale było wsparcie i nie mogłeś wiedzieć, czy ten ruch w dół, to tylko test wsparcia,
czy kontynuacja trendu - tego nigdy nie wiemy, wiemy tylko, że w większości wypadków rynek testuje
okolice wsparcia (podłoga), i okolice oporu (sufit).
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-technik pisze:Może i był pullback, ale było wsparcie i nie mogłeś wiedzieć, czy ten ruch w dół, to tylko test wsparcia,
czy kontynuacja trendu - tego nigdy nie wiemy, wiemy tylko, że w większości wypadków rynek testuje
okolice wsparcia (podłoga), i okolice oporu (sufit).
dla mnie to był prawie pewniak jak patrzyłem na obydwa interwały ;) jeśli cena robi LL i LH to jest to ewidentny sygnał że rynek nie ma siły iść do góry i choćby było tam nie wiadomo jakie wsparcie to tak czy siak by to rozjechali :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
fx-technik pisze:Może i był pullback, ale było wsparcie i nie mogłeś wiedzieć, czy ten ruch w dół, to tylko test wsparcia,
czy kontynuacja trendu - tego nigdy nie wiemy, wiemy tylko, że w większości wypadków rynek testuje
okolice wsparcia (podłoga), i okolice oporu (sufit).
dla mnie to był prawie pewniak jak patrzyłem na obydwa interwały ;) jeśli cena robi LL i LH to jest to ewidentny sygnał że rynek nie ma siły iść do góry i choćby było tam nie wiadomo jakie wsparcie to tak czy siak by to rozjechali :)
Może tak, a może nie?
Po co ryzykować, gdy można wziąć swoje, po prostu, a resztą się nie przejmować?
Zawsze możesz ponowić, gdy wsparcie już jest oporem.
I tak nie bierzesz całych swingów z wyższego Tfu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Update. Miałem jechać w tym tygodniu z testem systemu przed runem, ale nie skończyłem tego co zaplanowałem. Jest pare technicznych spraw które dopiero musze rozpracować w jforex, dlatego jeszcze kilka dni zejdzie o ile nie cały tydzień zanim to skończe. Wziąłem inne wskaźniki do sprawdzenia jak MACD, i probuje zbudować system do analizowania dywergencji, momentum, i pewnych zależności do których te wskaźniki służą. A na dodatek porownuje dane między wskazaniami innych wskaźników na kilku TF. Wiem że kombinuje, ale według mnie lepiej wykorzystuje czas w ten sposób niż siedząc bezproduktywnie cały dzień przed wykresem i zgadując co zrobi rynek, tracąc nie tylko czas ale przy tym jeszcze pieniądze. Jak skończe to wezmę się za testy od malych pozycji, jeśli wyniki będą pozytywne to spróbuje zrobić run od 1k.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

To nie zgaduj, tylko ucz się czytać wykres.
Wykres jest pisany alfabetem obrazkowym.
I tak jak każdego alfabetu, tego też trzeba się nauczyć czytać.
Składać słowa, zdania i całe paragrafy.
No i nawet całe książki.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

kiepski pomysł z tymi wszystkimi wskaźnikami z platformy. ktoś napisał Ci iż zobaczysz coś i dopisujesz do tego swoją ideologię. Kiedyś grałem wskaźnikiem stochastycznym na samym początku z przygody z fx zrobiłem 2300% jednego dnia ze 100 zł demo wtedy dźwignia 1:500 to były czasy i polegało to na tym ze brałem pod uwagę 3 interwały i jak wskaźnik na wszystkich z nich był zwrócony w tą sama stronę i powyżej 20 poniżej 80, to grałem, tylko nie mogę sobie przypomnieć dlaczego był taki zarobek wirtualny a później zerowanie depozytu, na realu tym czymś nawet nie próbowałem grac

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

nemoofx pisze:kiepski pomysł z tymi wszystkimi wskaźnikami z platformy. ktoś napisał Ci iż zobaczysz coś i dopisujesz do tego swoją ideologię. Kiedyś grałem wskaźnikiem stochastycznym na samym początku z przygody z fx zrobiłem 2300% jednego dnia ze 100 zł demo wtedy dźwignia 1:500 to były czasy i polegało to na tym ze brałem pod uwagę 3 interwały i jak wskaźnik na wszystkich z nich był zwrócony w tą sama stronę i powyżej 20 poniżej 80, to grałem, tylko nie mogę sobie przypomnieć dlaczego był taki zarobek wirtualny a później zerowanie depozytu, na realu tym czymś nawet nie próbowałem grac
Może trafiłeś na momenty gdzie po sygnale rynek miał większą zmienność albo po prostu lepiej działał przez moment twoj system.

edit 16:33 - W ogóle nie wiedziałem że wskaźniki mogą wariować, a teraz okazuje się że na danych z Dukascopy w pewnych momentach dostaje sprzeczne informacje albo w ogóle nie dostaje żadnych. Oby to był tylko błąd na danych historycznych w tych fragmentach. Testowałem różne wskaźniki w tych fragmentach i nie liczy przecieć średnich, albo na sar przekręca sygnały heh.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2017, 16:36 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nie.
To inaczej działa.
Wskazanie poprzednie wskaźnika musi być potwierdzone Price Action na wykresie.
Dopiero, gdy Price Action potwierdza dane wskazanie, dopiero wzrasta szansa na sukces.

Ergo, gdy nie rozumiesz Price Action, jesteś skazany na ślepy los.

A sukces zależy wtedy od szczodrości rynku i od decyzji tradera.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

-rookie- pisze: W ogóle nie wiedziałem że wskaźniki mogą wariować, a teraz okazuje się że na danych z Dukascopy w pewnych momentach dostaje sprzeczne informacje albo w ogóle nie dostaje żadnych.
:632:
Naprawdę? teraz to zauważyłeś?. po tylu latach? :shock:

1 bierzesz wskaźnik im prostszy, tym lepszy
2 oscylator który pomaga wywalić najgorsze trejdy ze wskaźnika.
3 Szeroko rozumiana opatrzność, chodzi o opatrzenie się na wykresie. Np. widzisz formację pokoloruj drwala :wink: Musisz wiedzieć jak ona wygląda w konsoli, jak na końcu korekty, a jak gdy dochodzi do oporu, Musisz wiedzieć z czym ją możesz pomylić, ile możesz na niej zarobić, co zrobić gdy się załamie.
Do tego musisz wiedzieć jak na tej formacji zachowuje się wskaźnik i oscylator. musisz mieć bazę danych takich formacji
dopiero jak się te trzy zejdą razem, czyli wskaźnik oscylator i drwal, to wtedy jest przewaga statystyczna i możesz grzać
4 Wiedza co się dzieje na D1 czyli wyznaczenie trendu głownego.
5 MM
Obrazek

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

-rookie- pisze:edit 16:33 - W ogóle nie wiedziałem że wskaźniki mogą wariować, a teraz okazuje się że na danych z Dukascopy w pewnych momentach dostaje sprzeczne informacje albo w ogóle nie dostaje żadnych. Oby to był tylko błąd na danych historycznych w tych fragmentach. Testowałem różne wskaźniki w tych fragmentach i nie liczy przecieć średnich, albo na sar przekręca sygnały heh.
może teraz w końcu zrozumiesz że z tych wszystkich wskaźników nie zbudujesz nic sensownego :) czysty wykres i do roboty

Zablokowany