next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

freakout pisze:rookie, kilka stron wcześniej podrzuciłem Ci chyba najprostszą możliwą i jednocześnie bardzo skuteczną strategię z której możesz sobie na spokojnie korzystać, ale skoro wolisz męczyć Stocha z którego nic nie ugrasz to ok :) gdybyś jednak zmienił zdanie to zostawię Ci tutaj do nauki jeszcze 3 screeny z moich dzisiejszych trejdów, a jak sama M5/M15 będzie dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem to możesz podpierać się H1/H4/D1 i tam szukać pullbacków i rozgrywać potem mój setup niżej ;)

pozdro
gbpusd-m5.png
eurjpy-m5.png
euraud-m5.png


Myślę że coś takiego może działać. Przy R:R 1;1 skuteczność ok. 50% powinna być osiągalna bez najmniejszego problemu - czyli przynajmniej trader by nie tracił.
Jedynie zalecałbym granie takiego setupu na wyższych interwałach - właśnie H4 i D1. Po 1. mniejsze ryzyko chamskiej wycinki, po 2. mniejsze obiążenie dla psychy, po 3. ograniczasz negatywny wpływ spreadów i prowizji, które na M1/M5 zeżrą Ci połowę zysku, zakładając że jakikolwiek wypracujesz.

Tylko że to i tak należałoby odpalić tester i wykonać trochę fikcyjnych transakcji żeby mieć jakieś pojęcie czego się po tej strategii spodziewać - pytanie czy rookiemu się będzie chciało.

Aż sam chyba z ciekawości zrobię sobie w weekend symulację na forex testerze i zobaczę jakby to wyszło na serii kilkuset transakcji.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Patryś pisze:Myślę że coś takiego może działać. Przy R:R 1;1 skuteczność ok. 50% powinna być osiągalna bez najmniejszego problemu - czyli przynajmniej trader by nie tracił.
Jedynie zalecałbym granie takiego setupu na wyższych interwałach - właśnie H4 i D1. Po 1. mniejsze ryzyko chamskiej wycinki, po 2. mniejsze obiążenie dla psychy, po 3. ograniczasz negatywny wpływ spreadów i prowizji, które na M1/M5 zeżrą Ci połowę zysku, zakładając że jakikolwiek wypracujesz.

Tylko że to i tak należałoby odpalić tester i wykonać trochę fikcyjnych transakcji żeby mieć jakieś pojęcie czego się po tej strategii spodziewać - pytanie czy rookiemu się będzie chciało.

Aż sam chyba z ciekawości zrobię sobie w weekend symulację na forex testerze i zobaczę jakby to wyszło na serii kilkuset transakcji.
powodzenia, ale szczerze wątpię w zautomatyzowanie tej metody ;) jest ona bardzo uznaniowa jeśli chodzi o sam moment wejścia i bazuje na analizie kilku interwałów - H1, H4 oraz D1 :) u dobrego brokera prowizja to nie problem, tak samo spready, ale jakiekolwiek testy trzeba robić już manualnie i tylko na niższych TF'ach - przykładowo na M15 masz przynajmniej 1-2 sygnały dziennie, a na H4 raz na tydzień, od razu więc widać gdzie bardziej opłaca się grać, gdzie ponosi się mniejsze ryzyko i gdzie mamy większą oszczędność czasu :) no ale próbuj - może coś wykombinujesz ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Rozpiszę to:
gbpusd-m5_freakout.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

eurjpy-m5_freakout.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Najgorszy jest ten:
euraud-m5_freakout.png
Spóźnione wejście, za tanio, i TP zbyt daleko, ponieważ tam nie było pewne, czy przeleci wsparcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?


Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

W szczegóły sie nie wczytywałem ale już po rysunkach widze, że całkiem fajnie/logicznie to wygląda :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, 12:04 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dadas czytałem cię na FF w 2013roku, nie miałem wtedy pojęcia że Nawigator istnieje ... :564:
to był kawał dobrej roboty ...

Zablokowany