next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Thorez pisze:
U mnie to normalna rzecz.
SL, i co z tego wielkiego wynika?
Tyle, że pracujemy dalej.
Oj dużo, chyba że jesteś bardziej obrotny niż sobie mogę wyobrazić.
Zmierzam do tego że to co u Ciebie jest normalną rzeczą, u mnie jest niepojęte, dlatego nie wiem jak można tak pracować codziennie. Wynika to być może z tego że przez lata wykres mnie rozleniwił i nie wyobrażam sobie żeby wypruwać sobie żyły żeby cokolwiek zarobić.
No bo nie wiesz jak ja pracuję.
Niczego sobie nie wypruwam.
Po prostu, czekam na okazję i traduję.
Nie robie dużo tradów dziennie.

A przy kompie i tak siedzę, to jaka to różnica?

Dobra, jak chcesz pogadać, to na priv, bo rookiemu zaśmiecamy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Co odjeba... znowu teraz... Dlatego wprowadziłem ten limit strat na EURUSD przy tym skalpie tydzień temu, bo wcześniej robiłem takie same głupoty jak teraz, tzn nawaliłem pozycji po kliku wtopach żeby szybciej odrobić. Ale i tak trzeciego dnia, tydzień temu też złamałem zasade i przekroczyłem limit bo zrobiłem -1.02% a założenia były max 1%, ale ostanią pozycje tak samo musiałem w akcie desperacji wtedy otworzyć i tutaj to samo, po paru wtopach mózg się wyłączył. I to tyle na dziś. GBPJPY mnie wku... to samo DAX. Od jutra wprowadze jakiś limit dzienny strat bo nieźle odwalam. Już wrzucam obrazki w docs, bo na dziś będzie koniec.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ja z manualnym trejdowanie dałem sobie spokoj, nawet na Daily ale tutaj widze "na Zachodzie bez zmian"

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jednej rzeczy nie zrobiłem. Nie przetestowałem tej metody dokładnie. I jeśli mam z d... zarządzanie stop loss to będzie mnie co chwila wybijało, a nawet nie sprawdziłem tego co próbuje grać tutaj na realnym koncie. Kilku wariantów budowania pozycji i zarządzania sl wg dwóch stochów. Obecnie zacząłem grać pod wskazania 7-3-3 i wg tego określam dołki i górki i tam ustawiam sl, ale może to nie działa... Poza tym wiedziałem że strategia daje d... na GBPJPY, DAX, a w miare radziłem sobie tym sposobem tylko na USDJPY, EURUSD i jeszcze GBPUSD. No ale spróbowałem i już wiem że nie...
I co teraz... trzeba będzie sprawdzić jeszcze raz to co mam robić i przetestować kilka wariantów zarządzania sl.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Jednej rzeczy nie zrobiłem. Nie przetestowałem tej metody dokładnie. I jeśli mam z d... zarządzanie stop loss to będzie mnie co chwila wybijało, a nawet nie sprawdziłem tego co próbuje grać tutaj na realnym koncie. Kilku wariantów budowania pozycji i zarządzania sl wg dwóch stochów. Obecnie zacząłem grać pod wskazania 7-3-3 i wg tego określam dołki i górki i tam ustawiam sl, ale może to nie działa... Poza tym wiedziałem że strategia daje d... na GBPJPY, DAX, a w miare radziłem sobie tym sposobem tylko na USDJPY, EURUSD i jeszcze GBPUSD. No ale spróbowałem i już wiem że nie...
I co teraz... trzeba będzie sprawdzić jeszcze raz to co mam robić i przetestować kilka wariantów zarządzania sl.
No przecież to było wszystko zysk!
Na co ty czekasz???
SweetSpot 1.17000 trza było wszystko zamknąć.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

rookie dostanie grubasa w przeciwną stronę do swoich zagrań i połowę depozytu wyparuje te wskaźniki to banał i taki to wielki cud że miałeś te zagrania na plus :shock:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Cud, nie cud, jeżeli RR było dobre, czyli SL na tych shortach ciasny, to jak był zysk, to się go nie oddaje!
Prosta zasada!

A, że bezpieczniej grać z głównym trendem, to inna sprawa.

Ale, tu trzeba jeszcze mieć trochę innych informacji, bo akurat jest trochę grubszych eSek na Edku.
Niedźwiady coraz mocniej testują.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To był tester http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p880362.
Musze sprawdzic czy takie zarządzanie sl po stochu 7-3-3 ma sens, a potem zrobić kilka testow z innym budowaniem pozycji i ustawieniem sl. Początkowo miałem mieć sl wg stocha 120-5-5 ale wczoraj to zmienilem i ustawialem go pod 7-3-3. Nie sprawdzilem tego. I paru innych rzeczy...

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Oczywiście, że nie ma sensu.
Ale, ty nie chcesz słuchać, jednak mądrzejszych i bardziej doświadczonych.
Rynki nie mają nic wspólnego z stochiem.
Poziomy SL są na wykresie, nie w jakimś wskaźniku.
Nie wystarczy patrzeć jak historycznie wskazania się zakończyły, żeby wiedzieć jak działa dany wskaźnik.
Trzeba poznać jego zasadę działania i wiedzieć co on naprawdę liczy.

Gdy zobaczysz już skończony pomiar stocha, to będzie już dawno po zawodach.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

rookie, zrozum jedno - nie ma ani jednego wskaźnika który w dłuższym terminie pozwoli Ci zarabiać i wyjść na plus ;) Stoch, RSI, CCI i inne badziewia to tylko dodatki, którymi możesz np. potwierdzić swoje wejście, ale tak naprawdę tylko i wyłącznie zrozumienie mechaniki rynku (czyli price action) pozwoli Ci chociaż na załapanie tego o co w tym biznesie chodzi :) prędzej czy później to pojmiesz, bo Stochem rynku nie zawrócisz, za to na pewno uszczuplisz sobie kieszeń ;) większość z nas to przerabiała i ci co przetrwali do dziś siedzą przy czystym wykresie :)

Zablokowany