next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Za moich czasów, to kiedyś mawialiśmy: "Parodia westernu!" :mrgreen:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

[DAX30]M15.png
Jak myślisz, jaką mam pozycję?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:Jak myślisz, jaką mam pozycję?
masz L

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Dobra, już jej nie mam, DAX se w chuja zaleciał...

Nie, tam nie mogłem mieć L.
Trudno, jadziem dalij.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ale, to była wina tylko zbyt dalekiego TP, bo spadli tam, gdzie mieli spaść i wywinęli w mgnieniu oka:
[DAX30]M15.png
A ja miałem TP na tej niebieskiej, co jej nie sięgli.

Czasem są i takie akcje, szczególnie na takich indeksach.
Zająłeś pozycję, patrzysz, że idzie zgodnie z planem i się cieszysz, a tu chwila, i po pozycji.
Nie zdążysz zareagować...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

To była kwestia Katalonii i braku decyzji ws. ogłoszenia niepodległości
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

fx-technik pisze:
[DAX30]M15.png
Jak myślisz, jaką mam pozycję?
fx-technik pisze:Zająłeś pozycję, patrzysz, że idzie zgodnie z planem i się cieszysz, a tu chwila, i po pozycji.
Nie zdążysz zareagować...
Dużo cię jeszcze czeka lekcji pokory kolego... zazwyczaj nie bawię się w takie akcje, ale strasznie mnie irytują takie zachowania.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Thorez pisze:
fx-technik pisze:
[DAX30]M15.png
Jak myślisz, jaką mam pozycję?
fx-technik pisze:Zająłeś pozycję, patrzysz, że idzie zgodnie z planem i się cieszysz, a tu chwila, i po pozycji.
Nie zdążysz zareagować...
Dużo cię jeszcze czeka lekcji pokory kolego... zazwyczaj nie bawię się w takie akcje, ale strasznie mnie irytują takie zachowania.
Do mnie piszesz, kolego?
Nie takie rzeczy widziałem.
To do rookiego, bardziej. :564:

U mnie to normalna rzecz.
SL, i co z tego wielkiego wynika?
Tyle, że pracujemy dalej.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

sardo nunspa pisze:wrzucaj staty po każdym dniu. Pod koniec tygodnia się to zsumuje i zobaczymy co dalej.
Jeśli chodzi o metode to jak widać jest w tym potencjał. Stochastic jeden i drugi wyznaczają mi tylko kierunek i miejsca do wejścia ale reszta zależy od tego jaka będzie reakcja w danym punkcie. Dziś na początku wchodziłem głównie po M1, potem zacząłem śledzić głównie M5 i te trejdy zaczęły być lepsze i wtedy właśnie zarobiłem. Było kilka ciekawych świec M5 które zadziałały jak trzeba, ale to jest ciągle subiektywna ocena. I czasem gram chaotycznie a kiedy jestem zdekoncentrowany to moje decyzje są raczej fatalne jeśli polegam tylko na swoim przeczuciu w ocenie czy dana świeca zadziała. Jeśli przejrzeć samą metoda i ustawienia stocha to 7-3-3 wyznacza dobrze dołki lub górki do wejścia w cykl 120-5-5. Ale potem trzeba samodzielnie zdecydować czy wchodze po takiej rekacji czy czekam i to jest zależne ode mnie. Nie mam żadnych zasad żeby określić czy dany setup próbuje rozegrać i jak to zrobie, czy go odrzucam. I kiedy jestem myślami gdzie indziej, bo nie jestem pro więc zamiast skupiać się na najbliższym trejdzie żeby go dobrze rozegrać myśle o odrabianiu strat, albo że jeszcze 5 PLN i będzie 1000 PLN na depo itd. Kiedy mam mętlik w głowie to jest pewne że będę podejmował złe decyzje i te signal bary będą źle wybierane i rozgrywane. Ale nie jest źle, stoch i ta metoda daje mi rozpiske do wejść i wiem jaki jest aktualny trend na danym TF. Jest nieźle, teraz tylko trzeba rozwiązać problem który setup grać a który nie. To znaczy brakuje mi systemu do wejść, bo dopiero to próbuje rozpracować. Próbowałem najpierw czekać na sygnał na M1, a potem obserwować jaka będzie świeca M5 dla tego sygnału na M1. Ale dopiero musze zrobić reguły do wejścia, bo póki co polegam na intuicji, a mogę mieć błędne przekonania i złe nawyki.

W skrócie, trzeba to jeszcze dopracować - a konkretnie trzeba stworzyć reguły do wejścia. Samo wejście na ten moment opiera się na podsawie PA, czyli reakcja na M1 albo świeca M5 + wskazania stochastic. Ale żeby być mniej podatnym na błędy trzeba jeszcze stworzyć jakieś reguły do tych signal bar które tworzą reakcje ceny i punkt na stochasticu.

A co mam na myśli pisząc "świeca m5" - chodzi o to że jak chce otowrzyć long to czekam na sygnał typu pinbar wzrostowy albo coś w tym stylu, gdzie jest reakcja do góry i prawdopodobieństwo że kierunek zostanie kontynuowany.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2017, 21:37 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

U mnie to normalna rzecz.
SL, i co z tego wielkiego wynika?
Tyle, że pracujemy dalej.
Oj dużo, chyba że jesteś bardziej obrotny niż sobie mogę wyobrazić.
Zmierzam do tego że to co u Ciebie jest normalną rzeczą, u mnie jest niepojęte, dlatego nie wiem jak można tak pracować codziennie. Wynika to być może z tego że przez lata wykres mnie rozleniwił i nie wyobrażam sobie żeby wypruwać sobie żyły żeby cokolwiek zarobić.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Zablokowany