next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Problem braku systemu został już rozwiązany. Problem braku zasad też już dawno został rozwiązany. Obecnie problemem jest to że dalej nie zarabiam. Znudziło mnie już wałkowanie tego samego w kółko. Próbuje teraz skupić się na wyniku a nie na szukaniu graala. Do tej pory pozałem już sporo technik i metod a mimo to dalej nie zarabiam. Problemem nie jest brak metod i wiedzy, tylko to jak realizuje plan. Jak będę chciał coś zmienić to wiem już co robić. Mam problem z systematycznością ( co zarobie oddaje z powrotem z nawiązką ) a my tutaj piszemy o czymś co kompletnie nie ma teraz dla mnie znaczenia... A od 20 stron to już jest kompletnie dno i pieprzenie od rzeczy w tym dzienniku. Przeszła mi ochota żeby cokolwiek pisać jak na to patrze.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Problem braku systemu został już rozwiązany. Problem braku zasad też już dawno został rozwiązany. Obecnie problemem jest to że dalej nie zarabiam. Znudziło mnie już wałkowanie tego samego w kółko. Próbuje teraz skupić się na wyniku a nie na szukaniu graala. Do tej pory pozałem już sporo technik i metod a mimo to dalej nie zarabiam. Problemem nie jest brak metod i wiedzy, tylko to jak realizuje plan. Jak będę chciał coś zmienić to wiem już co robić. Mam problem z systematycznością ( co zarobie oddaje z powrotem z nawiązką ) a my tutaj piszemy o czymś co kompletnie nie ma teraz dla mnie znaczenia... A od 20 stron to już jest kompletnie dno i pieprzenie od rzeczy w tym dzienniku. Przeszła mi ochota żeby cokolwiek pisać jak na to patrze.
Masz całkowitą rację!
To nie ma żadnego sensu.
Daj sobie spokój z tradingiem, bo po prostu do tego się nie nadajesz.
Nie ma w tym nic złego.
Ludzie są różni.
A zarabiają w tradingu tylko nieliczni.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, na razie odpuszcze sobie prowadzenie dziennika. Nie mogę już tego czytać. Będę musiał go zamknąć na jakiś czas.
Dziękuje wszystkim za pomoc. Powodzenia.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Panel jforex

Udostępniam prosty panel którym można ćwiczyć handel manualny na danych historycznych. Jest to modyfikacja https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... art-widget

Po pierwsze, trzeba mieć konto w Dukascopy, konto demo. Nie będę tłumaczył jak założyć konto i jak obsługiwać jforex. Każdy kto jest odrobine kumaty połapie się w tym, jak nie to trudno.

Należy rozpakować i wrzucić plik WidgetTest_Beta.java do folderu JForex/Strategies

Co można tym robić?
Można zrobić symulacje ręcznego handlu, tak jakbyśmy to robili na realnym rynku w czasie rzeczywistym. Tyle że tutaj testujesz swoje metody na wykresie historycznym, przez co nie musisz tracić czasu na realnym rynku żeby dowiedzieć się czy Twoje metody handlu działają. W jforex możesz zmieniać interwały podczas testu, więc jak oglądasz wykres M5 i chcesz na nim handlować ale używasz do analizy też H1, H4 możesz przełączać się między wszystkimi ramami czasowymi od MN do ticków co w MT4 nie jest możliwe. Ponadto masz na dole krzywą kapitału więc widzisz jak pracuje kapitał przy otwartych pozycjach. Pozwala to robić symulacje handlu ręcznego, skalpingu, itp. Dla początkującego to jest moim zdaniem bardzo dobre narzędzie do treningu.

Minusem jest to że trzeba założyć sztywny Stop Loss i Take Profit i nie można go zmienić po włączeniu testów. To jest minus tego panelu którego nie rozwiązałem w tej wersji.

Kiedy pojawia się sygnał do wejścia albo wyjścia najlepiej zwalniać tempo albo dać pause i wtedy nacisnąć BUY / SELL albo CLOSE ALL POSITIONS. Jak ktoś chce utrzymać realia prawdziwego handlu to lepiej jest dać wolniejsze tempo żeby aktualna świeczka dopiero się budowała, przełączyć na inny interwał, dać pause, zrobić analize, wrócić na domyślny interwał gdzie handlujemy, podjąć decyzje, złożyć zlecenie i wcisnąć play albo przyspieszyć tempo.

Jak to ustawić?
Jeśli nigdy nie korzystałeś/aś z jforex albo pierwszy raz będziesz robił/a testy na tej platformy to szybka instrukcja jak tego używać ( opisy do obrazka w załączniku )

Krok I – Kiedy już założysz demo, zainstalujesz jforex, opanujesz obsługę platformy, po lewej stronie masz menu, tam gdzie jest lista strategii. Postępuj wg opisu z obrazka ( attachment 2 - panel_jforex_beta.png ). Kliknij na Strategies prawym przyciskiem myszy, dodaj strategie z folderu JForex/Strategies ( tam masz wkleić plik zip i go rozpakować ). Następnie kiedy pojawi się na liście kliknij prawym przyciskiem na strategie WidgetTest_Beta skompiluj strategie i gotowe.

Krok II – Przejdź do testera strategii, jest w dolnym panelu albo z górnyego menu View wybierz Historical Tester i potem ewentualnie przenieś okienko do dolnego panelu jeśli domyślnie go tam nie ma. Powinien być taki panel jak u mnie na zrzucie gdzie są numery 1- 13 oraz żółta litera A. W miejscu tej żółtej litery A ustaw WidgetTest_Beta – wybierz tą strategie.

Krok III – Ustawienia.
1. Visual Mode – ma być zaznaczone jak na przykładzie, żeby widzieć wykres po włączeniu testów
2. Show message – to panel z wiadomościami które są wyświetlane przez komunikaty z funkcji console które wysyła strategia jak informacja o tym co kliknąłeś buy / sell / close all positions oraz pokazuje informacje o pozycjach z show orders ( może się przydać ale o tym dalej w opisie ). Są tam też komunikaty typu Margin Cut. Ma być zaznaczone.
3. Account – tutaj ustawiasz wielkość depozytu, dźwignie oraz MC. U mnie były ustawienia do testów na tym obrazku 3000 PLN depozyt startowy, dźwignia 1:100, MC 200, MC equity 0.
4. Instrument – wybierasz instrument, tylko jeden, możesz liste, ale wybierasz tylko jeden do testów więc uważaj ile masz tam zaznaczone w tym oknie !!!
5. Custom Settings – Pojawi się okno w którym ustawiasz czy ma być pokazany raport na koniec testów gdzie będzie podsumowanie wszystkich pozycji oraz logi. Ponadto ustawiasz tutaj czy ma być wyświetlane podczas testów stan equity oraz profit. Ma być zaznaczone od góry „save interpolated price data”, „equity”, „P/L” oraz „show reports”. Reszta odznaczona.

Jest jeszcze ustawienie zakresu daty czyli od którego dnia zaczynasz test i kiedy ma być koniec. Obok jest kolejne pole i tam zostaw „ticks” ( nie widać tego na obrazku ponieważ okno zakrywa ten fragment ). Kolejne pole ma być „BID”, następne „Process all ticks”

Krok IV - „play”
6. Następnie w kroku 6 jest naciśnięcie „play” kiedy już to wszystko jest ustawione jak w opisie wyżej. Otwiera się nowe okno... Żółta litera B, to miejsce gdzie wybierasz instrument, ma być taki sam jak wybrałeś w polu A, taki sam jak widnieje na dole w panelu gdzie jest źółta litera A !!! Inaczej prawdopodobnie pojawi się błąd strategii.
7. Period – Bez znaczenia co wybierzesz, ponieważ możesz potem zmieniać w trakcie testów dowolnie interwał, jednak jeśli zaznaczysz Stop Loss according to the candle wtedy ma to znacznie, ponieważ będzie stawiało zlecenia wg świecy na interwale który tutaj ustawisz i jak dasz H1 to będzie pobierało informacje ze świec H1, a jak M5 to ze świecy M5 i wg tego stawiało Stop Loss.
8. Amount – Ile można otworzyć w zależności od depozytu policzysz tutaj https://www.dukascopy.com/trading-tools ... calculator
Dla walut takich jak EURUSD, USDJPY skalowanie jest normalne, czyli 0.001 = 1000 jednostek, 0.01 = 10.000 jednostek, 0.1 = 100.000 jednostek, 1 = 1.000.000 jednostek.
DAX ma inne wartości 0.000001 = 1 kontrakt, więc jak chcesz otworzyć 5 kontraktów daj 0.000005. Jeśli dasz wartość 0.005 wtedy będzie otwierało za całe depo. Tak samo na walutach, jeśli dasz 100 mln a masz tylko 10k depo ustawione to będzie otwierało ciągle all-in a system automatycznie będzie obcinał wielkość pozycji do depozytu jaki masz. W jforex kiedy otwierasz za dużą pozycje a nie masz wymaganego kapitału otwiera taką pozycje na ile starcza depo, redukuje do wielkości depo. W MT4 odrzuca zlecenia na które nie ma wolnego marginesu.
BRENT – spróbuj tak samo jak na DAX otworzyć 0.000001 = 1 kontrakt. Stop Loss ze względu na spread na świecach M5 będzie trudno zastosować jeśli włączysz funkcje Stop Loss according to the candle, czyli SL wg ostatniej świecy. Reszte sprawdź w konsoli jakie pozycje Ci otwiera i dopasuje wartość jeśli coś nie śmiga albo nie włączaj ten funkcji bo jednak ma błędy. Tylko na walutach działa jak trzeba. Kalkulator do liczenia pipsów jest tutaj https://www.dukascopy.com/trading-tools ... calculator
9. Take Profit & Stop Loss – dla walut będzie to standardowa wartość pipsów, więc jak chcesz 50 pips SL to wpisz 50, jak chcesz TP 5 pips to wpisz 5. Dla DAX są to wartości jakie wpisujesz normalnie, tutaj skalowanie jest normalne jak w handlu, więc jak chcesz SL 3.000 to wpisz 3000, TP 1000 wpisz 1000. Tutaj nie ma żadnego przeskalowania wartości. Wpisz tyle ile ma wynosić TP oraz SL. Na DAX warto sprawdzić TP 1000 i SL 10.000 dla skalpu.
10. Stop Loss according to the candle – ustawianie Stop Loss wg poprzedniej świecy. Take Profit będzie ustawiało wg wartości jaką masz wpisaną w polu do ustawiania TP, ale Stop Loss będzie ustawiało nad lub pod świecą w zależności w którą strone otwierasz zlecenie. To jest coś co testowałem u siebie, sposób zarządzania ryzykiem. Nie korzystam z tego, ale jest taka funkcja w tym panelu, testowałem to i zostawiłem tutaj. Są jakieś błędy w przeliczeniach dlatego nie używam tej funkcji i trzeba chyba poprawić liczenie stop loss i take profit dla DAX oraz BRENT. Na walutach wszystko jest ok, dobrze stawia zlecenia.

Krok V - „run”
Jak już wszystko jest zrobione, odpalasz strategie, wciskając przycisk run. Pokazuje się wykres. Musisz chwile poczekać zanim załadują się dane i na wykresie zaczną się budować świece. Możesz wtedy zatrzymać na chwile wciskając pause, żeby dodać wskaźniki na wykres. Jak już wszystko ustawisz wciśnij play. Nie wciskaj stop bo wyłączysz test i pokaże się raport. Trzeba będzie od nowa puszczać. Od zatrzymywania jest pause/play.

12 – Tutaj kontrolujesz tempo budowania się świec

13 – Pause / Play. Możesz zatrzymać na chwile strategie i np. zastanowić się co chcesz zrobić kiedy masz sygnał z systemu żeby nie zwalniać suwakiem tempa tylko dajesz pause kiedy widzisz sygnał i możesz wtedy wcisnąć BUY / SELL albo CLOSE ALL POSITIONS i potem wciskasz znowu play i zlecenie jest już dodane. Więc informacja jest wysyłana nawet jak masz pause i kiedy znowu klikniesz play wtedy zlecenie jest już zrealizowane na wykresie.

Troche długi opis, to wszystko polega tylko tak na prawde na wybraniu instrumentu, ustawieniu wielkości pozycji, domyślnego TP i SL, wciśnięciu play, i jazda z testami. Opis jest dla początkujących, którzy nie ogarniają jforex.

Do czego służą przyciski na panelu?

Add price marker on last Ask – stawia poziomą kreske po aktualnej cenie ASK ( ta opcja była w standardowym przykładzie tego widgetu, nie kasowałem tego )

Przycisk BUY – kup

Przycisk SELL – sprzedaj

Close all positions – zamyka wszystkie pozycje i zlecenia oczekujące ( akurat tutaj tak to działa, nie robiłem modyfikacji żeby podzielić to na otwarte zlecenia które zostały zrealizowane i te które nadal wiszą )

Close last position – zamyka ostatnią pozycje / zlecenie

Show orders – pokazuje w konsoli historie transakcji. Można potem zaznaczyć wszystko co jest w konsoli na dole ( zaznaczyłem to numerem 14 na obrazku ) skopiować do notatnika i są tam m.in. takie informacje jak id pozycji, rodzaj zlecenia buy / sell, czas zamknięcia, cena tp oraz sl, profit w USD, profit w walucie konta, profit w pipsach ( na DAX pokazuje wartości w taki sposób 4.0E-6. Do odczytania tego wystarczy wpisać liczbe do excela i kliknąć na komórke wtedy na podglądzie będzie widać jaka to jest wartość ). Więc show order to pokazanie tego czego nie widać na wykresie. Potem pokaże się raport ale można też sprawdzać na bieżąco jak wygląda historia zlecenia właśnie przez kliknięcie na show orders. Przykład wyciągu show orders z konsoli na przykładzie 3 transakcji na DAX.
attachment 1 - Chart_DEU.IDX_EUR_5 Mins_snapshot _ tester.png

Kod: Zaznacz cały

12:25:05 id:3 label:order1502972691483 instrument:DEU.IDX/EUR order command:BUY amount:4.0E-6 fill time1502110920341 open price:12252.321 close price:12263.7 profit in pips:1137.9 profit in USD:53.22 profit in account currency:193.78 stop loss price:12151.53 take profit price:12261.53 
12:25:05 id:2 label:order1502972689041 instrument:DEU.IDX/EUR order command:SELL amount:6.0E-6 fill time1502103171070 open price:12241.53 close price:12232.32 profit in pips:921.0 profit in USD:64.62 profit in account currency:235.27 stop loss price:12342.321 take profit price:12232.321 
12:25:05 id:1 label:order1502972687039 instrument:DEU.IDX/EUR order command:SELL amount:5.0E-6 fill time1502094818758 open price:12289.029 close price:12279.771 profit in pips:925.8 profit in USD:54.13 profit in account currency:197.08 stop loss price:12390.021 take profit price:12280.021 
12:25:01 close ALL positions 
12:24:51 TEST: pipvalue 0.01 pipscale2 
12:24:51 buy 0.01 
12:24:49 sell 0.01 
12:24:46 sell 0.01 
Profit z pola „profit in account currency” możecie sprawdzić tutaj https://www.dukascopy.com/trading-tools ... calculator czy wszystko się zgadza. Tak samo close price + stop loss price, jeśli są takie same to oznacza że uderzyło w SL. Tak samo z TP (nie robiłem warunków true/false ponieważ nie było mi to potrzebne, tylko są info o cenie tutaj). Oraz macie informacje profit in pips. Wszystko wklepujecie do tego kalukatora pips i macie pewność że strategia dobrze liczy, że dobre wartości wpisaliście zanim włączyliście strategie skoro profit z zyskiem w pipsach się zgadza z tym co macie w kalkulatorze.

Można próbować dalej rozwijać ten panel dodając np. break even itp. Przykłady jak to zrobić są w wiki jforex https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... /stop-loss

Być może będę dalej rozwijał ten panel, nie wiem... Albo ktoś inny może to poprawi i coś doda. Na razie wrzucam ten panel w takiej formie, może ktoś z tego skorzysta, może komuś coś takiego się przyda... Panel można wrzucić na realny wykres, tzn można nim handlować na realnym rynku. Wystarczy zmienić nazwe pliku z WidgetTest_Beta.java na WidgetTest_Beta1.java i edytować w notatnik początek kodu gdzie jest fragment na 25 linii - public class WidgetTest_Beta1 implements IStrategy { - nazwa musi być taka sama jak nazwa pliku inaczej wywali błąd. Wtedy możesz odpalić kilka strategii na kilku instrumentach, ale nie będę tego teraz szczegółowo opisywał. Na razie to nie jest Tobie potrzebne. Panel głównie jednak służy do treningu handlu ręcznego i testowania sygnałów strategii. To co wałkujesz na realnym rynku przez tygodnie, możesz sprawdzić tutaj w kilka godzin – całą koncepcje handlu i sprawdzić jak wygląda bilans rachunku po tym co robisz. Czy zarabiasz czy tracisz... Normalnie strategie trzeba zakodować, kiedy ma kupować, kiedy sprzedawać, tutaj nie oglądasz tego co robi „robot” tylko ręcznie otwierasz i zamykasz pozycje. Jest to dość prymitywne ale jak kogoś interesuje niech po prostu sprawdzi jak to działa, może mu się przyda.

// attachment 3 - WidgetTest_Beta.java.zip - tutaj jest plik .zip, oby link nie wygasł...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Obecnie testuje system analizy oparty na RSI, AO, Stochastic. W testach trafiłem na takie momenty rynku że ta metoda kompletnie nie działa, kupuje wtedy na górce, sprzedaje na dółku, ale ja coś nadal źle robie, dopiero pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Okazało się że zaliczanie wtopy 2x większej od wypracowanego zysku którego doświadczałem na micro to nie był przypadek, w testach dzieje się to samo. Na razie odpuszczam prowadzenie tutaj dziennika... nie mam o czym pisać, na runy też nie mam kasy, a od 100 PLN skoro metoda i tak generuje ostatecznie strate nie chce mi się męczyć już. Na tym koncie micro max co wykręciłem to jakieś 60% depo. Nie zrobiłem przez ten czas tutaj 100%, tylko wykładałem się na tych wtopach przy około 50% zrobionego depo.

W załącznikach jest krótkie podsumowanie wyników z konta micro XM za cały okres tego dziennika oraz opis metod analizy którą teraz stosuje i testuje.

Jak widać dalej nie zarabiam...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tickmill ma bardzo dobre warunki na EURUSD, dlatego będzie to głównie skalpowanie na tym instrumencie. Może też DAX i USDJPY. Depozyt 1000 PLN. Wejścia będą z ciasnym sl i szybkie przesuwanie na be. Zbieram nawet małe ruchy na 1 pips. Dzienny limit strat wynosi 1%. Nie zamierzam jakoś intensywnie grać. Celem jest raczej uzbieranie kilka pips dziennie i tylko po to będę próbował wchodzić w pozycje. Udostępniam myfxbook, niech tutaj będzie w tym dzienniku cokolwiek żeby było widać jak mi idzie "po roku nauki", właśnie mija rok od założenia dziennika.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Widzę, że sezon na jelenia uroczyście otwarty, -rookie- rozdupca depo z 1000zł. Kierunek jest z góry ustalony: "Dzienny limit strat wynosi 1%" Nie zysków, tylko strat, bo Twój plan nie przewiduje zysków. O lewar to aż się boję zapytać.
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Na razie skuteczność mam mizerną, ale straciłem tylko 5 pips. Wystarczy że jutro złapie 5 pips i jestem na zero. Po każdym zyskownym dniu planuje zwiększyć wolumen transakcji o 1000 jednostek. Zacząłem od 10.000, czyli 0.1 lota. Na razie jestem w plecy te 5 pips po dwóch dniach ale jak zaczne zarabiać wtedy będę stopniowo zwiększał po każdym dniu zysków, a po każdym dniu strat zostane na dotychczasowym poziomie. I ryzykuje za każdym razem 1%. Dopiero minęly 2 dni...

Poza tym wchodze z krótkim SL, czyli ryzykuje niewiele i jeśli złapie ruch to przestawiam na BE i staram się trzymać. Jeśli 1% to 10 zł przy depo 1000 zł, i w obecnym przeliczeniu 10 PLN = 3 pipsy to jak złapie ruch na 10 pips mam 3% depo. I tak dalej. Taka jest strategia.

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

kiedyś tutaj pewien zawodnik o nicku midas albo jakoś tak też miał tu swój dziennik grając na 5 pipsów stopa i już go tu nie ma. Czasem udało mu się złapać x raza niż wynosił jego Sl ale to tyle, dużo niepowodzeń miał związanych z tą kwestią handlu i podejściem do tak małego Sl wiec moim zdaniem marne szanse :mrgreen:

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

nemoofx pisze:kiedyś tutaj pewien zawodnik o nicku midas albo jakoś tak też miał tu swój dziennik grając na 5 pipsów stopa i już go tu nie ma. Czasem udało mu się złapać x raza niż wynosił jego Sl ale to tyle, dużo niepowodzeń miał związanych z tą kwestią handlu i podejściem do tak małego Sl wiec moim zdaniem marne szanse :mrgreen:
Ja bardzo często używam SL ok. 5 pipsów i jest ok :)
Oczywiście jak się liczy na 1:10 to jak najbardziej nie ma to sensu.
Pytanie co potem? Bo przecież z takim stopem nie zarobisz, prawda?
Jak zaczynam to każdy pips dla mnie jest na wagę złota, jak kończę nie mogę ich zliczyć!
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Zablokowany