next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze: A ja tu widze 288 setupów, bo dla mnie w tej metodzie każda świeca jest setupem, tylko nie każdą świece jest sens rozgrywać - nie każda to dobry signal bar.
Ja widze tylko dwa. I ta swieca nie jest signal barem, ona jest tylko tlem do tego co wydarzy sie nastepnego dnia. Nikt nie wie co wydarzy sie ale mozesz zrobic sobie zalozenia, ze jak cena zrobi A to Ty zrobisz B.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Rookie , nasz miły kolego, nikt nie jest w stanie przewidzieć co się stanie, możno domnienywać co się może stać z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem.
Na koniec dnia cena może zrobić tylko dwie rzeczy, albo iść do góry albo iść na dół ..... Twoje wskaźniki potrzebują co najmniej dwóch świec aby wskazać cokolwiek ...
I to jest odpowiedź na to pytanie?
fx-technik pisze: Ty masz pomylone, nasrane w głowie.
Jedna świeca M5 nie jest setupem i nigdy nie będzie.
Do podstawowego setupu objęcia potrzebne są min. dwie świece.
Pinbar bez kontekstu też jest do dupy.
Nic nie zrobisz bez kontekstu.
W takim razie świecy D1 też nie można rozegrać mając tylko 1 świece jak w przykładzie jackuba. On dał tylko 1 świece więc wg Ciebie to nie jest setup, tego nie da się rozegrać
irmentruda pisze:Ja widze tylko dwa. I ta swieca nie jest signal barem, ona jest tylko tlem do tego co wydarzy sie nastepnego dnia. Nikt nie wie co wydarzy sie ale mozesz zrobic sobie zalozenia, ze jak cena zrobi A to Ty zrobisz B.
:roll: Aha


Dobra...
:561:
Starczy na dzisiaj.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:EDIT:
nie chodzi mi o twój system, żeby było jasne ... podstawowe zasady mechaniki rynku... przecież czytałeś Ala Brooksa, nie wierzę że nie da się z tych nauk wyciągnąć jakiegoś clue dla tej sytuacji ... sprobuj proszę...
A wiesz ile sytuacji na wykresie opisuje Al Brooks? Przecież tam są opisane kanały, linie trendu, opory/wsparcia, itd. Cały kontekst i odniesienie do tego pojedynczych świec. Czy reversal bar w danym miejscu to był dobry signal bar i po nim nastąpił ruch w drugą strone, jak budowały się kolejne świece, co może nastąpić kiedy cena wraca do linii trendu, itp. Przecież tego nie będę tutaj pisał i wymyślał na nowo koła... Nie będę streszczał książki.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nie uciekaj Rookie i nie denerwuj się, przecież chcesz się czegoś dowiedzieć...
JA nie udzieliłem odpowiedzi jak rozegrać, dałem tylko cynk do rozwiązania problemu przez ciebie ....
Co do Brooksa, nie mówię nic o Price Action, mówię o mechanice rynku....
W kolejnej świecy cena w 95% przypadków zamknie się powyżej lub poniżej close poprzedniej świecy .... :mrgreen:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

...

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:
fx-technik pisze: Ty masz pomylone, nasrane w głowie.
Jedna świeca M5 nie jest setupem i nigdy nie będzie.
Do podstawowego setupu objęcia potrzebne są min. dwie świece.
Pinbar bez kontekstu też jest do dupy.
Nic nie zrobisz bez kontekstu.
W takim razie świecy D1 też nie można rozegrać mając tylko 1 świece jak w przykładzie jackuba. On dał tylko 1 świece więc wg Ciebie to nie jest setup, tego nie da się rozegrać.
Ale, jeżeli nie rozpoczniesz od tego, czyli nie będziesz wiedział jak do tego podejść, to dalej nie ruszysz.
Jackub chciał cię poprowadzić za rączkę.
A ty dalej swoje...
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

NIe to nie jest spekulacja, weź sobie dowolny wykres i sprawdź ile masz świec doji (prawdziwych nie szpulek) w stosunku do pozostałych świec...
Generalnie są możliwe dwa scenariusze, nastęna zielona lub następna czerwona ....
Parę rzeczy może się wydarzyć, jak będziesz świadom co się może wydarzyć to będziesz przygotowany na te zdarzenia i nauczysz się je wykorzystywać ....

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ale tak na serio... o co chodzi w tej całej dyskusji? 2 strony pisania i tłumaczenia mi czegoś a ja dalej nie wiem po co, dlaczego miałem odpowiadać na te pytanie o świecy... na końcu jak zwykle dowiedziałem się że nic nie wiem i nie potrafie i teraz się zastanawiam o co tutaj k... chodzi. I nie wiem.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Chodzi o to, ze jestes uparty i nie chcesz sie uczyc. Sam sobie wymyslasz jakies dziwne strategie ale nie potrafisz dla nich zdobyc statystycznego poparcia (co Jackub probuje Ci przekazac).

zobacz sobie to:
https://youtu.be/oAuItzyvPGU

proste prawda? ogladalem swego czasu ten filmik z rozdziawionymi oczami "ku....a jakie to proste!!!"
Autor wykorzystuje jakies srednie 21, ema, AO, stochy itp itd? Nie, niepotrzebne to, pokazuje tylko historie, ktora jest nic nie warta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Taka spora pojedyńcza świeca z niezbyt wielkimi knotkami i w dodatku koloru zielonego (głównie chodzi nie o kolor tylko o to że POZIOM Close ma sporo wyżej niż POZIOM Open) sugeruje w skrócie trend wzrostowy, zgodzisz się ze mną?
Jeżeli przyjmiemy że nastąpi raczej kontynuacja trendu niż jego zawrócenie to ja szukałbym trejdów dnia nastęnego w kierunku wzrostowym. Bo po prostu ten kierunek ma większe szanse zaistnienia niż spadkowy. Oczywiście nie wchodzę na pałę w kupuj, tylko oczekuję rozwoju sytuacji zachowania ceny taki który mnie przekona że w efekcie końcowym jednak poleci do góry.
rynek 4.png
zgoda?

Zablokowany