next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

krystian74 pisze:@ -rookie-
Każda strategia, każdy wskaźnik, każdy oscylator ma swoje zadanie. Ty zrobiłeś z tego bigos.
Mało tego, nie umiesz posługiwać się tymi wskaźnikami.
Dążysz do tzw; Runów no niestety muszę Cię zmartwić, nie ten czas i etap aby zarabiać w ten sposób.
Nie pojmujesz zjawiska trendu, oraz kiedy wyjść z pozycji.
Jakimś cudem zaczynasz handlować w oparciu o Ichimoku, nie mając pojęcia jak to działa.
Dlatego nawet nie wiesz dlaczego tracisz kasę.
Ale jesteś święcie przekonany że dasz radę.
Jestem ciekaw kto wygra tą bitwę Ty czy cena ( która zawsze ma rację )
Tyle dobrych rad zostało tutaj przedstawionych, a Ty tylko dokładasz wskaźniki, oscylatory które mają w jakiś niewidoczny i magiczny sposób wpłynąć na cudowne zarobienie kasy.
Na chwilę obecną mogę porównać Twoje podejście do handlu jaki został przedstawiony przez; danbo86 , highend.
No ale nadzieja umiera ostatnia.
Raczej, wypisz, wymaluj, Świeżak.
Highenda to ty obrażasz tym co piszesz.
On, mimo wszystko, jest w innej lidze.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Połączenie Ichimoku z MACD na wykresie Renko 1 pip. Do szybkiego i ostrego skalpu po kilka pipsów.
Tylko nie pisz że to niebezpieczne. Wiem, bo to Renko.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

krystian74 pisze:Połączenie Ichimoku z MACD na wykresie Renko 1 pip. Do szybkiego i ostrego skalpu po kilka pipsów.
Tylko nie pisz że to niebezpieczne. Wiem, bo to Renko.
Zamiast Renko, zastosuj RangeBar.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Musze zmienić swoje nawyki. Kiedy już zaczne klikać, otworze pozycje, trace resztki zdrowego rozsądku. Nauczyłem się uśredniać i jak nie idzie w moją strone to pierwsza myśl – dołożyć kolejną pozycje, potem w głowie to sobie zweryfikuje i zdrowy rozsądek czasem wygra, ale przez większość czasu jednak próbuje dołożyć kiedy jestem w takiej sytuacji. I teraz muszę cofnąć się jeszcze troche wstecz, czyli do momentu kiedy jeszcze nie kliknąłem i nie mam żadnej pozycji ( jestem poza rynkiem ). Chyba muszę popracować troche nad tym co siedzi mi w głowie zanim otworze pozycje. To co mam w głowie w momencie kiedy mam złożyć zlecenie, zanim otworze pozycje i zaczne tracić kase. Straciłem wczoraj tylko -24.42 PLN ale troche inaczej to odbieram niż na koncie micro. Chyba tym musze się zająć najpierw. Obejrzałem wczoraj kilka materiałów na temat zastosowania RSI, CCI, i reszty wskaźników które mam na wykresie. Tak, nie korzystam właściwie z tych wskaźników.

Właściwie doszedłem też do tego wniosku po tym jak danbo otworzył short na EURUSD wczoraj i zobaczyłem konsekwencje jak potem wybili w góre. Cały zysk został wchłonięty przez DD z tych pozycji i kapitał wrócił do stanu początkowego, a był już na plusie. Więc cały dotychczasowy wysiłek poszedł na marne w tym momencie. Wtedy dotarło do mnie że szukanie short w tym miejscu było ryzykowne. I zanim otworze short powinienem zastanowić się nad tym. Coś w tym stylu. Jeszcze tego nie rozumiem... dopiero nad tym będę się zastanawiał.

hal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:07

Re: next

Nieprzeczytany post autor: hal »

-rookie- - koncentrowanie się na sobie może doprowadzić Cię do szaleństwa. Zdarza się, że gracze widzą swój wykres jako odbicie swojego charakteru i podejmują kroki, które zmieniają ich osobowość (z radosnych ludzi stają się oziębłymi analitykami*). Oczywiście praca nad sobą przynosi wymierne zyski w życiu i na rynku ale też może doprowadzić do poważnych kłopotów w momencie jak staniesz się dla siebie zbyt wymagający i popełnisz błąd - wtedy wszystko się sypie i znowu startujesz od zera.
Polecam przeczytać załącznik. Wywiad z człowiekiem który liczył karty w kasynie aby zarabiać. Forex ma więcej wspólnego z kasynem niż z prawdziwym rynkiem - jedyne co tutaj możesz zrobić to zwiększyć prawdopodobieństwo które wepchnie Cie w poczucie pewności i pogrąży kiedy już będziesz całkowicie pewny.
Lekturą obowiązkową dla wszystkich jest lista błędów poznawczych które popełniamy nawet o tym nie wiedząc. Cała lista dostępna tutaj - https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_b%C ... oznawczych

pozdrawiam

PS.
Forum kolejny raz spełniło swoją terapeutyczną misję ;-)

* - UWAGA - dotyczy tylko najtwardszych, reszta popada w nałogi i szaleństwo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Tak hal, ale psychologia nie jest taka prosta.
Trzeba metodę dopasować do indywiduum.
Jednak, bez woli tego indywiduum niczego nie osiągnie.
To on sam potrzebuje najpierw zrozumieć siebie, potem źródło swoich "problemów",
potem poznać metody pracy nad odwróceniem tych "problemów" na zalety.
Przede wszystkim, potrzebna jest silna wola i zdecydowanie.
A w tym szczególnym wypadku jest jedynie "ośli upór".
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Będzie tu bardzo smutno jak w końcu poddasz się...
jak mówiło ci się że nie rób tak bo wyrabiasz złe nawyki, to odpowiadałeś "ja testuję"
Jak ci się mówiło żebyś zają sią nauką , to odpowiadałeś "ja testuję" ewentualnie "przejrzę"
Jak dostałeś pomocną dłoń od człowieka, to zraziłeś go swoim lenistwem i wymądrzaniem się.
Nie uda ci się zmienić nawyków ponieważ nie zdefiniowałeś ich... i trwasz w uporze ...
MAsz w głowie szybkie zarabianie a nie naukę trejdingu. Jak zobaczyłem wykres z sześcioma oscylatorami, chmurą ichimoku, średnimi oraz volumenem to wiem że doszedłeś do ściany i nie wiesz co dalej.NAwet Al Brooks ci nie pomógł
Droga do niskich TF-ów zaczyna się na wykresach dziennych i tygodniowych.
Ale to dla ciebie za długa droga, więc zmarnujesz kolejne rok, dwa, trzy .... siedem aż wreszcie zmądrzejesz albo odpuścisz.
HAl przeglądałem dzisiaj dokładnie te stronę zanim napisałeś swój tekst, przeglądałem również stornę https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%85d_poznawczy
BArdzo bobre uwagi ...
fx-technik pisze: Przede wszystkim, potrzebna jest silna wola i zdecydowanie.
A w tym szczególnym wypadku jest jedynie "ośli upór".
Znakomite uzupełnienie opisu sytuacji...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dzięki za odpowiedź i materiały. Ciekawy wywiad. Jaki jest problem? Taki że zaraz po odpaleniu platformy chce otwierać pozycje, a nawet nie zorientowałem się co robi rynek. Po to wsadziłem te wskaźniki żeby widzieć lepiej potencjalne dołki i szczyty, trend, itp. ale w ogóle nie monitoruje tego, nie analizuje sytuacji na wykresie tylko bezsensownie klikam. A jak zobaczyłem wczoraj to wejście danbo i że go wywiozło to wtedy dotarło do mnie że robie to samo. To znaczy nie kontroluje w ogóle ryzyka, nie mam SL, nie wykorzystuje tych wszystkich wskaźników żeby zorientować się w aktualnej sytuacji czy takie zagranie ma sens, czy mój pomysł na trejd ma racje bytu, tylko klikam i jazda z tematem, a potem strata. I dlatego stwierdziłem że spróbuje zastanowić się nad tym wszystkim. Ale nawet teraz jak odpaliłem MT4 pierwsze co - patrze czy otworzyć już teraz na EURUSD czy USDJPY i wymyślam co zrobi rynek. Więc w skrócie tak wygląda problem. A miałem przecież w ogóle nie otwierać na tym koncie pozycji tylko zająć się drugim kontem... Jeszcze sobie wczoraj napisałem "Rynek jest nieobliczalny, musze być ostrożny" a dziś od nowa to samo.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Dzięki za odpowiedź i materiały. Ciekawy wywiad. Jaki jest problem? Taki że zaraz po odpaleniu platformy chce otwierać pozycje, a nawet nie zorientowałem się co robi rynek. Po to wsadziłem te wskaźniki żeby widzieć lepiej potencjalne dołki i szczyty, trend, itp. ale w ogóle nie monitoruje tego, nie analizuje sytuacji na wykresie tylko bezsensownie klikam. A jak zobaczyłem wczoraj to wejście danbo i że go wywiozło to wtedy dotarło do mnie że robie to samo. To znaczy nie kontroluje w ogóle ryzyka, nie mam SL, nie wykorzystuje tych wszystkich wskaźników żeby zorientować się w aktualnej sytuacji czy takie zagranie ma sens, czy mój pomysł na trejd ma racje bytu, tylko klikam i jazda z tematem, a potem strata. I dlatego stwierdziłem że spróbuje zastanowić się nad tym wszystkim. Ale nawet teraz jak odpaliłem MT4 pierwsze co - patrze czy otworzyć już teraz na EURUSD czy USDJPY i wymyślam co zrobi rynek. Więc w skrócie tak wygląda problem. A miałem przecież w ogóle nie otwierać na tym koncie pozycji tylko zająć się drugim kontem... Jeszcze sobie wczoraj napisałem "Rynek jest nieobliczalny, musze być bardziej ostrożny" a dziś od nowa to samo.
Problem nie leży ani w wykresie, ani w wskaźnikach, tylko w TOBIE.
Ergo, ani wykres, ani rynki, ani wskaźniki nie rozwiążą tego problemu.
Ani powtarzanie tych samych błędów, czyli testowanie, nie rozwiąże TWOICH problemów.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

hal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:07

Re: next

Nieprzeczytany post autor: hal »

-rookie- - nie przejmuj się zbytnio - większość z nas nie wie co robi i nie ma planu. Takie łatwe podejście też przyniesie skutek ale po jakiś 7 latach - jak wytrzymasz. Po pewnym czasie popatrzysz na goły wykres oraz RSI i Twój umysł zacznie dopasowywać tysiące widzianych scenariuszy do obecnej sytuacji - czyli doświadczenie. Jak jesteś programistą to popracuj nad własnym wskaźnikiem który policzy Ci głębokość rynku w połączeniu z fibo. Psychologią się nie przejmuj aż tak bardzo bo jesteśmy tacy jacy jesteśmy, a teorie o uporze nie bez powodu nazywamy to "oślim uporem".
I tak jesteś do przodu bo masz odwagę pokazywać swój aktualny stan rachunku. Mogę Ci jedynie podpowiedzieć, żebyś nie liczył na litość i zawsze mówił prawdę kiedy rozmawiasz o pieniądzach.
Obrazek
Obrazek

Zablokowany