next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pytał o open close świecy, więc jak liczyć tylko korpus świecy. Otwórz na 4 instrumentach jednocześnie pozycje na close poprzedniej świecy wtedy zrozumiesz idee tego MM. Albo postaw pionową kreske teraz na M5 i porównaj świeczki od tego momentu, policz ich wielkość, jak zmieniał się kapitał w czasie, gdzie mogłeś zamknąć na zysku, gdzie miałeś strate. Dlatego ostatnio pisze o tym DD na otwartych pozycjach w komentarzach.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

są różne takie wskaźniki, ale posiedź godzinę z wykresem i sprawdż sobie na historii jak to było, zapisz i policz uwzględnij spread i komisję ... bedziesz wiedział bez straty pieniędzy czy to ma sens
MOżesz sobie ściągnąć świeczki do excela ustawić odpowiednie polecenia i wiesz wszystko co gdzie i kiedy...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No właśnie robie to cały czas i znalazłem błędy o których pisałem tutaj http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p876298 Ok, teraz już na serio kończe pisanie :p

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

o ja pieprze, rookie Ty dalej meczysz tego Brooksa, gosciu handlowal kontrakt na SP500 ze spreadem o jakim Ty mozesz tylko pomarzyc albo zobaczyc w kinie, jak bedziesz ogladac Gordona Gekko. w XM masz spread na edku 1,8 pipsa, reszte policz sobie sam.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Poza tym, przy, z założenia zmiennym spreadzie nigdy nie wiesz, kiedy ci się rozszerzy.
Sam kiedyś poległem na tym, że spread na moment się rozszerzył do 60 pips.
Teoretycznie, matematycznie to wszystko jest niby takie fajne.
Praktycznie, do dupy.
Wiesz, np. że nie masz gwarancji, że pozycja się otworzy po cenie close?
Świece nie rysują się zgodnie z czasem, tylko zgodnie z napływającymi tickami (danymi).
A te nie mają nic wspólnego z czasem.
Możesz zlecić pozycję po cenie close, a pozycja ci się zrealizuje po całkiem innej cenie.
I wszystkie założenia możesz se wsadzić, wiesz gdzie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Obrazek

Na tych pozycjach zlecenie wchodziły po cenach otwarcia, ale na realizacji Stop Loss miałem poślizgi. Na czerwono różnica w cenie między ceną zlecenia SL a rzeczywistą ceną realizacji. Poślizg 1.1 pips troche sporo.

#1 SL 112.34 Average 112.345 [ -1.1 pips ] - poślizg
#2 SL 112.358 Average 112.369 [ -1.1 pips ] - poślizg
#3 SL 112.233 Average 112.238 [ -0.5 pips ] - poślizg
#4 SL 112.248 Average 112.251 [ -0.3 pips ] - ok

Ok, trzeba będzie to wziąć pod uwage, tj szerszy spread na otwarciu pozycji. W tej chwili, kiedy spread jest szerszy niż normalnie, unikam otwierania pozycji na tym instrumencie.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ale nikt ci nigdy nie da gwarancji.
Jedna akcja ci robi stratę ogólną.
A, gdy będziesz grać w realu, to cię po prostu zjedzą.
Brokerzy uwielbiają takich dawców.
Gdyby to była gra internetowa o ustalonych zasadach, to by robot zarabiał bez problemu.
Ty chcesz zrobić coś, co mądrzejsi od ciebie nie mogą zrobić?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

W dalszym ciągu nie kumam, wytłumacz proszę
"Otwórz na 4 instrumentach jednocześnie pozycje na close poprzedniej świecy wtedy zrozumiesz idee tego MM. Albo postaw pionową kreske teraz na M5 i porównaj świeczki od tego momentu, policz ich wielkość, jak zmieniał się kapitał w czasie, gdzie mogłeś zamknąć na zysku, gdzie miałeś strate."
No zmienia się, zawsze się zmienia, cena jest taka sama niezależnie czy to M5 czy MN ... nie rozumiem powiązania MM z czterema instrumentami... ldaczego nie z trzema albo z pięcioma, jakimi instrumanentami ... skorelowanymi czy skoreloanymi przeciwnie... dla mnie to nie jest jasne co napisałeś...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pytanie po co to robie. Zamirzam wykorzystywać swingi na 10-20pips do lewarowania konta jak tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p872886 ). Żeby efektywniej lewarować konto rozbijam pozycje na 4 instrumenty. spontfx podobnie robi. Po prostu szukam rozwiązań żeby lewarować konto na chwilowym trendzie a te instrumenty są ze sobą skorelowane i te świeczki są różne więc pozycja na jednym może zarabiać na innym tracić, free margin mam na 0 w tym momencie ale jak zaczyna się coś ruszać i mam wolną dźwignie to dokładam. To wszystko co robie sprowadza się do tego że chce lewarować konto nawet na takich krótkich ruchach, ale do tego potrzebuje większego kapitału. Więc jak sys będzie dobry, będzie pokazywał momenty zwrotne to będę zarabiał w ten sposób bardziej efektywnie. Coś mi mówi że nie da się utrzymać na rynku grając pojedyncze setupy jak niektórzy tutaj pokazują, tylko trzeba wykorzystywać chwilową przewage do maksimum. Potem odpuścić, i tak w kółko.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie, to jest basket trading na niskim tf ie,
Kiedys był taki film. karate kid. Dzieciak na lekcji karate byl wnerwiony bo nauczyciel kazal mu malowac plot i polerowac stara ciezarowke. Dopiero po jakims czasie zrozumial ze mistrz w ten sposob wyrabial w nim odruchy, automatyczne reakcje. Dzieciak wygrał turniej. Ty chcesz wygrac turnuej bez nauki odruchów.
Dzieki za wyjasnieńie....

Zablokowany