next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Ale, to nie ma znaczenia, rookie.
Musisz najpierw wiedzieć w jakich warunkach masz otwierać transakcje i dlaczego.
Wiedzieć gdzie jest SL i gdzie jest TP.
Dopóki nie wiesz tych rzeczy, dopóty grasz w grę, nie wiesz nic, i musisz reagować jak reagujesz.

Nawet, gdy już będziesz wiedział w/w, to i tak minie kilka lat zanim przestaniesz robić, to co robisz,
o ile w ogóle się ci to uda.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dadas, co ty tam wiesz, przecież wszystko zostało zdiagnozowane!!! :lol:
cytat: Najsłabszym ogniwem oczywiście jestem ja, dlatego że nie mam żadnego automatu tylko wszystko trzeba robić ręcznie,
Rookie, po takiej diagozie pacjenci umierają.... :p

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

jackub pisze:Dadas, co ty tam wiesz, przecież wszystko zostało zdiagnozowane!!! :lol:
cytat: Najsłabszym ogniwem oczywiście jestem ja, dlatego że nie mam żadnego automatu tylko wszystko trzeba robić ręcznie,
Rookie, po takiej diagozie pacjenci umierają.... :p
http://forex-nawigator.biz/forum/altern ... 22717.html

To było 7 lat temu, jak tu jeden wpadł na taką samą diagnozę.
Nie pierrwszy on, i nie ostatni, widać.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2017, 10:40 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tutaj nie ma fizycznie SL ani TP, bo to jest niemożliwe przez limity, ale stosuje trailing step tracking, więc nie mam sztywnego TP, tylko przesuwam SL ( mentalnie ). To jest troche niebezpieczne bo gdybym wczoraj miał na GBPUSD Stop Loss to by mnie wycięło i byłoby po sprawie, nie byłoby tego dużego DD. TP też mam określone w pewnych warunkach np w układzie harmonicznym będzie to punkt B. Więc jakiś plan już mam. Te wyniki mogły być dlatego pozytywne wcześniej bo byłem bardziej ostrożny w analizowanie signal barów, teraz znowu przestałem to robić. Zobacze jak to w kolejnych dniach będzie wyglądało, i tyle.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Tutaj nie ma fizycznie SL ani TP, bo to jest niemożliwe przez limity, ale stosuje trailing step tracking, więc nie mam sztywnego TP, tylko przesuwam SL ( mentalnie ). To jest troche niebezpieczne bo gdybym wczoraj miał na GBPUSD Stop Loss to by mnie wycięło i byłoby po sprawie, nie byłoby tego dużego DD. TP też mam określone w pewnych warunkach np w układzie harmonicznym będzie to punkt B. Więc jakiś plan już mam. Te wyniki mogły być dlatego pozytywne wcześniej bo byłem bardziej ostrożny w analizowanie signal barów, teraz znowu przestałem to robić. Zobacze jak to w kolejnych dniach będzie wyglądało, i tyle.
Co jest niemożliwe???
Przecież wszystko możesz ustawić przed otwarciem zlecenia.
To ty jeszcze nawet MT4 nie umiesz obsługiwać?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A dokładnie, to w wypadku zlecenia oczekującego, najpierw go stawiasz, potem modyfikujesz.
Masz tu jak:
https://www.youtube.com/watch?v=WI1_x83mjok
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Potrafie stawiać zlecenie oczekujące, i używam ich w tej strategii, ale w XM jest limit odległości TP i SL. Nie da się tego ustawiać ciasno, nawet na BE żeby przestawić, ruch musi być już w odpowiedniej odległości od wejścia. Dlatego nie mam tutaj fizycznie żadnych zleceń jak SL, TP, tylko mentalnie. Wejścia też musze robić ręcznie bo nie da się ustawić tak blisko zlecenia oczekującego na kolejnej świecy M5.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Potrafie stawiać zlecenie oczekujące, i używam ich w tej strategii, ale w XM jest limit odległości TP i SL. Nie da się tego ustawiać ciasno, nawet na BE żeby przestawić, ruch musi być już w odpowiedniej odległości od wejścia. Dlatego nie mam tutaj fizycznie żadnych zleceń jak SL, TP, tylko mentalnie.
Bzdury piszesz straszne.
Po pierwsze, nikt cię do brokera nie przywiązał, więc możesz zmienić.
Po drugie, to o czym piszesz jest totalną bzdurą.
Tak nie wolno robić.
Tego nawet nie umiem nazwać, co ty robisz.
Bo tego tradingiem nazwać nie można.
Spekulacją też nie.
Ty grasz w jakąś nieistniejącą grę komputerową w totalnym ADHD.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Na drugim koncie Stop Loss wchodzi razem ze zleceniem. Wiem co robie, nie od dziś gram wg tego systemu który teraz stosuje. Obecnie odpuściłem testowanie na tym drugim koncie kiedy wyniki zaczęły być gorsze, ostatnie pozycje otwierałem chyba w poniedziałek. Dopiero będę jutro znowu próbował od początku adaptować to wszystko jeszcze raz od 1000 jednostek.

Z DSWS też korzystam, wrzucałem niedawno coś takiego ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/143506 ) i ten schemat jest powtarzalny, to geometria i "pullback" 50 - 61% po "breakout", ale z DSWS łatwiej to znaleźć bo klikasz na świece i już widzisz wszystko. Już to pisałem, ale powtórze. Troche inaczej stosuje geometrie niż w sposób w jaki uczył mnie pol75, ja stosuje to jako wypełnienie ( tło ) dla PA. Więc jak widze taki pullback na świecy która jest BO to mam plan oparty na geometrii, ale szukam setupów PA al'a Brooks. Coś w tym stylu.

btw. Ciekawe mają podejście do ryzyka w instytucjach, ostatnio troche zainteresowałem się tym tematem. Oni nie czekają na potwierdzenia tylko kupują po dobrych cenach, na dobrych poziomach lub wcale. Albo przy kapitale 100k$ limit dziennej straty 200$. A tutaj u mnie DD nawet dochodzi do 50% :o

"wystarczy 10 pips dziennie", więc... całkiem realny cel do zrealizowania jeśli będę trzymał się zasad i restrykcyjnie podchodził do ryzyka nie tylko stawiając ciasny SL, ale biorąc przede wszystkim pod uwage prawdopodobieństwo sukcesu setupu który rozgrywam.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Odpowiedz sobie na pytania:
Dlaczego zamykasz zyskowne pozycje na 2-3 pipsach?
Dlaczego raz zamykasz stratę, innym razem pozwalasz cenie odejść i czekasz, że wróci?
Dlaczego nie stawiasz SL w rynkowym miejscu?

Chcesz być mądrzejszy od rynku?
Zrobić coś, co jest nierealne, nierynkowe?

Stawiasz DSWS w miejscach dowolnych? Dlaczego?
Nie taka jest idea DSWS, żeby go stawiać gdzie chcesz i wymagać, żeby rynek zrobił co ty chcesz.

Ten obrazek z DSWS, co pokazujesz, świadczy o tym, że kompletnie nie czytasz wykresu i
kompletnie nie wiesz co rynek akurat robi.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2017, 13:20 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany