next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

dla mnie ten kierunek jest właściwy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

nemoofx pisze:dla mnie ten kierunek jest właściwy
Myślałem o krótkiej ale wg DSWS czyli test 50% tej spadkowej świecy D1 z piątku.

Ta świeca była breakoutem, teraz odbijają od dolnej linii trendu, więc możliwe że wyjdzie z tego kanał spadkowy i w miejscu gdzie jest 50% tej świecy D1 występuje właśnie górna linia kanału spadkowego. Ale nie zakładałem tego na początku, tylko schemat breakout > pullback 50 - 61% i próba zrobienia kolejnego dołka. Bynajmniej ja to tak widze...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

rookie czemu masz tak w myfxbooks zaksięgowany zysk w pipsach a dana pozycja ujemna w przeliczeniu na procentowy zysk . Cena się tak mocno rozjechała bid ask ze tak wyszło bo nie rozumie w pipsach zysk a w ostatecznym rozrachunku strata ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Chodzi Ci o gain i ogólne statystyki konta. Skorzystałem z bonusów, odrabiam dopiero bonusy, więc mam debet i jestem na minusie jeszcze 9 PLN, możliwe że dlatego tak dziwnie mi to wszystko liczy. Ale to co istotne, czyli equity i zamknięte transakcje, to wszystko jest ok. Wpłaciłem 100 PLN + 150 PLN bonusów. Straciłem 100 PLN i 50 bonusu i teraz odrabiam dopiero bonus żeby być na zero.

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

tak o gain ja gram bonusem z tickmill i fxgaints i w taki sposób tak testuję strategię i postanowiłem wykorzystać ich wpłaty na konto. Grałem czystko ze wskaźników ale strategie zmieniłem na formacje świecowe bo ten wcześniejszy system zaczął przynosić straty. Nie stresuje się tym ze gram bo to małe kwoty i nie moje pieniądze jak uda mi się zarobić to wejdę na rynek z własnymi środkami na razie + 20$ z 2-ch kont zarobione i przyznam że sporo się już nauczyłem grając na realu niż powielać błędy na demo dużo przemyśleń i co najważniejsze konta jeszcze nie wyzerowane uważam to za mój sukces .

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Mam podobnie. Na demo niczego nie uczyłem się przez te 6 miesięcy, dopiero jak założyłem konto micro od marca powoli zacząłem robić postępy. Nauczyłem się troche zarządzać kontem, poza tym wyrobiłem w sobie lepsze nawyki, to jest całkiem inna motywacja kiedy próbujesz nie spalić konta tylko zarabiać a masz kapitał rzędu 100 PLN. Poza tym masz małe koszty nauki. Ile błędów popełniłem, prawie wyczyściłem konto 2 tygodnie temu ale próbowałem z tego wyjść. Na demo po prostu olałbym to konto i założył nowe. Właśnie takie doświadczenia budują dobre nawyki. Tego na demo bym się nie nauczył, bo nie próbowałbym wyjść z tego rozsądnie, tylko odrabianie strat, najwyżej MC. Ale nadal nie jestem gotowy żeby grać na większym koncie. Nie chce mi się pisać co się zmieniło w mojej głowie, ale dopiero na tym koncie micro te zmiany zaczęły zachodzić. Na demo ciągle te same błędy robiłem.

A Świeżak44 ciągle męczy demo. W porównaniu do niego zrobiłem postępy... chociaż jeszcze jakiś czas temu byłem taki sam jak on. Jemu też próbują pomóc, ale on jest jeszcze bardziej uparty ode mnie. Ja w przeciwieństwie do niego próbuje stosować się do rad które dostaje i lepiej na tym wychodze.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Jones »

sprzedajesz edka ? :roll:
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

USDJPY, DAX odbija do góry, bazuje na tych korelacjach, to będzie skalp, zaraz wyjde. Troche gram na czuja teraz, rano było całkiem nieźle, ale od tego uśredniania i zwiększenia dźwigni pod GPBUSD troche odwalam.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2017, 19:27 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Jones »

-rookie- pisze:USDJPY, DAX odbija do góry, bazuje na tych korelacjach, to będzie skalp, zaraz wyjde.
graj po swojemu nie sugeruj się mną w tym miejscu jest strefa oporu ale nie wiadomo czy nie przebiją
chodzi mi o to że zagrałeś szybko zanim co kolwiek się wyklaruje
hej
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Żebyś wiedział że troche się sugeruje Tobą, zamknąłeś pozycje, widziałem to. OK, ok.

Zablokowany