next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

NA twoim wykresie rookie górna linia trendu z kanału jaki narysowałeś jest nieuprawiona, potrzebujesz co najmnie dwa szczyty aby wykreślić taką linię.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, trzeba napisać jakieś podsumowanie dla tych prognoz z weekendu żeby to nie przepadło w próżni, tylko był z tego materiał do analizy, na wyciągnięcie wniosków.

Harmonik 1, reakcja na 88.6, krótkie podsumowanie. Zmarnowałem ten setup. Przegapiłem wejście przy 88.6, potem próbowałem wejść zgodnie z trendem, cena była pod EMA, ale otwierałem blisko potencjalnego TP 1 tj. test wierzchołka B. Napisałem na wykresie M5 reakcja na poziom 88 ale to był test wierzchołków z piątku, a nie reakcja na fibo. 3 wykresy do analizy, może innym razem lepiej wykorzystam taką sytuacje na wykresie albo przynajmniej nie będę pchał się na rynek gdy już będę za daleko poziomu wejścia, i zbyt blisko TP. Ta okazja jest już zmarnowana... poziom wejścia był przy 88.6, TP było na poziomie 61.8 czyli test wierzchołka B formacji. Pewnie w innej metodologii można określić te ruchy na wykresie inaczej, można też nazwać to po prostu pullbackiem po wybiciu nowego wierzchołka w lokalnym trendzie wzrostowym itp. Ale jeśli mierzenia zgadzają się z wzorem formacji harmonicznych, traktuje to jako układ harmoniczny. Kompletnie nie mam pomysłu jak handlować na tym koncie micro. Metoda oparta na EMA powoduje że ciężko znaleźć dobry setup, a też nie mam planu jeszcze jak podejść do ryzyka, jakie cele chce realizować i w jakim horyzoncie czasu, itp. Na razie nie mam żadnego konkretnego planu dla tego konta.

Zacząłem pisać prawie godzine temu tego posta, a teraz z tego co widze na danych o 14:30 Core Durable Goods Orders m/m wybili nowy szczyt, tj pojawił się wystrzał w góre. Jeśli chodzi o harmonik 1 to został on zrealizowany tzn reakcja na poziomie 88.6 i dojście do B wg schematu układu. I cały ruch w dół został zniesiony teraz w kilkanaście minut przez reakcje na danych.

A gdzie ja byłem w tym wszystkim, to widać dokładnie na wykresie liniowym gdzie otwierałem pozycje, heh. Przy poziomach TP dla short, a tego miejsca na long nie wykorzystałem. W sumie na M5 było przebicie EMA tam na dołku ale nie otworzyłem długiej pozycji po teście wierzchołka B.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Traktujesz analizę techniczną życzeniowo i prymitywnie. Ona jest sprytniejsza od Ciebie. Sporo nauki oraz podstawowej wiedzy przed Tobą.
Gdzie masz pomiar dwóch widocznych formacji ABCD

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wiem, troche mieszam to wszystko. Chodzi Ci pewnie o równość korekt na odcinku CD. Widziałem to. Nie było idealne co do pipsa, ale można to uznać. Dokładnych mierzeń nie robie bo troche po swojemu używam harmoników. Nie przypisuje wszystkiego pod jakiś układ tylko gram takie typowe / szablonowe gdzie jest B na 61.8 na przykład. Poza tym liczy się PA ( reakcja ceny ) na D. I to wszystko na co zwracam uwage. Wiem że sama geometria jest bardziej rozbudowana, ale nie poznawałem tego dokładniej, poszedłem w PA.

Liczy się to czy potrafiłem wykorzystać okazje. Cały układ dawał 20 - 25 pips jeśli miał się zrealizować przynajmniej do B. Ile z tego wziąłem? 0.5 ( pół ) pipsa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Jest tyle dobrych systemów już gotowych, które są proste czytelne, dające zarobić. A TY upierasz się przy czymś co mija się z celem i musisz sporo pracy włożyć aby to zrozumieć. Totalny obłęd.
I jeszcze ta dywerygencja która sprawia Tobie tyle trudności. Fakt nie jest ona łatwa ale da się zaobserwować kiedy ona powstaje na M1 do M5 bo wtedy jest ona najlepiej widoczna.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Krystek ma racje. Chociazby dwa najprostsze oparte o PA tj.
1)zlokalizowanie malej konsoli na M5 i branie jej wybicia na pullbacku na M1 zgodnie z momentum
2)na M1 szukasz impulsu i korekty. Na korekcie rysujesz LT i czekasz na wybicie linii trendu.
Proste prawda? Stare jak rynek gieldowy i caly czas dzialajace. Twoj sukces zalezy od tego czy potrafisz sie trzymac zalozonego MM i czy potrafisz wykrzesac porzadne RR.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:@-rookie-
Jest tyle dobrych systemów już gotowych, które są proste czytelne, dające zarobić. A TY upierasz się przy czymś co mija się z celem i musisz sporo pracy włożyć aby to zrozumieć. Totalny obłęd.
I jeszcze ta dywerygencja która sprawia Tobie tyle trudności. Fakt nie jest ona łatwa ale da się zaobserwować kiedy ona powstaje na M1 do M5 bo wtedy jest ona najlepiej widoczna.
Od wczoraj śledze EMA na realnym rynku. Okazuje sie że nie potrafie trzymać się prostych zasad systemu tj jeśli cena jest nad ema szukaj tylko możliwości do kupna, jeśli cena jest pod ema tylko sprzedawaj. Nawet z tym mam problem i kombinuje po swojemu tzn dziś już kilka razy próbowałem sprzedawać na USDJPY, EURUSD mimo że cena była nad EMA, co wg metody oznacza że mam wtedy szukać tylko okazji do kupna blisko ema, a nie sprzedaży. Więc na tę chwile obojętnie jaki system wezme i tak nie będę egzekwował jego zasad na to wychodzi. Troche nabrałem dziś zaufania do EMA, więc będę próbował się przestawić i sprzedawać pod, kupować nad ema. Nie ważne jakiego systemu będę używał, i tak musze działać wg jakiegoś planu, zgodnie z metodami tego systemu, a skoro obecnie nawet nie potrafie trzymać się takich prostych założeń j/w....

To samo DAX, siedze z otwartą długą pozycją od 13:55. Oczywiście cena była i ciągle jest pod EMA21. I tak właśnie wygląda egzekwowanie planu u mnie... A jeszcze do tego dodać to jak składałem zlecenia, wcale nie wg metody o której pisałem kiedyś, tylko na pałe otwierałem te pozycje jak widać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

I jak nie ufać EMA oraz sposobie analizy świeczek wg Brooks'a. Price Action na M5 jest takie samo nawet na DAX, tylko trzeba mieć jaja i trzymać się zasad jeśli cena odbija. Czerwona strzałka to signal bar i świeca wg której składałem zlecenie. Zamykałem na "wsparciu", a okazuje się że i tak dalej spadają, a zasady PA są ciągle te same. Były tylko 3 świece wzrostowe do tej pory w tym ruchu w dół, które sugerowały próbę odwrócenia trendu... Ta długa świeca na dole chyba sygnalizuje wyprzedaż i teraz może nastąpić odwrócenie trendu. Znaczy to tyle, że musze troche popracować nad tym, potrenować metode. Jak opanuje jedno to będzie łatwiej opanować inne systemy.

btw. poprzednią pozycje którą trzymałem zamknąłem na BE. Widać na obrazku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

A widzisz tam gdzie wchodziles xabcd? Bo ja widze.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:A widzisz tam gdzie wchodziles xabcd? Bo ja widze.
Tym razem breakout dobrze zadziałał, nowe szczyty w obecnym trendzie. Tyle że ja i tak bym wyszedł gdzieś w połowie, nie wytrzymałbym do tego momentu. Ale to może być też false break, i teraz będzie cofnięcie żeby na świecy dziennej był tylko knot ponad te szczyty. Ale nie będe ryzykował wejścia w krótką.

Zablokowany