next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Zamknąć wszystko...
Miałeś racje. Mogłem zamknać ten hedge i zacząć od nowa, a tak wkopałem się troche z tym wszystkim, ale dopiero kiedy zamkne całą pozycje na USDJPY będę to analizował co zrobiłem i z jakim efektem.
jackub pisze:Drugie twoje cenne spostrzeżenie dotyczy M5 ... tak ruchy są małe , spread zabiera sporo, rozwiązaniem jest wyższy TF.
Kiedy masz duży spread musisz pomijać dobre trejdy i wiele okazji na trejd na M5. Kiedy masz mały spread i ogólnie koszty możesz brać takie sygnały jak ten tutaj. To był dobry trejd na skalp. SL nad świecą która testowała EMA, zlecenie oczekujące SELL 1 tick pod tą świecą. RR jakieś 2:1. Pozycja otwarta z trendem który pokazywała EMA, ponieważ cena była pod nią. Dopiero po 3 spadkowych świecach pojawiła się mała świeczka wzrostowa która mogła być traktowana jako koniec ruchu. To tylko przykład, ale jeśli chodzi o koszty to właśnie mam na myśli tego typu trejdy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Ja nie zwracam uwagi na RR. Kładę nacisk na to aby zamykać trady na plusie. Często nie starcza mi cierpliwości aby doczekać i zamknąć tam gdzie wyznaczyłem sobie ...
Dzsiaj troche poskalpowałem, ale wtedy kiedy były ruchy , zdrzemnąłem się troszkę... i przespałem :lol:
W sumie jednak 55 pipsiorów zaliczone... technika z BB ...

przykładowe sklapy z EJ rano
EURJPY.lmxM5.png

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Ja nie zwracam uwagi na RR.
Wziąłem to z tej książki o PA. Według tego podejścia oceniasz każdą świece ( każdy signal bar cokolwiek to jest np. pinbar na wsparciu albo świeczka która dotyka ema itp ) i dla tej pojedynczej świecy zakładasz ryzyko. Liczy się cała świeca razem z knotami, więc im mniejsza tym mniejsze ryzyko, ale to tylko teoria ponieważ do tego dochodzi właśnie prowizja i spread. Jednak właśnie stąd bierzesz ryzyko i na podstawie tego ryzyka ustalasz jaki możesz mieć RR w tym trejdzie. I tyle. Według mnie takie podejście jest dobre dla początkującego i próbuje to zastosować.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

ale Ty tracisz i sie ciągle miotasz więc jak możesz uważać że takie podejscie jest dobre według Ciebie? TF m5 spoko ale na pewno nie sugerowanie się świecami na m5 gdzie u kazdego broka taka świeca wyglada roznie, czasem u jednego bedzie zielona, a u drugiego czerwona... Dlaczego nie przerzucisz się na D1 wzwyż i nie znajdziesz pracy? Plusy są takie, że w koncu zaczniesz zarabiać dzięki pracy i mniej tracic dzięki D1 na FX. Masz prawie 3 dychy na karku. Ogarnij się.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nieśmiertelny Trader pisze:ale Ty tracisz i sie ciągle miotasz więc jak możesz uważać że takie podejscie jest dobre według Ciebie? TF m5 spoko ale na pewno nie sugerowanie się świecami na m5 gdzie u kazdego broka taka świeca wyglada roznie, czasem u jednego bedzie zielona, a u drugiego czerwona... Dlaczego nie przerzucisz się na D1 wzwyż i nie znajdziesz pracy? Plusy są takie, że w koncu zaczniesz zarabiać dzięki pracy i mniej tracic dzięki D1 na FX. Masz prawie 3 dychy na karku. Ogarnij się.
Dobre, hehe. Dzięki za troske, ale dałem sobie 3 miesiące na fx i zostało mi z tego czasu jeszcze 2 tygodnie. Poza tym to podejście z EMA na M5 dopiero teraz się u mnie pojawiło, jak kilka innych rzeczy. A kolor świecy nie ma znaczenia tylko ruch tj wygląd knota i korpusu ( nie, jednak ma znaczenie kolor świecy). Poza tym to jest zbyt idealne żeby to działało na realnym rynku i dzięki temu od tak będę sobie zarabiał na fx. To byłoby zbyt proste. Ale chyba wiem jak to ogarnąć. A co będę robił za 2 tygodnie to jeszcze nie wiem, zależy od wyników. Dziś uwaliłem na tym hedge czyli dalej trace i to jest fakt.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Harmonik?

I już jest kolejny harmonik do bazy danych.
a mierzenie zewnetrzne fali A robiles? w pipke 127.2%
to jest podobno tzw anti cypher chociaz mierzenia 4 ramienia wypadaja tak niefajnie posrodku.

Obrazek

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

-rookie- pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:ale Ty tracisz i sie ciągle miotasz więc jak możesz uważać że takie podejscie jest dobre według Ciebie? TF m5 spoko ale na pewno nie sugerowanie się świecami na m5 gdzie u kazdego broka taka świeca wyglada roznie, czasem u jednego bedzie zielona, a u drugiego czerwona... Dlaczego nie przerzucisz się na D1 wzwyż i nie znajdziesz pracy? Plusy są takie, że w koncu zaczniesz zarabiać dzięki pracy i mniej tracic dzięki D1 na FX. Masz prawie 3 dychy na karku. Ogarnij się.
Dobre, hehe. Dzięki za troske, ale dałem sobie 3 miesiące na fx i zostało mi z tego czasu jeszcze 2 tygodnie. Poza tym to podejście z EMA na M5 dopiero teraz się u mnie pojawiło, jak kilka innych rzeczy. A kolor świecy nie ma znaczenia tylko ruch tj wygląd knota i korpusu ( nie, jednak ma znaczenie kolor świecy). Poza tym to jest zbyt idealne żeby to działało na realnym rynku i dzięki temu od tak będę sobie zarabiał na fx. To byłoby zbyt proste. Ale chyba wiem jak to ogarnąć. A co będę robił za 2 tygodnie to jeszcze nie wiem, zależy od wyników. Dziś uwaliłem na tym hedge czyli dalej trace i to jest fakt.
3 miesiące? :shock: chłopie, ja dopiero po 4 latach zacząłem cokolwiek zarabiać, a jestem na FX już 6 rok :) jakbyś dał sobie 3 lata to jeszcze ok, ale 3 miechy... zapomnij ;)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pierwsze konto demo założyłem 16 sierpnia 2014, więc niedługo będzie właśnie 3 lata. A te 3 miesiące to miałem taki plan kiedyś i pisałem o nim tutaj w ostatni dzień marca, gdzieś koło 100 strony.

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: next

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

cześć pierwszy mój wpis w tym dzienniku choć zaglądam od jakiegoś czasu. Nie myślałeś o tym żeby poświęcić trochę czasu żeby zrozumieć z czego wynika cena ? Im większy horyzont czasowy tym łatwiej przewidzieć ruch i nie mówię tutaj o cud kreskach i wskaźnikach tylko o przepływie kapitału. O wiele łatwiej powiedzieć jaki kurs będzie na edku za rok niż za tydzień czy miesiąc. Krótsze interwały to już jest zgadywanka a day trading to już jest loteria. Wielu mądrych ludzi na tym poległo. Jakbym miał coś zacząć podpowiadać to 1: wybierz sobie jeden instrument i może być to coś o wiele prostszego niż edek np USD/DKK 2. Zastanów się z czego wynika kurs jaki mam w tej chwili. 3. Postaraj się przewidzieć jak kurs będzie wyglądał za miesiąc. 4. Postaraj się nie otwierać pozycji w krótkim horyzoncie, które będą niezgodne z Twoją długoterminową prognozą. Według mnie powinno być lepiej ;-) powodzenia.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Hmm... wykres USDDKK wygląda jak każdy inny. Po breakoutach są pullbacki itp. Więc jeśli chodzi o AT działają tutaj te same zasady co na innych instrumentach. Kiedyś próbowałem zrozumieć co ma wpływ na kurs ropy, jakie waluty są z tym powiązane. Jednak teraz mam książke o PA którą napisał Al Brooks i jest tam coś co całkowicie odsunęło mnie od stosowania podejścia fundamentalnego. Już nie pamiętam co tam było napisane, ale jak spojrzeć na wykres tygodniowy albo miesięczny to PA wygląda tak samo jak na każdym innym interwale, tylko horyzont czasu jest inny. Nie odrzucam takiego podejścia ale na razie nie zamierzam iść w takim kierunku, tylko trzymam się tego co robie teraz.

Zablokowany