next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Wsparcia i opory wyznaczone z TF H4 i H1. Bez zbędnych fajerwerków. Mogę również przedstawić za pomocą Ichimoku.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

@jackub. Miałem na myśli wyczyszczanie depo. Konto wytrzymało dłużej niż zakładałem, więc dobrze byłoby nie zaliczyć MC, tylko próbować wyjść z tego. Ciągle mam 100 PLN z bonusów, a dopiero teraz zaczynam rozumieć pewne rzeczy i mam jakiś pomysł na to co robie. Zakładałem 3 miesiące temu te runy i 100 PLN na miesiąc i takie tam, plan się zmienił i dlatego to konto wytrzymało tak długo i w sumie dobrze, bo zaliczenie MC byłoby dołujące dla mnie i potem ścigałbym się z tym żeby to odrobić a póki co moje myślenie jest właśnie takie że ciągle to depo do grania jest, ciągle mam kapitał...

@krystian74. Fajnie ktoś mi kiedyś napisał... no, potrafisz już rysować wsparcia, opory, linie trendu i takie tam, ale ciągle nie rozumiesz co się na nich dzieje. Właśnie dlatego zacząłem uczyć się tego PA.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze: Scenariusz I – Test poziomu 111.410 na którym nastąpiła korekta. Zakładając że układ harmoniczny jest nadal aktualny ruch może zejść niżej do poziomu 110.352 ale wcześniej musi pojawić się sprzedaż na wierzchołkach. Przyjmuje że nie będzie testu wierzchołków tylko maksymalny zasięg ruchu to 88.6 tej korekty czyli poziom w okolicach 111.319. I z tego miejsca może nastąpić odbicie w dół. Nie będzie fałszywego wybicia ani testu wierzchołków. Drugie wejście po gorszej cenie.

Scenariusz II - Mierząc ten impuls wzrostowy, korekta zatrzymała się na 23.6, więc jest jeszcze możliwość zejścia do poziomów 38.2 czyli to poziomu w okolicach 110.352 zanim nastąpi powrót do wzrostów. Więc w takim założeniu mierząc tą świece z piątku ( pin ) albo inaczej korekte będę musiał uciekać już w okolicach 50% i nie doczekam się dojścia aż do wierzchołków. Więc to będzie poziom gdzie będę zamykał długie i ewentualnie otwierał jeszcze raz krótkie na tym poziomie.
Rookie, wreszcie jakies sensowne malunki.
Ale przestan bawic sie w hedge, runy i takie tam. Jackub dobrze pisze, posluchaj bardziej doswiadczonych. Jak chcesz nauczyc sie jezdzic samochodem to od razu wsiadasz do rajdowki klasy WRC? Nie, bo Ci rece pourywa, zaczynasz od kompakta i plynnej zmiany biegow. Załoz ryzyko, okresl SL, dobierz wielkosc pozycji, wybierz RR na podstawie wykresu i tyle. To sa przeciez podstawy. Bez podstaw nie pojdziesz dalej.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@irmentruda
Czy dalej korzystasz z pełnego Ichimoku.


@-rookie-
Wybacz za odrębne i nie na temat pytanie do irmentruda w twoim dzienniku.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@krystian - zrobilem sobie z ichimoku choinke, zaczalem dodawac kolejne strategie i sprawdzac to wszystko na innych interwalach i pogubilem sie w tym wszystkim.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Na koniec tego dziennika zostawiam -rookie- w spokoju i życzę mu powodzenia.

Ja przechodzę na stronę; http://ichimoku-forum.pl/index.php
Więcej się tam dzieje i są ciekawsze tematy,
Zapewniam Cię że znajdziesz odpowiedź na nurtujące pytania dotyczące Ichimoku. Jak się skalpuje na Ichi może będę opisywał, na tej stronie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

@krystian74. Ok, dzięki za pomoc. W CCI zauważyłem że czasami pokazuje dywergencje w miejscu gdzie na RSI tego nie widać. Na razie sprawdzam i testuje między czasie to co podrzuciłeś tutaj.
:564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Harmonik? Gdyby był to już jest okazja do kilku pips na skalp chociaż do wierzchołka B czyli okolice 61.8
Potem do tego dodać PA Al Brooks z krótkimi SL i analizą świec M5 i już jest jakiś pomysł na rozegranie tego harmonika. Tutaj przy tym spreadzie nie ma to sensu, ale tam gdzie spread jest niewielki takie przestrzenie do ruchu które daje geometria można wykorzystać. Bynajmniej ja tak podchodze do geometrii teraz...

// edit 13:15 - I wybiło poziom 88.6. To jest bardzo subiektywne podejście. Można szukać czegoś czego tam nie ma, a rynek pójdzie i tak gdzie indziej niż tego oczekujesz. Właśnie dlatego zająłem się PA. Dużo razy uwaliłem w ten sposób otwierając pozycje na ślepo na poziomach 88.6 albo innych jak 61.8 kontrując trend. Jest jeszcze opcja na zniesieniu zewnętrznym 127 ale tutaj tak samo jak przed chwilą, bez PA to będzie kolejny poziom na których chciałbym żeby rynek zachował się tak jak ja tego chce. Z drugiej strony nic nie ma 100% skuteczności, i wg mnie harmonik to dobra metoda dlatego z niej korzystam. Pozycji nie otworzyłem. Czekałem właśnie co zrobią na 88.6 na jakiś signal bar ale nie było niczego ciekawego wg mnie, tylko 2 świece spadkowe na M5 i to wybijane w góre, więc była presja kupujących.

I już jest kolejny harmonik do bazy danych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kluczowa kwestia z twojego rozumowania:
"Dużo razy uwaliłem w ten sposób otwierając pozycje na ślepo na poziomach 88.6 albo innych jak 61.8 kontrując trend."
niby mówisz o poziomach ale dodajesz na ślepo ... i to jest właściwa diagnoza....
poziomów stosowanych w tradingu jest od metra...
fibo, piwoty dzienne, tygodniowe miesięczne, S/R, High Lows, piwoty Cammarilla, piwoty fibo, poziomy Murray Math
problem w tym że nikt nie gra na nich na ślepo tylko gra reakcję ceny od danego poziomu lub do poziomu jako target.
Udanego tygodnia ...
Drugie twoje cenne spostrzeżenie dotyczy M5 ... tak ruchy są małe , spread zabiera sporo, rozwiązaniem jest wyższy TF.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Spread ma tylko znaczenie dla RR. Nie przeszkadza w oglądaniu wykresu / świeczek i analizowaniu tego co sie dzieje ( teraz tak dopiero uważam, wcześniej narzekałem że duży spread bla bla bla... ). I tutaj to RR było właśnie słabe nawet jeśli ten harmonik by wypalił. Tak jak napisałem wyżej, wyglądało jak harmonik, obserwowałem poziom 88.6 ale były tylko 2 spadkowe świece na M5 na tym poziomie, i żadna nie była konkretna którą mogłem traktować jako signal bar. Po jednej świecy spadkowej była wzrostowa i to wyciągana od dołu. Na temat poziomów pivot, s/r to masz racje. Zapomniałem o tym, że są jeszcze inne metody, ale tutaj akurat chodzi konkretnie tylko o układy harmoniczne.

I co najciekawsze. Teraz to wygląda jak układ harmoniczny tylko ze zniesieniem zew 127, tyle że do tego poziomu nie doszli, tylko wcześniej zawrócili do wierzchołka B, czyli do 61.8. Nie dotknęli 127. Była już kiedyś taka sytuacja na NZDUSD gdzie zawrócili tuż przed poziomem fibo.

To tyle. A te wskaźniki które tam widać, to dla testu. Na razie testuje, potem zdecyduje czy to mi będzie potrzebne czy nie.

Zablokowany