next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To takie moje piep... z nudów i lenistwa. Dobra, nieważne.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

... rynek się nie zmienia, albo zmiany zachowań rynku są immanentną jego częścią, więc nie zmienia się...

Każdy rynek ma stałe cztery elemeny niezmienne... OHLC ... tak było jest i będzie :568:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Kolejny stracony dzień, znowu uprawiałem hazard i łapałem wszystko co się rusza zamiast...
Powoli dociera do mnie że odwalając dalej taką amatorszczyzne będę miał ciągle takie wyniki jak mam teraz.
Doszedłem do tych wniosków dopiero jak zacząłem zastanawiać się nad strategią, kiedy zobaczyłem że nie musze codziennie być na rynku i łapać się wszystkiego tylko moge zrobić 4-6 trejdów w miesiącu, złapać po 10 pips na każdym żeby zrealizować jakieś swoje cele minimum. Od czegoś trzeba zacząć. Póki co jednak dalej trace czas na uprawianie hazardu, próbując realizować nierealne cele, zamiast wziąć się do roboty stąd dziś te wyniki w myfxbook.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Bank Holidays w UK i USA ..... szkoda czasu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Bank Holidays w UK i USA ..... szkoda czasu
Nie tylko. Na wykresie wyżej widać że siedziałem od 12 do 20, czyli zmarnowałem pół dnia przed wykresem. Kiedy rynek porusza się w takim małym "range" a Ty masz spread który nie pozwala uciec z trejdu choćby na zero, bo zanim rynek zrobi koszt spreadu... ciężko jest grać DT albo skalpować. Problem w tym że właśnie takie strategie teraz stosuje. Właściwie dopiero teraz zauważyłem że to nie ma racji bytu. Kiedyś pisałem że zaczne grać na wykresie H1 zamiast na M5, i chyba musze z konieczności zacząć stosować strategie właśnie dla takich ram czasowych zamiast skalpować. Właśnie m.in. to mi pokazało że próbuje realizować nierealne cele.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

konto w XM nie nadaje się do skalpowania ani daytradingu na zakresach do 20 pipsów imho. Spread 1,8 pipsa na eurusd czy 2,0 na usdjpy to często jedna świeczka na M5. jak dorobisz się strategii, żeby robić w jednym ruchu min. 50 pips to wtedy można uznać warunki XM za znośne aczkolwiek wiele innych brokerów oferuje lepsze warunki.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Kolejny stracony dzień, znowu uprawiałem hazard i łapałem wszystko co się rusza zamiast...
Powoli dociera do mnie że odwalając dalej taką amatorszczyzne będę miał ciągle takie wyniki jak mam teraz.
Doszedłem do tych wniosków dopiero jak zacząłem zastanawiać się nad strategią, kiedy zobaczyłem że nie musze codziennie być na rynku i łapać się wszystkiego tylko moge zrobić 4-6 trejdów w miesiącu, złapać po 10 pips na każdym żeby zrealizować jakieś swoje cele minimum. Od czegoś trzeba zacząć. Póki co jednak dalej trace czas na uprawianie hazardu, próbując realizować nierealne cele, zamiast wziąć się do roboty stąd dziś te wyniki w myfxbook.

Też kiedyś tak męczyłem się, nie ma to najmniejszego sensu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

wszystko o czym piszesz, wszystko było ci przedstawiane 4-mce temu...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

czemu tego ujka tak męczyłeś skoro wykres wszystko pokazywał? Gdyby jednak poszedł w górę ( bo mógłby, dlaczego nie?) to powinienieś mieć stopa np. na 111.60 i po zawodach, czekasz na następny dzień i układ.
chciałeś price action to masz, w najczystszej postaci.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:czemu tego ujka tak męczyłeś skoro wykres wszystko pokazywał? Gdyby jednak poszedł w górę ( bo mógłby, dlaczego nie?) to powinienieś mieć stopa np. na 111.60 i po zawodach, czekasz na następny dzień i układ.
chciałeś price action to masz, w najczystszej postaci.
Testowałem coś równolegle na Dukascopy. To miał być skalp z prowadzeniem po świecach na M5 / M15 i krótkim SL. Tylko otwierało mi po bardzo złej cenie przez szeroki spread i tak samo nie mogłem tego zamknąć z małą stratą. Aż na koniec dnia stwierdziłem że poddaje się, w XM stosowanie takiej strategii nie ma sensu.

Na M5 jest więcej sytuacji do rozegrania ale stosunek zysku do ryzyka jest fatalny przy takim spreadzie, to po prostu tutaj nie działa. Kopałem się z tym długo ale dopiero teraz mam jakieś porównanie. Tak jak piszesz, jedyne co ma sens to granie na wyższym TF żeby łapać dłuższe ruchy, ale sam musiałem się o tym przekonać i dokładnie to sprawdzić.

Z tego konta micro mogę iść jak Jones, taką taktyką. Ciągle mam kapitał, mały ale wystarczy żeby otworzyć 3 micro loty na EURUSD albo USDJPY. Może założe jeszcze małe konto w Dukascopy na przetarcie gdzie przeleje 500 PLN i tam będę próbował DT. Dotykanie większych sum może się źle skończyć, poniesie mnie za bardzo albo zrobie jakiś błąd przez nieuwage i strace głupio kapitał jaki mam.

Zablokowany