next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Zdajesz sobie sprawę, że większość depo straciłeś w jednej transakcji? A teraz piszesz o nie ustawianiu zlecenia zabezpieczającego "SL"?
Straciłem bo zrobiłem złe analizy, wtedy odebrałem to jako wybicie i nie spodziewałem się cofnięcia, tylko że pójdzie na ostatnie wierzchołki czyli poziom 1.76160. Nie wiedziałem wtedy że to będzie wejścia na wierzchołku i strace 40 PLN jeśli cofnie się 30 pips w drugą strone. Otworzyłem pozycje na 4 loty, co przy dźwigni 1:100 wymaga zabezpieczenia 195 PLN. Zaangażowałem prawie całe konto i nie byłem po prostu gotowy na inny rozwój wydarzeń. Poza tym to był przeskok bo do tego momentu bawiłem się na dźwigni 1:10 lub 1:25 a tutaj nagle podniosłem dźwignie do 1:100 i zacząłem grać bardziej ostro niż do tej pory. Teraz twierdze że nie zaplanowałem po prostu tego trejdu i gdybym przewidział sytuacje gdzie jest ruch na moją niekorzyść to zostawiłbym tylko 2 pozycje po 1 lot każda tam gdzie wszedłem i nie wchodził chwila potem dokładając kolejne 2 tylko uśredniał troche niżej i tak budował pozycje. I co ważne - liczyłbym się z tym że otwierając takie pozycje przy cofnięciu niżej będzie spora obsuwa na kapitale. Teraz jestem troche mądrzejszy o te doświadczenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

I tak jak napisałem na poprzedniej stronie, kombinuje jak z tego co mi zostało nie zaliczyć MC tylko odbić się na plus, ale póki co wróciłem do nauki i na razie nic jeszcze nie będę otwierał.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Twój proces decyzyjny to myśłenie życzeniowe.
Nigdy nie bierzesz pod uwagę że zdarzy się zupełnie coś odwrotnego niż "wynika z twojej analizy". Gdybyś brał takie ewentualności pod uwagę nie opowiadałbyś o sensie czy braku sensu SL-a, bo byłoby to OCZYWISTE. A tak prezentujesz cały czas zaskoczenie, coś innego wynikało z analizy niż cena zrobiła.... no powiedz, nie jest tak?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Twój proces decyzyjny to myśłenie życzeniowe.
Nigdy nie bierzesz pod uwagę że zdarzy się zupełnie coś odwrotnego niż "wynika z twojej analizy". Gdybyś brał takie ewentualności pod uwagę nie opowiadałbyś o sensie czy braku sensu SL-a, bo byłoby to OCZYWISTE. A tak prezentujesz cały czas zaskoczenie, coś innego wynikało z analizy niż cena zrobiła.... no powiedz, nie jest tak?
No jest, ale nie będziemy znowu wałkować tego samego, że nie mam systemu bla bla bla. No nie mam. Wróciłem do nauki PA, bo mnie troche zainteresowała książka Brooksa, dlatego odstawiłem całą reszte na razie na bok, razem ze wszystkimi wskaźnikami, nawet RSI. Czysty wykres. I próbuje nauczyć się od nowa ruchu ceny i zachowania rynku, żeby potem stworzyć plan. Dlatego też zmieniłem cele i chwilowo odpuściłem żeby nie zaliczyć MC, tylko troche poprawić skuteczność analizy i znowu wrócić. Jak skasuje konto to potem właduje stówke i znowu skasuje i tak za każdym razem. Musze zrobić wszystko żeby do tego nie doszło, czyli żebym tego konta nie skasował. Jakoś z tego co mi zostało musze wyjść i zacząć zarabiać. Taki mam teraz cel.

Jeśli skasuje teraz konto to wyrobie złe nawyki. Potem wpłace kolejną stówe i jak teraz będę sobie grał na dźwigni 1:100 bo mi się już troche spodobało i zobaczyłem że szybciej zrobie konto. Właśnie dlatego nie mogę teraz zaliczyć MC, tylko jakoś z tego wyjść...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

-rookie- pisze:Masakra. Gadam jakieś bzdury a potem i tak odwalam to samo... Nie mam pojęcia co robie. Obecnie mam krótką na GBPUSD i zostawiam to wpiz... do jutra. Niech wyczyści troche konto.
To nie był wynik złej analizy, tylko olania wszystkich rad, doradców, własnych pieniędzy i czterech miesięcy własnego czasu. Otrząśnij się chłopie z lenistwa bo za 2 lata będziesz pisał dokładnie to samo. Wszyscy tu wałkują to samo "bla, bla, bla" bo ciągle robisz to samo. Zrób coś jedno a dobrze, od początku do końca.
Nie mam już pomysłów na tłumaczenie Ci. Powodzenia
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: next

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

rookie - jeżeli interesuje Ciebie Price Action to może zainteresuje Ciebie filozofia Pana Wieczorka.
Przynajmniej SL będziesz stawiał.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

webskitrader pisze:rookie - jeżeli interesuje Ciebie Price Action to może zainteresuje Ciebie filozofia Pana Wieczorka.
Przynajmniej SL będziesz stawiał.
Już kiedyś kiedyś się zainteresowałem. Jest obiektywny i potrafi sam siebie skrytykować a lubie takie cechy w ludziach. Poza tym słucham czasem nagrań "Zbyszek czyta Niala". To samo fxlamer pokazywał ciekawe rzeczy na temat PA. Jednak dopiero w książce Brooksa pierwszy raz spotkałem się z takim łopatologicznym wyjaśnieniem wykresu świeca po świecy. Poprzednie materiały na które trafiłem do tej pory były dość ogólne w porównaniu do tego o czym pisze Brooks. Takie mam wrażanie po przejrzeniu tej książki i przeczytaniu kilku dłuższych fragmentów.

Zapoznałem się też z dwoma albo trzema nagraniami Macieja Golińskiego i jeden fajny PDF na temat konsolidacji że inwestorzy zostają na rynku z otwartymi pozycjami gdy rynek wpada w konsolidacje - to było ciekawe i sporo dowiedziałem się z tego. Więc podejście Twojego mentora webski też obczaiłem jakiś czas temu.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 20:26 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

-rookie- pisze:
jackub pisze: książka Brooksa
tysiąc stron?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

caciavita pisze:tysiąc stron?
Co 1000 stron?

@webskitrader - widziałem tez kilka materiałów Macieja Golińskiego które są za free w sieci. Dopisałem w poście wyżej. Fajny jest na temat konsolidacji. Pisze o tym jakie decyzje podejmują inwestorzy na kolejnych świecach lub barach i gdzie stawiają zlecenia, itp. Krótki PDF ale ciekawy.

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

-rookie- pisze:
caciavita pisze:tysiąc stron?
Co 1000 stron?
.
Jedna z jego książek ma tysiąc stron

Zablokowany