next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-emery92 pisze:Tak samo autor dziennika, nic poza gadaniem nie zrobił, to tak jakby mówił że.. od jutra przechodzi na diete. i kolejnego dnia nie przechodzi i tak wkółko.
fx-emery masz racje, tak to wygląda i z tym że za 10 lat będzie to samo jeśli nic nie zmienie też masz racje.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

Na początek chcesz świnie nauczyć grać na gitarze.
Potem zobaczymy, może nawet kosmonauta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zamieszcze jakiś wpis bo będzie że się obraziłem czy coś :o

Dużo osób twierdzi że uśrednianie jest złe. Bez wiedzy o tym jak czytać wykres, bez wiedzy o tym co zrobić w danej chwili można wpaść w pułapke i tylko spotęgować straty kolejnymi wejściami aż doprowadzając do MC w przypadku gdy nie wystąpi żadna korekta, tylko będzie silny trend w jednym kierunku z płytkimi korektami które nie pozwolą wyjść po uśrednionej cenie, ponieważ rynek po prostu nie dojdzie do tego poziomu. Jednak z perspektywy czasu nie wiem czy czasem stosowanie SL nie jest najgorszym z pomysłów i po prostu księgowanie strat na rachunku. Jasne, dochodzi się do tego wniosku po pewnym czasie, kiedy już wiedza o tym co może zrobić cena jest troche większa niż na początku, ale czemu nikt nie napisał tego od razu tutaj, tylko 8 miesięcy spędziłem w niewiedzy...?

Wiedza na temat podejścia do zarządzania pozycją i ryzykiem ewoluuje w ostatnim czasie u mnie. Moje wnioski są następujące i potwierdzając słowa które już ktoś mi napisał tutaj, że samym MM nie wygram. Trzeba jeszcze te pozycje otwierać w konkretnych momentach na rynku, a nie byle jak więc bez wiedzy technicznej, mając słabą umiejętność czytania wykresu i skuteczność każde działanie które nie polega na ucięciu strat może tylko pogorszyć sytuacje jeśli nie wiemy co robimy. Jeśli nie mieliśmy planu na takie działanie wcześniej.

Jednak dziś skłaniam się do działania w kierunku 3 wariantów zarządzania pozycją gdy wychodzi ona na strate, a nie jak na początku gdzie wszystko miało kończyć się na SL.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Weź wykres miesięczy i pomierz swingi ...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Weź wykres miesięczy i pomierz swingi ...
Umieściłem wpis bo nic nie pisałem ostatnio.
Pytanie czy uśredniasz bo ciężko jest zaakceptować strate w tym trejdzie i chcesz z niego wyjść za wszelką cene z zyskiem, czy uśredniasz bo jest okazja dołożyć pozycje po lepszej cenie?
Obecnie mniej pisze, bo nie mam o czym a nie chce mi się pisać o pierdołach i staram się pisać coraz mniej teorii a przekuwać ją w praktyce na własnym rachunku.
Poza tym chwilowo odrzuciłem fibo, elliotta, wskaźniki i zająłem się samym PA, analizą świeczek i czytaniem Brooks'a

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:
jackub pisze:Weź wykres miesięczy i pomierz swingi ...
Umieściłem wpis bo nic nie pisałem ostatnio.
No i tak samo stawiałeś pozycje, nie miałeś to postawiłeś.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pytanie twoje rookie nie ma miejsca jeśłi realizujesz PLAN. Plan jest tym co pozwala realizować przyjętą strategię. Zarządzanie kasą jest elementem strategii.
Ostatni miesięczy swing na edku to 3500 pipsów ... może zdarzyć się że załapiesz się na swing nawet dużo omniejszy a i tak wyczyścisz konto. wyczyścić konto wystarczy raz... i wszystko od nowa. Zamiast np 2% tracisz wszystko....
Ryzyko okreśłone przez wielkość pozycji i wielkość stopa jest jedynym elementem w walce na na rynku który trader może kontrolować ... a ty chesz to oddać pod zarząd rynku, losu czy milionów własnych myśłi drążących twój mózg kiedy cena idzie przeciw tobie.
Uśrednianie pozycji ma dla mnie sens TYLKO kiedy kontrolowana jest wielkość straty założonej zanim jakakolwiek pozycja została złożona. Technicznie nie rózni się to od normalnego twardego SL w kwestii egzekucji i zaksięgowania strat. Jednak uśrednianie jest zawsze pokusą do zwiększania ryzyka, jak nie umiesz bronić się przed pokusami kończysz na MC.

Ciągle myśłisz w kategoriach jak zarobić najwięcej zamiast myśłeć co robić aby nie tracić.

MIłego czytania...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Niepotrzebnie otwierałem pozycje na GBPAUD, troche żałuje tej decyzji ale przez to patrze inaczej na to co robiłem do tej pory. Żałuje bo straciłem część kapitału. Głupotą byłoby skasować konto i zaliczyć MC. Dlatego zastanawiam się jak wybrnąć z tego co mi zostało i z tych 20 PLN coś jeszcze zdziałać ale tak żeby nie skasować konta. Żeby otworzyć pozycje na DAX potrzeba nieco ponad 500 PLN kapitału, więc żeby dojść do takiego kapitału musze to wypracować jeśli już na walutach. Nie ma bata, nie będę sobie wpłacał 500 albo 1000 PLN, bo założenie jest takie że mam konto micro 100 PLN. Więc musze wypracować taki kapitał w grze. Poza tym miałem się uczyć na małym koncie. Zawsze to jakaś motywacja i cel, no i dlatego właśnie żałuje troche bo straciłem 50 PLN i troche ponad 1 micro lota moge teraz otworzyć na USDJPY itp, a to groszowe zyski i na dodatek tylko 20 PLN do MC brakuje, więc trzeba uważać.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Zdajesz sobie sprawę, że większość depo straciłeś w jednej transakcji? A teraz piszesz o nie ustawianiu zlecenia zabezpieczającego "SL"?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Zablokowany