next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:
-rookie- pisze:Dwa razy już nie zrobie dziś tego samego błędu żeby dać odjechać cenie kiedy mogłem zamknać na małej stracie albo jeszcze niektóre pozycje na plusie a tego nie zrobiłem mimo sygnałów.
Dzisiaj może już nie.... ale zrobisz to wiele razy, raz sprobowałeś, coś tam bredzisz o grze bez stopa ....
rookie tobie się wydaje że się znasz (tzn że znasz siebie) ... to jeszcze większa bzdura niż to że "budujesz pozycję", że "stosujesz MM" , że "cena powinna na tym poziomie zawrócić"
Dostajesz od pol75 praktycznie blueprint'a (swoją drogą facet ma anielską cierpliwość) i zamiast to chłonąć, ćwiczyć, pożerać mierzyć robić statystyki, screeny, opisywać je pytać, zadawac mądre pytania TY SIĘ WYMĄDRZASZ... wybacz ale mnie krew zalewa ...
facet pokazuje ci właściwą drogę, drogę o najwiekszym prawdopodobieństwie sukcesu a ty zajmujesz się "budowaniem pozycji", "runem", techniką multientry, grą bez SL'a nie umiejąc nawet określić trendu ani miejsca jego zmiany... weż się otrząśnij z tych pierdół i weź się za naukę według proponowanego kierunku. Jeśłi wytrwasz i do czegoś dotrzesz za trzy lata zobaczysz jakim (wybacz to nie złośliwie) idiotą byłeś, jakie kretyńskie zachowania prezentujesz dzisiaj.Jeśłi rozumiesz Danbo to zapewne zrozumiesz ten przekaz... Danbo zebrał tony rad, od wielu mądrych ludzi. Nie zastosował ani jednaj. Gdzie jest Danbo dziś? Jak poradzi sobie ze swoim problemem?
Weekend na przemyślenia. ...
miłego
Właśnie zaznaczam wszystkie dywergencje i formacje świecowe na tych 3 parach które gram kilka tygodni wstecz. Przejrze ten wykres na razie pod tym kątem przez weekend. Zaznaczam wszystko jak leci na wykresie M5, wszystko co rozpoznaje jako dywergencje i potem będę zastanawiał się dalej dlaczego coś mogło zadziałać albo dlaczego tutaj tej dywergencji nie było albo nie zadziałała. Teraz widzę na historii całe ułożenie wykresu i RSI ale na bieżąco nie wiedziałbym tego tylko pierwsze oznaki dywergencji. Pierwszy raz takie coś robię, więc od czegoś trzeba zacząć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 wrz 2007, 22:52

Re: next

Nieprzeczytany post autor: waz »

-rookie- pisze: Właśnie zaznaczam wszystkie dywergencje...
na m5 nie wiem czy to bedzie mialo znaczenie, masa szumu.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

powiedz mi jaki średni zakres ruchu wywołała dywengrcja na M5 zaznaczając planowana zajęcie pozycji do max zakresu tego wywołanego ruchu, w rozbiciu na trejdy wzięte z trendem wyższym i jak to wygląda przeciw trendowi. Dla ułatwienia zrób to tylko w tej części dnia kiedy grasz, po co ci dane z 03:00 kiedy śpisz?, potem zrób to samo na wykresie H1 i wykresie H4 .... i wyciągnij wnioski co z dywergencją na M5 możesz sobie zrobić ...
grzebanie w wykresach potrafi być fascynujące jak wiesz w jaki m celu to robisz
zobacz czy to wywołuje tylko korekty a może zmiany trendu, szukaj jakiś powtarzalnośi, że coś występuje częściej tak czy tak...
czy o samą dywergencje może się opierać jakiś system? czy dywergencja wystarczu do zarabiania?, a co się dzieje jak pojawiają się jakiś zalezności harmoniczne, wsparcia opory albo wszystko razem?
musisz to posprawdzać pomierzyć, policzyć i mieć czarno na białym grając to i to w przeszłości skutecznośc wynosiła tyle ...
a nie o oo !! pin bar, to zagramy pod pinbara... o 88,6% poziom, zagramy bo cena się tam odwróci tak grać to nie system tylko bałagan ....
Słowo bałagan wywodzi się z idisz - "balagan" -- nasi starsi bracia w wierze wiedzą co mówią... balagan okoropna rzecz

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub, sugeruje się ostatnim wpisem pol na ten temat. Napisał że sama dywergencja jest bezużyteczna, potrzeba zbioru sygnałów ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p863611 ).

Korzystam też z tej strony m.in. http://stockcharts.com/school/doku.php? ... _index_rsi

waz, masz racje, na M5 jest szum ale i tak musze to przerobić bo nie wiem czego mam szukać. Na poprzednim wykresie widziałem takie dywergencje a tutaj widzę to tak... więc będę drążył temat przez weekend.

Przejrzałem wczoraj dziennik i moje zagrania z tego miesiąca ( kwiecień ) - właśnie tak jak to określiłeś jackub - chaos. To wszystko nie trzyma się... więc postanowiłem że jednak spróbuje zbudować jakiś setup na który będę grał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Tylko dwie z tych wszystkich Twoich zaznaczonych dywergencji były ok. A tak naprawdę, tylko ta ostatnia była do rozegrania. Jeszcze jedna była po drodze , tak zwana ukryta dywergencja.

Pierwsze oznaki dywergencji dokładasz do czegoś technicznego. Poziom fibo , układ fal , opór/wsparcie itp. Dywergencje traktujesz jako sos do kanapki. Jeżeli pokaże się to ok , masz kolejny powód żeby grać jakiś układ. Wyższy TF daje stabilniejszy i pewniejszy sygnał dywergencji zwłaszcza po jakimś konkretnym ruchu, gdzie własnie widać po oscylatorze że rynek słabnie.

Na zrzucie masz ten sam fragment wykresu gdzie Ty zaznaczałeś

Już podawałem Ci kiedyś ta stronę wiec ogólnie jest tam dużo dobrego a i też o dywergencji jeden rozdział szkoły

http://www.babypips.com/school/high-sch ... ading.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: next

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

rookie a moze bys sie zrobil specjalista od jakiejs jednej pary
skoncentrowanie sie na niej mogloby pomoc ci uporzadkowac system
mialem w swoim czasie tez metlik w glowie
postanowilem uzyc matematyki do porzadkowania mysli I najbardzioej optymalna do badan ze wzgledu na zachowanie uznalem EJ na charcie M30. od tego czasu rozwinalem troche swoj system na nieco bardziej dochodowy

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

STUDENT pisze:rookie a moze bys sie zrobil specjalista od jakiejs jednej pary
skoncentrowanie sie na niej mogloby pomoc ci uporzadkowac system
mialem w swoim czasie tez metlik w glowie
postanowilem uzyc matematyki do porzadkowania mysli I najbardzioej optymalna do badan ze wzgledu na zachowanie uznalem EJ na charcie M30. od tego czasu rozwinalem troche swoj system na nieco bardziej dochodowy

Nie ma sensu uczyć się jednej pary. Analiza na każdej parze wygląda tak samo , a znajomość specyfiki zachowania różnych par pomaga poznać różne zachowania rynkowe. Będzie siedział na jednej i nagle przyjdzie mu ochota iść z nudów na inną parę, bo na jego głównej wyspecjalizowanej nic się nie będzie działo akurat i się mocno zdziwi gdzie indziej. Po za tym śledzenie kilku par pozwala zarabiać codziennie, bo zawsze coś sie gdzieś trafi. A jeszcze jest taka nie pisana reguła że zachowanie każdej pary zmienia się co kilka miesięcy, wiec nauka zachowania na chwile obecną nie przyniesie długofalowego profitu ( np 5 lat), bo będzie trzeba go cały czas modelować, natomiast pewne zachowania zauważone na jednej walucie można swobodnie przeszczepić i dopracować do innej i dalej zarabiać. Nie ma się co ograniczać jeśli chodzi o pary. Ograniczone zaufanie ja wprowadziłem do indeksów , złota , ropy. Ja widzę tam dużą spekulacje i nie ruszam tych instrumentów nawet z nudów dla żartu.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: next

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

pol75 pisze:
STUDENT pisze:rookie a moze bys sie zrobil specjalista od jakiejs jednej pary
skoncentrowanie sie na niej mogloby pomoc ci uporzadkowac system
mialem w swoim czasie tez metlik w glowie
postanowilem uzyc matematyki do porzadkowania mysli I najbardzioej optymalna do badan ze wzgledu na zachowanie uznalem EJ na charcie M30. od tego czasu rozwinalem troche swoj system na nieco bardziej dochodowy
Nie ma sensu uczyć się jednej pary. Analiza na każdej parze wygląda tak samo , a znajomość specyfiki zachowania różnych par pomaga poznać różne zachowania rynkowe. Będzie siedział na jednej i nagle przyjdzie mu ochota iść z nudów na inną parę, bo na jego głównej wyspecjalizowanej nic się nie będzie działo akurat i się mocno zdziwi gdzie indziej. Po za tym śledzenie kilku par pozwala zarabiać codziennie, bo zawsze coś sie gdzieś trafi. A jeszcze jest taka nie pisana reguła że zachowanie każdej pary zmienia się co kilka miesięcy, wiec nauka zachowania na chwile obecną nie przyniesie długofalowego profitu ( np 5 lat), bo będzie trzeba go cały czas modelować, natomiast pewne zachowania zauważone na jednej walucie można swobodnie przeszczepić i dopracować do innej i dalej zarabiać. Nie ma się co ograniczać jeśli chodzi o pary. Ograniczone zaufanie ja wprowadziłem do indeksów , złota , ropy. Ja widzę tam dużą spekulacje i nie ruszam tych instrumentów nawet z nudów dla żartu.
a ten jeszcze jest prawdopodobienstwo ktore moze sie zwiekszac lub zmniejszac w zaleznosci od decyzji
zreszta teoria decyzji to tez fajna rzecz
naczy chozi o to zeby zarabiac
jak cus sie nie sprawdza to trzeba probowac czegos innego
a statystyka pomaga przede wszystkim redukowac straty
a cyklicznosc fx jest niepodwazalna
a na parze czy bedzie signal do startu czy nie to nie jest istotne - niech se pooglada gole baby jak mu sie nudzi czy cus tendy

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

STUDENT pisze: a na parze czy bedzie signal do startu czy nie to nie jest istotne - niech se pooglada gole baby jak mu sie nudzi czy cus tendy
a co jak akurat pojawi sie sygnal a reka bedzie zajeta?

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: next

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

irmentruda pisze:
STUDENT pisze: a na parze czy bedzie signal do startu czy nie to nie jest istotne - niech se pooglada gole baby jak mu sie nudzi czy cus tendy
a co jak akurat pojawi sie sygnal a reka bedzie zajeta?
to klawiatura na podloge I z kopyta w enter :d
https://www.youtube.com/watch?v=Ve0wuFPdg5M&spfreload=5

Zablokowany