next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

STUDENT pisze:rookie znalazlem na myfxbooku oferenta sygnalow

http://www.myfxbook.com/members/patrick ... -2/2030557

gdzie jest cena subskrybcji za m-c albo jak subskrybowac taki signal?
Nie wiem. Chodziło mi o to żebyś podpiął swoje konta do myfxbook które Ty sam subskrybujesz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zamknąłem wszystko na stracie. Mam kolejny temat do przemyśleń przez weekend. Akurat skończył się pierwszy miesiąc testów, pierwszy z trzech.

1. Mam policzyć ile już razu popełniłem błąd w uśrednianiu tego typu gdzie dokładam w pośpiechu pozycje jedna po drugiej
2. Zrobić symulacje gdybym wchodził dopiero po sygnałach spadkowych, a nie jak teraz na gwałtownej reakcji - gdybym inaczej zbudował pozycje.
3. Ogólnie sprawdzić to wszystko czy będę kolejny miesiąc próbował grać bez SL czy jednak lepiej wrócić do starego MM gdzie mam dzienną strate 2 PLN i tego co robiłem do tej pory.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, 16:45 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

jackub, bo problem polega na tym, że młodym nie chce się teraz uczyć. Chcą iść na skróty. Wprowadzają zasadę "a może się uda" i " oby jak najszybciej" Rookie dziś jest zdziwiony i czeka na zawrócenie rynku. On zobaczy dzień gdzie rynek spokojnie bez dużych fajerwerków pójdzie w jednym kierunku 300-400 pips , bez korekt. Wtedy będzie ponownie zdziwiony. Ja już nie wiem jak do chłopa dotrzeć żeby zrozumiał jak to wszystko trzeba poukładać. Może taka z moich zbiorów karta błędów coś pomoże , podpowie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze: 3. Ogólnie sprawdzić to wszystko czy będę kolejny miesiąc próbował grać bez SL czy jednak lepiej wrócić do starego MM gdzie mam dzienną strate 2 PLN i tego co robiłem do tej pory.

Czyli musisz sprawdzić czy lepiej sobie w palce walnąć młotkiem ( strata 2 zł ) czy młotem ( jazda bez SL ).
A co by się stało gdybyś grał na formacjach technicznych , które mają określone miejsce zanegowania formacji i miejsce potencjalnego targetu , a sl dostosowywał właśnie do danej sytuacji technicznej ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol, ale te zasady będą dopiero funkcjonowały w gotowym systemie, a ja ciągle szukam i dopiero próbuje go zbudować. I tak zrobiłem mały postęp jeśli chodzi o analizowanie wykresu. Nie widać tego po wynikach, ale zrobiłem mały postęp tylko musze to jeszcze poćwiczyć, bo dopiero załapałem co mam robić 4 dni temu, we wtorek 25 kwietnia. Dopiero wtedy przecież zacząłem bardziej świadomie szukać sygnałów PA na wykresie. Wcześniej kompletnie grałem na pałe.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, 17:01 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Zastanów się czy handlowałbyś bez SL kapitałem 100 razy większym niż teraz. Twoim zadaniem na teraz jest wyrobienie sobie takich nawyków, żeby przy wyższych kwotach psycha miała jak najmniejsze znaczenie. Teraz przy kapitale 100 złotych zamiast 2 złote wtapiasz 5 - luz, to tylko 3 złote różnicy. A jeśli zamiast 2 tysięcy stracisz 5 tysięcy?
Po to jest trening i ćwiczenia by w odpowiedniej sytuacji, odpowiednio umieć się zachować.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Zastanów się czy handlowałbyś bez SL kapitałem 100 razy większym niż teraz. Twoim zadaniem na teraz jest wyrobienie sobie takich nawyków, żeby przy wyższych kwotach psycha miała jak najmniejsze znaczenie. Teraz przy kapitale 100 złotych zamiast 2 złote wtapiasz 5 - luz, to tylko 3 złote różnicy. A jeśli zamiast 2 tysięcy stracisz 5 tysięcy?
Po to jest trening i ćwiczenia by w odpowiedniej sytuacji, odpowiednio umieć się zachować.
Patrze na te 100 złotych jak na cały kapitał. Liczy się procent. Nie licze tego jako 2 złote albo 5 złotych i co mi tam, to tylko 5 złotych. Skaluje to jakbym miał grać znacznie większą sumą pieniędzy. Ćwicze wszystko na małych sumach, ale robię to z myślą żeby potem używać tych metod na większym koncie. To znaczy w tym miesiącu tak robiłem, używanie MM z dzienną stratą itd. Nie wiem jeszcze co będę robił w kolejnym miesiącu. Przemyśle to przez weekend.

Na pewno nie dopłacam ( nie uzupełniam konta ) i nie zwiększam dźwigni. Dźwignia zostaje na 1:10.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:pol, ale te zasady będą dopiero funkcjonowały w gotowym systemie, a ja ciągle szukam i dopiero próbuje go zbudować. I tak zrobiłem mały postęp jeśli chodzi o analizowanie wykresu. Nie widać tego po wynikach, ale zrobiłem mały postęp tylko musze to jeszcze poćwiczyć, bo dopiero załapałem co mam robić 4 dni temu, we wtorek 25 kwietnia. Dopiero wtedy przecież zacząłem bardziej świadomie szukać sygnałów na wykresie PA. Wcześniej kompletnie grałem na pałe.

Ty ciągle nie rozumiesz że niszczysz się psychicznie grą bez wiedzy technicznej. Wiele razy pisałeś że coś tam nagle odkryłeś/ zrozumiałeś. Teraz ponownie coś złapałeś 4 dni temu , a kilka dni wcześniej miałeś takiego doła że chciałeś przerwę robić na kilka tygodni. Myślisz że nie widzę coś się dzieje w Twojej głowie? Jaki masz chaos inwestycyjny i z co jest tego powodem. Najgorsze jest to że receptę masz na talerzu podaną, ale nie chcesz leków wykupić. Nie chcesz , nie masz zamiaru zrobić całego PROCESU nauki od początku. Chcesz złapać byka za jaja w biegu. Takie problemy jak masz cały czas , będą występowały bez zmian przez najbliższe miesiące , bo nie wiesz co kiedy zrobić. Nie masz w głowie techniki , nie masz jej przepracowanej na historii , nie masz przerobionych nawyków na demo. Przychodzi ciężka sytuacja na wykresie i paraliżuje Cie. Nie wiesz co masz zrobić , czy zamykać , czy uśredniać/dokładać , czy czekać spokojnie. Po takich dniach masz ochotę jeb...ąć tym i zrobić przerwę. Nie dziwię się.


Poszukaj sobie książki sprzed 9 lat.

https://merlin.pl/twoj-mozg-twoje-pieni ... g/2983738/

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/84558/tw ... -pieniadze

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Powiem krótko...
jak to się ładnie mówi -- jesteś sfokusowany na problemie zamiast na możliwym rozwiązaniu.

w międzyczasie na[pisał pol75 -- 100% racji

Rookie jesteś leń...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol, czyli sugerujesz że próbuje używać techniki którą ledwo co znam ale otwieram wg tego pozycje i kiedy mi nie wychodzi ( kiedy mam straty ) jestem zły i sfrustrowany. Tak jak z tą dywergencją na RSI albo Pinbarami gdzie mnie wycinało ciągle jakiś miesiąc temu. Otwierałem pozycje jak to określiłeś "bez sygnału". Więc sugerujesz żebym popracował troche nad techniką i dopiero wtedy zawierał transakcje? Żebym przestał otwierać na razie pozycje?

Na USDJPY jest chyba dobre miejsce na buy.

Zablokowany