next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Jednak okazje żeby dobrze zarobić pojawiają się ciągle, tylko trzeba jeszcze je umieć wykorzystać...
Gdybyś jeszcze znał technikę i wiedział co mierzysz i jaki z tego może wyjść scenariusz. Mierzyłeś fibo 88, ale nawet nie wiesz z czego mierzyłeś te fibo. Co przyjąłeś, że mierzysz fale impulsu czy fale korekcyjną ? Jak zachowuje sie fibo na impulsach a jak na korektach ? Jak zachowuje się na parach z jenem ? Widziałeś nie raz na historii, bo ją przerobiłeś i takich sytuacji np z lukami otwarcia też pewnie przeanalizowałeś dziesiątki.

Ciągle chcesz oszukać brak wiedzy i brak treningu przed zawodami. Powodzenia

A tak na marginesie fibo 88, zatrzymało tu rynek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol, dopiero niedawno odkryłem że nie muszę wchodzić idealnie w dołki i górki tylko mogę używać świec sygnalnych typu pinbar do określania samego kierunku, następnie dopiero budować pozycje w danym kierunku. Wcześniej uznawałem to za spóźnione wejście albo pominięty sygnał itp. Szukałem idealnego wejścia. Do tego też dojdę.

Tymczasem zastanawiam się nad transakcjami które robiłem w tym miesiącu ( kwietniu )
Pytanie - z jakich sygnałów korzystałem otwierając te pozycje? Jakie sygnały wskazywały mi kierunek że otwierałem właśnie długie albo krótkie w tych miejscach?
Kolejna zagadka do rozwiązania...
kierunek bez sygnalu.png
Tutaj są wykresy pokazujące ile było krótkich, ile długich. Kiedy to zobaczyłem i jak otwierałem pozycje, w jakich miejscach zacząłem się zastanawiać dopiero nad tym czy te decyzje co do kierunku miały jakiś sens, bo to że nie były niczym poparte tylko było to intuicyjne granie to już wiadomo. Ale dopiero teraz zacząłem sie temu przyglądać w ten sposób...
april summary.png
april summary H4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Granie na czuja, bez ułożonego w głowie scenariusza całej rozgrywki danego trejdu. SL ma być dostosowany do danej sytuacji technicznej. Nie grasz jak nie masz pomysłu popartego techniką. Żeby mieć coś poparte techniką trzeba mieć doświadczenie. Doświadczenie możesz zdobyć ucząc sie czyli chłonąc dużo wiedzy teoretycznej , którą przełożysz na wykres. Najpierw wykresy historyczne, a potem realne , żeby od razu nie obciążać psychiki nieudanymi wejściami na realu. Nie ma innej rozsądnej drogi.


Chciałeś sell na tym Twoim fibo 88. W takim układzie trzeba było pod fale na niższym TF spróbować rozpisać. Trzeba było duże fale rozpisać na całym ruchu wzrostowym łacznie z luką. Pomyśleć czy cały ruch wzrostowy jest impulsem czy korektą poprzedniego spadkowego impulsu ( mówie o tym swingu spadkowym z którego ja brałem mierzenie fibo na poprzednim wykresie ). Na Twoim fibo 88 trzeba było przyjąć jeszcze możliwość scenariusza np z podwójnym szczytem , wtedy dajesz Sl kilka pips nad szczytem z otwarcia niedzielnego - kilka 5-10 pips.

Gdybyś miał nie raz przerobioną historie na wykresach z luką otwarcia inaczej ( może ) byś do tego ruchu podszedł. Nie widząc nawet lewej strony wykresu , to co były swingiem wzrostowym rozpisał bym na 5 fal, ale wystarczy iśc na dzienny tf i tam znowu najbliższe opory proszą sie o test, wiec ten ruch niby 5 falowy , jak dla mnie nie jest wykończony. Moze być korekta teraz ale nie musi. Rozpisujesz w głowie oby dwie możliwości zgodnie z teorią techniczną i patrzysz w co sie to będzie wpisywać. Korekta ma swoje układy i impuls ma swoją charakterystykę. Jak coś jest nie czytelne to czekasz az będzie czytelne gdzie będziesz mógł jasno sobie okreslić wszystkie parametry wejścia czyli poziom wejścia , sl , tp , i miejsca do ewentualnej piramidy.


Ja na Ciebie naciskam o brak wiedzy, bo wiem że za szybko wyrwałeś się na real. Nie ważne że to takie małe testowe konto. Najpierw trzeba sie obryć w wiedze teoretyczną , potem przetrenować na historii, następnie demo , konto małe realne i może wtedy jakieś większe ale tez nie za całą dostępną kase konto do gry normalnej. Braki techniczne i brak wiedzy co kiedy zrobić , zmierzyć, zagrać wychodzą i będą wychodzić bez treningu przez setki godzin.

Formacje chowają sie przed Tobą jak talibowie po jaskiniach :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Patrz na wykres, a nie gap się. Myśl trochę. To co dziś zrobiłeś to kolejne cuda i dziwy. Mogłeś złapać sie wsparć i dywergencji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

U mnie taka oczywista ta dywergencja na RSI nie jest...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

"
- Widzisz?
- Nie.
- A widzisz!
"

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:U mnie taka oczywista ta dywergencja na RSI nie jest...
Ustawienia
zastosuj do : Median price HL/2

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

irmentruda pisze:"
- Widzisz?
- Nie.
- A widzisz!
"
Czy wierzysz w wolny wybór?

Oczywiście , a mam jakieś inne wyjście :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Ustawienia
zastosuj do : Median price HL/2
Nie mogę ustawić na swoim MT4 czegoś takiego, w jforex mogę, ale tutaj w MT4 nie mam takiej opcji albo czegoś nie widze...

Ręcznie w MQL > presets - tam gdzie zapisuje się ustawienia RSI też nie da się wklepać ustawień, jest tylko InpRSIPeriod=10 i tyle. Chyba że mi podasz jak wygląda twój plik z zapisanymi ustawieniami RSI w notatniku. Folder MT4 > MQL > presets
Może wpisze ręcznie te linijki i to pojawi się w tym oknie na MT4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie.
jackub pisze:Człowiek zaczyna działać racjonanie dopiero jak już nie ma wyboru...
A ja mówie - potrzeba matką wynalazków :D
Dziś kierunki są w miare dobre, ale nie mogę zbudować pozycji bo nie daje rady wytrzymać ruchów przeciwko moim pozycjom psychicznie i nie mam sposobu prowadzenia pozycji. Wczoraj myślałem że wystarczy rozwiązać problem kierunku ale dziś doszedł kolejny problem który wynika z braku metody na prowadzenie pozycji i nie bardzo wiem co robić kiedy jestem w pozycji a wykres mi zawraca w drugą strone od ceny otwarcia.

Zablokowany