next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Popełniłem kolejny raz błąd dotyczący mierzeń fibo. Naniosłem fibo bo pasowało mi do tych dwóch stref które sobie narysowałem i do scenariusza, gdzie korekta doszłaby do 38.2 lub 50 i przez to zbudowałem sobie w głowie już pewne przekonania na podstawie których podjąłbym decyzje. Teraz widać że cena wyszła poza to mierzenie które zrobiłem. To samo dotyczy rysowania wsparć, oporów, linii trendu, itp - to wszystko może tylko wprowadzać w błąd.

Te notatki na temat flagi robiłem wczoraj w nocy, dziś mam sygnał kupna wg PA. Cena była za wysoko dla mnie żeby wejść ponad 2 godziny temu, ponieważ SL musiałbym mieć pod świecą sygnału, jednak pociągnęli dalej do góry. I teraz czekam na korekte, raczej do góry w tej sytuacji będę próbował szukać wejścia, chyba że coś się zmieni po drodze.

Krótko mówiąc... rynek zweryfikował te malunki i widać że są g... warte i tylko przeszkadzają w podjęciu decyzji w tej chwili. Potem dochodzi do tego jeszcze chęć posiadania racji i upierania się przy tej "analizie"... itd.

UPDATE - 11:26
Zapomniałem jeszcze o zmierzeniu tego spadkowego ruchu i wyznaczeniu poziomu 88.6! Nie uwzględniłem tego w planie, a przecież to jest jedno z miejsc ewentualnego wyjścia z pozycji i TP do obliczenia RR.

UPDATE - 12:13
Reakcja na 88.6 mnie zastanawia, będę szukał też wejścia w dół w tym momencie skoro tak to wygląda tutaj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2017, 12:15 przez -rookie-, łącznie zmieniany 7 razy.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Mam dziwne przeczucie że przy pomocy budowanych teraz obszarów zleceń obronnych traderów idących po longa cena zanim przełamie trend spadkowy odwiedzi poziom domykajucy weekendowego gap'a .. dziś może jutro

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Była reakcja na 88.6 http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p862972 - używam tego poziomu do odwrócenia, więc puściłem wg tego testową pozycje w dół. Spróbuje nie załadować się za full depo jak zwykle tylko puściłem 2 pozycje i zobacze jak się to dalej rozwinie. 2 PLN ryzykuje standardowo, tylko staram sie nie przelewarować tym razem.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Mamy do czynienia z sporym impulsem w skali dziennej, ponad 90 pipsów jak do tej pory.. to powyżej średniej dziennej i powyżej wczorajszego zakresu ruchu,
zrobi się korekta, poszukam wejścia long jak szczyt impulsu zostanie przebity poszukam wejścia szort jak dołek korekty jaka się wytworzy zostanie przebity... jak nie wytworzy się żądna sytuacja to nie wejdę nigdzie...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Sprawa wygląda tak. Mierze w TP na poziomie 110.200. To moje pierwsze TP gdzie zamknę 1/2 pozycji. Drugą zostawie i jeśli będzie dalej szło w dół to dołoże jeszcze raz i zaryzykuje zysk z tej drugiej pozycji. W razie czego zamknę z palca. Na razie jednak czekam na zejście w dół żeby zamknąć coś na zysku, a potem będę dalej kombinował.

O ile to zejdzie w dół...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, pomyliłem się. Zamykam to na stracie -1 PLN. Nawet jak teraz zacznie spadać... Obawiam się tego że mogą wybić kolejny szczyt. A tutaj mogę zamknąć jeszcze tylko na -1 PLN.

Kiedy lekko spadało w dół przed tym wystrzałem do góry o 14:30 chciałem jeszcze dokładać bo tak dobrze to wszystko wyglądało. Wtedy jeszcze byłem w zysku, ale postanowiłem trzymać się tego że otwieram 2 pozycje i próbuje takiego podejścia. Jednak okazało się lepsze, ponieważ nie naraziłem się na większe straty. Łatwiej trzymać się tego MM gdzie mam dzienną strate 2 PLN kiedy nie idzie w moją strone.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jednak okazje żeby dobrze zarobić pojawiają się ciągle, tylko trzeba jeszcze je umieć wykorzystać... Podsumowanie tego co robiłem dziś na USDJPY. Najpierw widziałem wzrosty, potem chciałem odwracać trend. Najpierw było za wysoko żeby wejść w długą, potem straciłem na krótkiej kiedy wchodziłem bez sygnału do spadków. Widziałem że coś jest nie tak, ale trzymałem się uparcie tego że będzie korekta dlatego po złożeniu tej układanki poszła decyzja o krótkiej a potem się tego trzymałem mimo że kurs dalej rósł i nie widziałem niższych dołków ani mocniejszej reakcji w dół.

Brakuje jeszcze na górce napisu - A tutaj "gdybam" ile to mogłem zarobić gdybym wszedł tam gdzie było dla mnie za wysoko i trzymał do tej pory :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2017, 19:49 przez -rookie-, łącznie zmieniany 2 razy.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Patrząc na budującą się strukturę jak przebiło high otrzymałeś potwierdzenie zmiany trendu na wzrostowy ....
Ja spóźniłem się na wejście na pullbacku, ale zarobiłem swoje dzienne pipsy mając potwierdzony trend i poziom okrągły 111.000 za cel który była duża szansa osiągnąć i co się w końcu stało...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tutaj było za wysoko dla mnie zeby kupic
rookie, to niestety znany i nielubiany problem trejderow, nie potrafimy dolaczyc sie do ruchu, poniewaz uwazamy, ze juz jest wykupiony/wysprzedany ale za to uwielbiamy wejsc przeciwnie bo przeciez jak teraz zaczna spadac/rosnac to zgarniemy wszystkie pipsy z wykresu.

tu wlasnie przyklad takiego trejdu, musza spadac bo tyle urosli, i d..., byl to tak zwany bardzo slaby setup, ktorego nie powinno sie brac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2017, 20:29 przez irmentruda, łącznie zmieniany 1 raz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

...

Zablokowany