Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 26 lip 2017, 22:46     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

meylo

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 1

Re: next

Nieprzeczytany post23 kwie 2017, 15:53

Ustawienia średnich nie mają znaczenia. Istotne jest by nie zmieniać ich ciągle. Znalazłem swoje jakiś czas temu, są według mnie logiczne, więc je stosuję.
Wskazówki : to handel w oparciu o 3 interwały. Tak je wizualizuję. Najlepiej/bezpieczniej jest handlować gdy wszystkie kierują się w jedną stronę.
To oczywiście jeden z wielu sposobów. Wybrałem go i się trzymam jak pchła psa.
:)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post23 kwie 2017, 16:35

Wracając jeszcze do RISK / REWARD..

Chyba popełniam podstawowy błąd początkującego który myśli tylko o tym gdzie postawić Stop Loss, a nie bierze pod uwagę skuteczności zagrania, czyli powodzenia tej transakcji. Otwarcie pozycji pozbawione jest oceny tego czy ta pozycja ma szanse zarabiać, jest tylko zdefiniowanie wielkości pozycji oraz gdzie ewentualnie postawię Stop Loss gdyby nie poszło w moją strone.
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post23 kwie 2017, 17:21

playazzz pisze:A tu moje wyniki

znakommita skuteczność playzzz
wstawiłem do swojej tabelki ... ładniej wygląda
playzzz.png

ktoś mówił że się tak nie da...?!
Learn to be wrong, fast.
Awatar użytkownika

pol75

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post23 kwie 2017, 22:20

-rookie- pisze:Może w mojej analizie przy użyciu samej Teorii Fall Eliotta brakuje jeszcze tego? Jeśli w trendzie wzrostowym / spadkowym korekty układają się przeciwnie do ruchu, to skąd mam wiedzieć że to jest korekta a nie kolejny impuls? Możliwy jest podział na trendy długoterminowe i krótkoterminowe według tego podejścia? A jeśli nie jestem w stanie określić długoterminowego trendu to mam szukać krótkoterminowego na niskich interwałach i dopiero wtedy z tych utworzonych odcinków obserwować większy obraz?

Może to kolejna ślepa uliczka jednak trzeba to zbadać.

Dla porównania jeszcze analizy z 11.02.2017 które robiłem wtedy razem z notatkami. Wtedy pierwszy raz uczyłem się teorii fall eliotta i to były notatki późniejsze co widać po numerze obrazka 181, nie na temat samych fal.

Pytasz skąd masz wiedzieć czy korekta jest korektą czy może kolejnym impulsem. Korekta jest zawsze mniejsza niż fala impulsu.

Jak uczyłeś się o teorii fal to już resztę wiesz że masz korekty płaskie, proste, pędzące , nieregularne , zygzaki , trójkąty poziome , podwójne i potrójne trójki. Znasz model fal impulsu , model fal korekcyjnych i poszczególną ich charakterystykę przy ich tworzeniu się , np kanały trendowe , zmienność , równość fal , głębokość fal korekcyjnych w poszczególnych cyklach czyli inne głębokości w impulsie a inne w korekcie i mówię tu o mierzeniach fibo. Uczyłeś sie o tym , przerobiłeś to na wykresach historycznych łącząc poszczególne interwały, potem długo trenowałeś na demo, to nie wiem po co te pytania. Sam kiedyś stwierdziłeś że idziesz na konto realne, bo nic więcej nie nauczysz sie na demo. Chyba że udawałeś że sie uczysz, to rynek to szybko zweryfikuje. Tu nikogo nie oszukasz , tylko siebie.
Awatar użytkownika

pol75

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post23 kwie 2017, 23:35

pol75 pisze:Nie o tym mowa, ale jest to układ techniczny. Mam zrzut wiec pokażę kiedyś, nie ważne czy się zrealizuje czy nie. Na razie nie pokazuje, bo musisz się uczyć nie tylko techniki , ale i swojego zachowania na rynku podczas prowadzenia pozycji. Między innymi musisz odkryć czy to co robisz np ze SL-em jest dobrym rozwiązaniem czy nie. To i wiele innych rzeczy musisz odkryć i przemyśleć wiec podawanie kierunku niszczyło by naukę.

Miałem pokazać jak sie np zrealizuje. Dziś sie zrealizowało. Kierunek techniczny był bardzo jasno określony przez 2 tygodnie. Zwykła równość fal korekcyjnych. Pisałem o tym kilka dni temu next-t28482-1240.html#p862287, next-t28482-1240.html#p862291 ,

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post24 kwie 2017, 07:50

rookie, mówiłem, żeby obserwować potencjalnego rgra na ujku? mnie co prawda wycinało notorycznie bo jakieś takie życzeniowe stopy stawiałem zamiast pod formacją ale zrealizowałem swój zamysł.

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post24 kwie 2017, 08:07

niestety tego wcześniej nie dojrzałem.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post24 kwie 2017, 16:27

Próbuje nauczyć się innego prowadzenia pozycji i stawiania SL niż robiłem to do tej pory. Czegoś innego próbuje po prostu... Dla mnie jest to flaga spadkowa i od początku byłem nastawiony na taki scenariusz do zejścia w dół, ale potem zacząłem kombinować i otworzyłem długie, zamknąłem i teraz znowu w dół jade. Jeszcze w nocy próbowałem na danych i dlatego jest strata 4 PLN. Próbuje coś zmienić, dlatego...
Obrazek

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post24 kwie 2017, 17:33

Nie wytrzymałem tych kilku pips do TP. Zamknąłem 5 pozycji, jedną zostawiłem zabezpieczoną na BE i będę z tą jedną dalej kombinował ale jutro, o ile nie wybije BE tylko będzie dalej spadało.

18:46 - Jednak zamknąłem ostatnią pozycje. Na początku przesunałem SL na 30 pips i zbezpieczyłem część zysku bo szkoda oddawać tyle pipsów ale jak już miałem ponad 40 i widziałem że teraz wyciągają do góry stwierdziłem że wystarczy na dziś. I tak odrobiłem sporo tymi pozycjami.

19:05 - Jutro trzeba spróbować znaleźć jakąś formacje techniczną ale spróbować rozegrać jakiś setup z PA. Powstrzymać się od otwarcia pozycji, tylko najpierw poszukać czegoś konkretnego na wykresie. Bardziej wyraźnego sygnały co do kierunku.
Obrazek

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post24 kwie 2017, 21:36

-rookie- pisze:19:05 - Jutro trzeba spróbować znaleźć jakąś formacje techniczną ale spróbować rozegrać jakiś setup z PA. Powstrzymać się od otwarcia pozycji, tylko najpierw poszukać czegoś konkretnego na wykresie. Bardziej wyraźnego sygnały co do kierunku.

niby dlaczego trzeba? Musisz? Masz wolumen do wyrobienia w tygodniu?
A jesli setupu nie bedzie? Co wtedy? Bedziesz z nerwow klikal gora dol?
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal