next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dzięki Sardo....
... co do glebszego stopa, nie chodzi o głębszego stopa tylko o prawidłowego stopa, jeśli gra szczyty dołki to i stopy powinien mieć na szcztach dołkach a nie w połowie impulsu którego kontynuację chce zagrać... :idea:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Zapomniałem że mam wolne jeszcze tylko 3 miesiące, więc nie moge teraz odpuszczać i robić sobie przerw tylko trzeba dalej to męczyć.
ale to chłopie pracuj z wykresem a nie "może już tam nie wrócą".

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pozwolę sobie na umieszczenie tłumaczenie jednego z ostatnich postów Crutial Point'a na FF....
Wątek Szwajcara chyba zniknął więc pozwolę sobie tutaj........

1. Osobiste doświadczenie amatora
https://youtu.be/L5-ZDDwRevs

95% informacji jakie otrzymujesz z FF czy innych forum są tego typu informacjami. A rzeczywistość jest taka że wystarczą ci one na utrzymaniu się na powierzchni wody jakieś 10-30 minut.. Potem TONIESZ!
W trejdingu , być może wytrzymasz jakieś 1-3 miesięcy, będziesz zyskowny ale potem giniesz!
Możesz przekonywać wszystkich że to nie twoja wina … ale sam nie wiesz co zrobić. Złe informacje są prezentowane przez dobrych Samarytaninów. Możesz ćwiczyć to przez 30 lat a i tak utoniesz, zginiesz.

2. Przeżute informacje przez tzw. profesjonalistów (z wypranymi mózgami)
https://youtu.be/kFmOtf_Ew1w

4,5% otrzymanych informacji z FF i innych forum jest tego typu informacjami. Rzeczywistość mówi że wystarczą one na 2 – 4 godziny pływania. Potem i tak utoniesz.
W trejdingu, możesz pozostać na rynku jakieś 1 – 4 lat a potem i tak zginiesz. Takie informacje dają ci fałszywe uczucie posiadania sekretu, budują zaufanie. Ale nie wiesz tego aż do momentu kiedy zginiesz i stracisz całe konto po czterech latach bycia dochodowym.
Możesz ćwiczyć to przez 30 lat a i tak utoniesz i zginiesz.

3. Mistrzowie i ich sekret.
https://youtu.be/DbMB7wyWGAc

0,5% informacji jakie otrzymujesz na FF i innych formach są informacjami tego typu. Jedynym sposobem utraty życia w takim przypadku jest rekin i hipotermia.
W trejdingu , kilku Mistrzów nie ma ochoty dzielić się tymi sekretami (całkiem oddzielna historia) . i tych którzy mają tyle szczęścia że poznali sekret, powinieneś zapraszać na grilla i tańczyć razem Gumbaya ….
Informacje tego typu są rdzeniem , korzeniem i esencją trejdingu.
Sposób 1 to bardzo chaotyczny i zużywający zbyt wiele energii
Sposób 2 to subtelny ale ciągle niewydajny
Sposób 3 to bez wysiłkowy
I jeśli zostałeś indoktrynowany sposobami 1 i 2, będzie ciężko zmienić stare nawyki i odpuścić swoje stare indoktrynowane wierzenia.

Problem z Trejderami jest taki:
Wiedzą zbyt wiele a rozumieją zbyt mało

Trejderzy wiedzą, że Japończycy stworzyli świeczki. Trejderzy wiedzą że Japończycy używali ich do handlowania ryżem. Japończycy stworzyli je aby odnajdywać wzory zachowania się ceny ryżu i stosować je do jej przewidywania. I jak mówi historia, nieźle zarabiali w ten sposób. Trejderzy również wiedząc że Amerykanie łyknęli to i również odnosili sukcesy używając je. Trejdowali nimi bawełnę, , sok pomarańczowy, cacao i inne towary. Trejderzy wiedzą z historii o sukcesach w trejdowaniu z użyciem świec i ich wzorów, a nawet rozwinęli i stworzyli dodatkowo więcej narzędzi. Każdy to wie ... ale czy rozumie?
Pozwólcie wypełnić mi tę lukę w zrozumieniu.

Ryż i inne towary jak bawełna, cukier, cacao itp. mają charakter cykliczny w swojej naturze. Jest określona pora roku kiedy siejemy i zbieramy żniwo tych towarów. Tak więc prawdopodobieństwo wzrostu czy spadku ceny w określonym okresie czasu jest bardzo duże. Co więcej ilość trejderów w tamtym czasie była ograniczona i było stosunkowo łatwo robić dobry trejd. Prawdopodobieństwo było wysokie że cena pójdzie w dół w czasie zbiorów w związku ze zwiększeniem podaży. Świece nie były stworzone do przewidywania przyszłości. Były stworzone do obrazowania punktów zwrotnych dla kupowania czy sprzedawania , do określenia właściwego momentu dla lepszego prawdopodobieństwa w okresie określonego sezonu. …. Od kiedy zużywałeś więcej paliwa do ogrzewania swego domu latem? Ogrzewasz swój dom zimą , prawda? Jakie jest prawdopodobieństwo pomyłki?

Teraz, kiedy oświeciłem i rozszerzyłem twoje rozumienie (mam nadzieję) powiedz mi…

1. WTF (każdy rozumie) robisz ze świeczkami próbując przewidzieć cenę waluty, która nie ma nic wspólnego z cyklicznością czy sezonowością?
2. WTF robisz używając podejścia stworzonego dla pojedynczego towaru czy udziałów. Od kiedy FOREX stanowi dwoistość dwóch podmiotów (waluty dwóch krajów) gdzie jeden kraj może wpływać na drugi w dowolny sposób o każdej porze dnia czy nocy przez cały rok?
3. WTF robisz próbując przewidzieć cenę w przyszłości jeśli narzędzie jakiego używasz nie było do tego stworzone?
4. Popyt i podaż ryżu jest jedną zmienną … ile zmiennych ma popyt i podaż w dwóch krajach (FOREX)? WTF?
5. Jeśli byś nie przeczytał tego postu lub nikt inny nie zawracał sobie głowy aby ci ten oczywisty sekret wyjawić, jak długo jeszcze kontynuował gonienie własnego ogona?

Lepiej już przestanę zanim sobie narobię kłopotów, pozwólcie mi zatem przypomnieć:

To sprawa przegrana od samego początku .. ponieważ wiesz za dużo a rozumiesz za mało
Peace
Crutial Point


..... idę na spacer, a potem się upiję

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Crutial Point, był mało precyzyjny, ale chyba chodzi tutaj o to że większość materiałów w sieci uczy gry w złym kierunku. Weźmy pierwszy lepszy przykład Bearish Engulfing, czyli objęcie bessy ( https://media.dailyfx.com/illustrations ... ture_2.png ). Widząc to automatycznie pakujesz się w krótką jednak to mogła być tylko zmyłka dla początkujących / amatorów żeby weszli w krótkie właśnie na tej formacji, żeby chwile później odwrócić kierunek i wywieźć tych z krótkimi pozycjami... Chyba taki jest sens tego wpisu. Chodzi o manipulowanie i tworzenie fałszywego obrazu na wykresie.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Tak, rookie, tak określił rzetelnośc tego wszystkiego co czytamy i co nam jest podawane, włączając w to co my starając się pomóc robimy....
Sens dalszej części jego tego wpisu CP jest znacznie głebszy, podważa on celowośc używania świec i formacji świecowch do prognozowania ruchów ceny ..... można się zgadzać z tym lub nie, nie sposób nie zauważyć że facet punktuje istotne rzeczy o których w ferworze walki nie pamiętamy, czy nie chcemy pamiętać....
Widząc bearish engulfing nikt rozsądny autoamtycznie nie ładuje się w pozycję krótką tylko analizuje kontekst pojawienia sie takiej formacji.
Nigdy żadnej pozycji nie zajmuje się "automatycznie", ani z pinabara ani z niczego innego .... :D

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Przeczytam jeszcze raz wszystko co CP pisał, robiłem to trzy lata temu, przeczytam teraz jeszcze raz i sprawdzę czy rozumiem więcej lub lepiej (oby)...
Jak wystartowałeś ten ostatni okres 3 miesięcy, postanowiłem grać w tym czasie nowe podejście jakie poznałem podczas tłumaczenia książki na prośbę jednego z użykowników Nawigatora. metodologia nieco uproszczona, szczególnie po stronie zamykania trejdów z którą to sprawą zawsze mam kłopoty.... ograniczyłem sie do 15 pipsów dziennie stawiając 50 pipsów tygodniowo jako target.... nie będę tego kontynuował w ten sposób zajmę się czytaniem CP ... (ponad 600 postów) może coś mi w główce zaskoczy a może zostanę głupcem jak do tej pory. Na koniec więc pokaże zestawienie wyników, zaznaczając że sędzałem na rynku dziennie zaledwie 2-4 godzin ... pozdrawiam
wyniki za trzy tygodnie.png

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Może w mojej analizie przy użyciu samej Teorii Fall Eliotta brakuje jeszcze tego? Jeśli w trendzie wzrostowym / spadkowym korekty układają się przeciwnie do ruchu, to skąd mam wiedzieć że to jest korekta a nie kolejny impuls? Możliwy jest podział na trendy długoterminowe i krótkoterminowe według tego podejścia? A jeśli nie jestem w stanie określić długoterminowego trendu to mam szukać krótkoterminowego na niskich interwałach i dopiero wtedy z tych utworzonych odcinków obserwować większy obraz?

Może to kolejna ślepa uliczka jednak trzeba to zbadać.

Dla porównania jeszcze analizy z 11.02.2017 które robiłem wtedy razem z notatkami. Wtedy pierwszy raz uczyłem się teorii fall eliotta i to były notatki późniejsze co widać po numerze obrazka 181, nie na temat samych fal.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

playazzz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 maja 2013, 13:20

Re: next

Nieprzeczytany post autor: playazzz »

A tu moje wyniki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

W sprawie trendu :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:W sprawie trendu :
Ustawienia średnich już znalazłem,
ale dasz mi jakieś wskazówki jak poruszać się w tym czy mam sam to rozkminiać? :lol:
btw. Ze średnich zrezygnowałem już jakiś czas temu i nie lubie ich po prostu mieć na wykresie ale jeśli to ma jakoś mi pomóc to jestem otwarty na każde rozwiązanie teraz. Samego systemu gry opartego na średnich nie analizowałem jeszcze nigdy.

Zablokowany