Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 27 kwie 2017, 05:27     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Re: next

Nieprzeczytany post18 kwie 2017, 16:37

waz pisze:
-rookie- pisze:Musze coś zmienić. Tutaj jest obraz zysków i strat od początku tego miesiąca ( kwiecień ). Widać że te zyski są minimalne w porównaniu do strat, na dodatek przekraczam limit dziennej straty który ustaliłem na 2 PLN.

I dalej tak bedzie, nie masz planu poparatego :569: statystyką. Powtarzam :569: statystyka i zbadanie rynku kilka lat do tylu, przyniesie korzysc. W obecnym stanie swiadomosci nie widze perspektywy na stabilne dlugofalowe zyski dla Ciebie.
Obecnie prezentowany system to subiektywne "czucie" rynku.
Jednak zycze wytrawlosci w dazeniu do wymarzonego celu.

Ok, przekonałeś mnie. Będę nad tym myślał...
Obrazek
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post18 kwie 2017, 16:58

http://www.pl.webinar.consiliuminvest.c ... gn=default
Posłuchaj o budowaniu procesu decyzyjnego, może ci się przyda...
Learn to be wrong, fast.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 12:05

Kolejny słaby dzień. Jak mam tracić pieniądze to przynajmniej nie jak hazardzista i frustrat tylko świadomie. Postawiłem że będzie spadać, uśredniałem i miałem ręcznie zamknąć jak strata dobije do 2 PLN. Najpierw chciałem trzymać 1 pozycje ale potem stwierdziłem że uśrednianie jest bardziej efektywne i w razie czego zamkne recznie. I tak zrobiłem.
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 13:09

czyli na czuja cd .... :p
pomyśl tylko dzienna zmiennść za okres ostatnich 60 dni na edku wynosi 59 pipsów.....
jeśli zrobione zostało tymczasowe low dnia to istnieje możliwość że od tego low pójdzie 60 pipsów w górę ...
masz też tymczasowe dzienne high, dopóki nie zostanie przebite obowiązuje chwilowy trend w dół ...
ty z cały kapitałem dwóch złotych dałeś się wypchnąć z rynku, i to w pół drogi, a być może miałeś rację, kto wie...

EURUSDM15.png
Learn to be wrong, fast.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 14:02

SL był początkowo nad wierzchołkami ale zmieniałem zdanie w trakcie i przeszedłem na uśrednianie zacieśniając SL wg MM który używam. Możliwe że za bardzo się śpieszę otwierając za dużo zleceń jedno po drugim. Rzeczywiście, może powinienem uśredniać po "sygnale" na przykład na M5 zamiast robić takie agresywne wejścia. Wtedy ta siatka zleceń miałaby większy sens... Gdybym wchodził na kolejnej świecy po pojawieniu się spadkowej na M5 w trendzie wzrostowym ( w korekcie ) wtedy moje MM może by to wytrzymało. Załóżmy że błękitny prostokąt to sygnał, więc jeśli świeca jest spadkowa ( czarna ) to wchodzę na kolejnej po niej uśredniając.
Obrazek

irmentruda

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 14:12

rookie, przeciej wje...ś się w shorta na samym wsparciu, uśrednianie tu niewiele pomoże jak samo wejście jest ch...e. po co boksujesz się z rynkiem?
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 15:14

"SL był początkowo nad wierzchołkami ale zmieniałem zdanie w trakcie" zmieniłeś zdanie... a rynek obniżył poziom najwyższego high tego dnia?? Jak możesz SAM SOBIE TO ROBIC?
Learn to be wrong, fast.
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 16:06

jackub pisze:"SL był początkowo nad wierzchołkami ale zmieniałem zdanie w trakcie" zmieniłeś zdanie... a rynek obniżył poziom najwyższego high tego dnia?? Jak możesz SAM SOBIE TO ROBIC?

ooops ... już byłbyś wygrany....... a tak, sam sobie odebrałes szanse... no ale multientry było... :wink:
Learn to be wrong, fast.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 16:26

Taką strategią i MM mogę nadrobić pewne braki jakie mam teraz ale w długim terminie potrzebuje lepszych wejść. Uśredniając mogę uzyskać lepszą cene na wyjściu ale bez dobrego kierunku i ucinania strat... bez skuteczniejszego systemu nie nadrobię tego samym MM.
Obrazek
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post19 kwie 2017, 16:35

Taką MM powodujesz straty.....
Learn to be wrong, fast.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal