next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jutro chyba dalej będę grał w dół EURUSD, USDJPY do góry tym razem. Odbili się na USDJPY od góry, ale to już drugie takie podejście i te spadki bardziej na korekte wyglądają niż odbicie od "szczytów". Może jutro odrobie trcohe strat z tych dwóch dni jak niczego nie spieprze znowu.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Jutro chyba dalej będę grał w dół EURUSD, USDJPY do góry tym razem.

Byłeś u wróżki ? Rzetelna analiza nie opiera się na słowie "chyba" . Rzetelna analiza mówi - widzę to i to wiec będę grał tak. Jak się nie ma pomysłu to się czeka aż technika coś poda na talerzu.

Pominę fakt że technika pokazuje coś fajnego na jednej z wymienionych par, tylko trzeba znać technike żeby to zobaczyć.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Byłeś u wróżki ? Rzetelna analiza nie opiera się na słowie "chyba" . Rzetelna analiza mówi - widzę to i to wiec będę grał tak. Jak się nie ma pomysłu to się czeka aż technika coś poda na talerzu.

Pominę fakt że technika pokazuje coś fajnego na jednej z wymienionych par, tylko trzeba znać technike żeby to zobaczyć.
Na EURUSD rysuje się kanał / flaga. Więc to zapowiada raczej odbicie do góry i moje obstawianie się nie sprawdzi. To by pasowało bardziej ponieważ jakby nie patrzeć jest trend wzrostowy tutaj, na USDJPY spadkowy. Jeśli to będzie rysowało się w ten sposób na EURUSD to będę grał do góry, ale na razie widzę to odwrotnie i nie biorę pod uwagę żadnej flagi tutaj. O ile o tym mowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Nie o tym mowa, ale jest to układ techniczny. Mam zrzut wiec pokażę kiedyś, nie ważne czy się zrealizuje czy nie. Na razie nie pokazuje, bo musisz się uczyć nie tylko techniki , ale i swojego zachowania na rynku podczas prowadzenia pozycji. Między innymi musisz odkryć czy to co robisz np ze SL-em jest dobrym rozwiązaniem czy nie. To i wiele innych rzeczy musisz odkryć i przemyśleć wiec podawanie kierunku niszczyło by naukę.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, spróbuje inaczej.

1) Nie będę uśredniał strat od teraz.
2) Będę dokładał pozycje tylko kiedy będę na plusie.
3) Stop Loss będzie szerszy i zamiast do ucinania strat spróbuje używać go do zabezpieczania zysków.
4) Dalej używam wartości 0.1 lota na pozycje
5) Pierwsza pozycja będzie miała więcej miejsca, dam jej zasięg całych 2 PLN które mam w tym MM
6) Obecne MM na razie zostaje i ucinam straty na 2 PLN

Więc różnica polega na tym że dam więcej miejsca pozycji i spróbuje szukać lepszych miejsc do wejścia żeby móc dokładać gdy już będę na plusie z tej pierwszej pozycji.

Spróbuje od jutra grać w ten sposób.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze: Spróbuje od jutra grać w ten sposób.
Na litość boską....ze swoją lolą możesz sobie grać w bierki albo remika. Tutaj handluj kontraktami mimo, że w rzeczywistości obstawiasz wynik u bukmachera ale traktuj to jak handel.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze:
jackub pisze:Oczywiście, była sekwencja LH i LL, a na górze triple top, problem był jak daleko może cena zejść w dół , a to klasyczny RN rozwiązywał...
Ale czy ten triple top gwarantuje wam, ze cena przejdzie przez wsparcie jak przez maslo?
Rookie - za duzo "liczylem, zakladam, przewiduje, oczekuje" a za malo reakcji na to co cena robi. I jakbys handlowal tego triple topa to wg mnie tam gdzie otwierales shorta to powinienies miec TP.
Ja nie rozgrywałem triple topa tylko możliwy zakres ruchu dziennego, gdybym grał na triple topa to bym wyszedł tam gdzie wszedł rookie... ja wszedłem w pullback po przełamanie ustatniego low w strukturę tworzącą kanał spadkowy ... trzeci touch.
Czy to cokolwiek gwarantowało? Oczywiście że nie, czy miało duże prawdopodobieństwo dojścia do 1.0700? moim zdaniem tak ...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

-rookie- pisze:Ok, spróbuje inaczej.

1) Nie będę uśredniał strat od teraz.
2) Będę dokładał pozycje tylko kiedy będę na plusie.
3) Stop Loss będzie szerszy i zamiast do ucinania strat spróbuje używać go do zabezpieczania zysków.
4) Dalej używam wartości 0.1 lota na pozycje
5) Pierwsza pozycja będzie miała więcej miejsca, dam jej zasięg całych 2 PLN które mam w tym MM
6) Obecne MM na razie zostaje i ucinam straty na 2 PLN

Więc różnica polega na tym że dam więcej miejsca pozycji i spróbuje szukać lepszych miejsc do wejścia żeby móc dokładać gdy już będę na plusie z tej pierwszej pozycji.

Spróbuje od jutra grać w ten sposób.
Jeszcze dopisz kiedy zamykasz.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-rookie- pisze:Ok, spróbuje inaczej.

1) Nie będę uśredniał strat od teraz.
2) Będę dokładał pozycje tylko kiedy będę na plusie.
3) Stop Loss będzie szerszy i zamiast do ucinania strat spróbuje używać go do zabezpieczania zysków.
4) Dalej używam wartości 0.1 lota na pozycje
5) Pierwsza pozycja będzie miała więcej miejsca, dam jej zasięg całych 2 PLN które mam w tym MM
6) Obecne MM na razie zostaje i ucinam straty na 2 PLN

Więc różnica polega na tym że dam więcej miejsca pozycji i spróbuje szukać lepszych miejsc do wejścia żeby móc dokładać gdy już będę na plusie z tej pierwszej pozycji.

Spróbuje od jutra grać w ten sposób.
To jest kolejna ślepa uliczka. Już lepsze było uśrednianie dopiero po świecach wzrostowych i budowanie w ten sposób pozycji. To co teraz próbuje robić jest po prostu głupie.

Zablokowany