next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Chodziło mi o to że mało efektywnie spędziłem czas na fx przez pierwsze 3 miesiące. Ten czas zleciał, a ja nadal jestem w tym samym miejscu. Finansowo też nie zapowiada się lepiej przez kolejne 3 miesiące bo znowu dalej nauka. Ciekawe czy tak samo będzie to wyglądało za 3 miesiące jak teraz...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

To jak spędziłeś ten czas zależało od Ciebie. To jak spędzisz kolejne 3 miesiące zależy też tylko od jednej osoby. Wielu już pisało : weź jedną technikę i zacznij stosować. Skupienie działa wszędzie, w każdej branży. Przez to nie ogarniasz. Myślisz ciągle o wszystkim naraz - w efekcie nie jesteś efektywny a po 100 stronach wątku nawet efektowny.
Weź się do pracy.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wiem o tym meylo, ale dopiero teraz zacząłem się nad tym zastanawiać co robiłem do tej pory przez te 3 miesiące i gdzie teraz jestem itd. dlatego o tym pisze. Wróce do tego co pisałem tutaj za 3 miesiące. Obym nie zmarnował tego czasu jak do tej pory to robiłem...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ogólnie to każdy kto próbuje na fx chciałby być tym zarabiającym, ale statystyki mówią że ponad 80% traci pieniądze. A pewnie te statystyki wyglądają jeszcze gorzej w rzeczywistości bo niektórzy mogą wyłożyć się dopiero w kolejnych latach. Nie wiem, może tutaj niektórych kręci zarabianie na micro lotach albo hobbystycznie kilka procent rocznie z 10k wykręcą i twierdzą że zarabiają na fx. Ok, ale ja do tego podchodze troche inaczej, dlatego zaczynam sceptycznie na to patrzeć i z dystansem do tego wszystkiego podchodzić. Po 3 miesiącach "mojej pracy" stwierdziłem że jestem w czarnej dupie i postanowiłem dać sobie kolejne 3 na dalsze próbowanie i szukanie recepty na zarabianie. Tak, przez ten czas nie pracowałem na 100%, ale dopiero teraz to do mnie dotarło. I tak myślę, że dam sobie jeszcze 3 miesiące ale w nieskończoność nie będę gonił za czymś co jest nierealne do osiągnięcia dla mnie.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:irmentruda, za marzec jesteś na plus czy minus? Jak to procentowo wygląda jeśli chodzi o zysk / strate za marzec? I ogólnie od początku tego roku ( 2017 ) jesteś na plusie czy na minusie w tej chwili?

Ja ogólnie jestem 3 miesiące w plecy jeśli chodzi o czas. Finansowo jest ok, bo dopiero teraz zacząłem grać na realnym koncie, wiec ogólnie mam straty jakieś 10 PLN ( dziesięć złotych ) od początku roku, kilka skasowanych demo i bardzo słabe wyniki nawet na tych demo. Głównie pierwsze 3 miesiące tego roku u mnie to był stracony czas na fx...
dobrze, ze mnie spytales, bo nie sprawdzalem tego :)

marzec na plusie, wino w lidlu kupie za to ale tylko jedno. od poczatku roku na minusie i to w kwocie 10x wiekszej niz marcowy zysk.
Gdybym nie klikal z palca to bylbym zarobiony - automaty przynosza mi zyski (skromne ale stale) a handlowanie z palca na niskich TF wszystko to zjada. Wiec od polowy marca podjalem decyzje, ze najmniejszym TF jest dla mnie H1 a wiodacym Daily i sztywne trzymanie sie ustalonej metodyki wejsc i wyjsc polaczone z odpowiednim MM.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Ogólnie to każdy kto próbuje na fx chciałby być tym zarabiającym, ale statystyki mówią że ponad 80% traci pieniądze. A pewnie te statystyki wyglądają jeszcze gorzej w rzeczywistości bo niektórzy mogą wyłożyć się dopiero w kolejnych latach. Nie wiem, może tutaj niektórych kręci zarabianie na micro lotach albo hobbystycznie kilka procent rocznie z 10k wykręcą i twierdzą że zarabiają na fx. Ok, ale ja do tego podchodze troche inaczej, dlatego zaczynam sceptycznie na to patrzeć i z dystansem do tego wszystkiego podchodzić. Po 3 miesiącach "mojej pracy" stwierdziłem że jestem w czarnej dupie i postanowiłem dać sobie kolejne 3 na dalsze próbowanie i szukanie recepty na zarabianie. Tak, przez ten czas nie pracowałem na 100%, ale dopiero teraz to do mnie dotarło. I tak myślę, że dam sobie jeszcze 3 miesiące ale w nieskończoność nie będę gonił za czymś co jest nierealne do osiągnięcia dla mnie.
wg mnie dalej jestes w czarnej d... ze wzgledu na swoje podejscie, uwierz mi, ze przez nastepne 3 miesiace nie zaczniesz zarabiac.
Daj sobie 5 lat - tyle trwaja studia w tym kraju na poziomie mgr a i tak wiekszosc konczy te swoje studia z mierna wiedza o swojej branzy i zawodzie.
Jak przezyjesz przez te piec lat cos takiego jak trend na jenie 2012-2014, trend na cad 2013-2015, umocnienie dolara w 2014, mielonke na eurusd w 2015 i 2016, rzez frankowiczow w 2015 a juz nie pomne o jazdach gora dol w 2008 to wtedy bedzie mozna powiedziec, ze cos z tego rynku kumasz.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie, znalazlem takiego goscia: https://www.tradingview.com/u/TerryHarmonicTrading/
mozna tam podejrzec harmonic patterny na H1, H4 i D1, jakie gosciu zamieszcza i co najlepsze, kliknac sobie na tych ideas po fakcie i zobaczyc jak sytuacja potoczyla.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Robi to samo co ja, czyli rysuje fale CD, która jeszcze nie istnieje i dopisuje sobie scenariusz że ten harmonik tam się pojawi. Ale on się tam nie pojawia z reguły. Poza tym próbuje wszystko wpisać pod jakiegoś harmonika co jest raczej błędem wg mnie. Od oglądania tego miesza się w głowie, nawet jeśli patrzysz tylko na to czy się coś z jego rysunków zrealizowało czy nie i jak, właśnie dlatego że wszystko chce pod układ harmoniczny podstawić i dopisuje coś czego nie ma.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Troche sobie pograłem dziś przez cały dzień. Ogólnie trzymam się zasad MM, czyli 2 PLN straty i koniec danego dnia. Dziś zrobiłem 75 trejdów na tych 3 parach i strata na koniec dnia to -1.19 PLN. Bardziej szczegółowe statysytki z konkretnego dnia można wygenerować w myfxbook klikając na "custom analysis" w prawym górnym rogu. Tutaj wrzucę tylko ogólne wyniki dla poszczególnej pary:

EURUSD - 20 pozycji / długich (13) -21.3 pips -0.83 PLN / krótkich (7) 5.7 pips +0.23 PLN / ogółem -15.6 pips -0.60 PLN
GBPUSD - 19 pozycji / długich (10) 12.7 pips +0.49 PLN / krótkich (9) 8.8 pips +0.37 PLN / ogółem 21.5 pips +0.86 PLN
USDJPY - 36 pozycji / długich (19) -17.6 pips -0.60 PLN / krótkich (17) -25.6 pips -0.85 PLN / ogółem -43.2 pips -1.45 PLN

Skończyło się tak jak wspomniałem wyżej na 75 pozycjach i ogólnej stracie -1.19 PLN - czyli przynajmniej zgodnie z zasadami MM. To nie było skalpowanie, ciągle zmieniałem zdanie co do kierunku i tak jakoś wyszło że potem zacząłem po prostu grać...

Zastanawiałem sie czy jest sens wrzucać takie śmieci, ale jak mam prowadzić dziennik to wrzucam wszystko jak leci tutaj skoro dziś "tym" się zajmowałem.

Chociaż wygląda na overtrading to nie był stracony dzień dla mnie. Właściwie dopiero po około 50 trejdach zacząłem myśleć o tym co robię i moja psychika zaczęła się zmieniać. Zacząłem czekać i analizować wykres oraz kierunek, w poprzednich trejdach tego nie robiłem, dopiero po pewnym momencie zdałem sobie z tego sprawę. Kiedy wyszedłem przez chwile na plus bałem się otworzyć pozycje, żeby nie stracić zysk, więc przełamywałem w ten sposób swoje blokady w głowie. To klikanie wygląda na bezsensowne ale tak naprawdę z kolejnymi godzinami zaczynało to nabierać dla mnie sensu i pracowałem nad moją psychiką w ten sposób. Jestem początkujący więc pewnych rzeczy jeszcze nie potrafie, dlatego dziś nauczyłem się kilku nowych rzeczy wbrew pozorom.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017, 22:49 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Dobrze, ucz się grać, to się chwali.
Wytłumacz mi tego buy około 16:30 eur/usd taka wisienka na samym szczycie tortu i buy?
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017, 22:54 przez sardo nunspa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Zablokowany