next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Postawiłbym siebie na 31 punkcie, możecie napisać że jest inaczej, ale moim zdaniem jestem tutaj. Z tym że jeszcze jest punkt 41 gdzie też jestem ciagle.

http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p859990

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Ty jesteś na 3,4,7 punkcie, a jak zaczniesz grać nie 4 transakcje na miesiąc tylko co najmniej 4 na tydzień , to będzie można pomyśleć o 8 punkcie. 3 i 4 idealnie punkt pasuje do tego co widać na Twoich kontach.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

O graniu codziennie DT od następnego tygodnia myślałem. Planuje śledzić wykresy na dwóch platformach i robić sobie notatki. W XM planowałem grać DT na mniejszych pozycjach jak piszesz pol75, nawet codziennie te 3 pozycje. A jak trafi się okazja do większego ruchu to wchodzić na 100% wg tego planu itp. Myślałem o różnych konfiguracjach tego co będę robił i czego będę się uczył w tym okresie albo nad czym pracował dalej. Ogólnie chciałem formacje techniczne jak flagi i układy harmoniczne wykorzystywać do samej analizy i zmiany kierunków pozycji a grać z głównym trendem na weekly albo D1. Tak na prawdę dopiero szukam możliwości wykorzystania tego dla siebie. To samo analiza wykresu pod katem fall Eliotta. Obecnie rzadko z tego korzystam, bardziej idę teraz w kierunku PA i wykresu świecowego, ale ciągle mam w głowie żeby sięgać do tego i patrzeć na zbity wykres świecowy / barowy ( czyli tak jakby liniowy ). Natomiast na drugiej platformie będę miał odpalone wykresy D1/W1/MN na koncie demo Dukascopy i będę robił sobie notatki między czasie z ruchów na wyższych TF z innych instrumentów jak Brent, Dax,GBPAUD, USDCHF itd. Wiecie, sam do końca nie potrafie precyzyjnie określić tego co będę robił przez te wszystkie dni bo co chwile zmienia się wszystko co do tej pory wiedziałem przy nowej wiedzy którą zdobywam. Czytam książki między czasie, coś tam sobie przypomnę, oglądnę jakieś nagranie i moje podejście się zmienia. Ostatnio trochę spędzałem czasu na oglądania jak budowały się świeczki D1 na historii tych par które gram wg świec H1. Próbuje na różne sposoby i ciągle szukam, ciągle się uczę... Ogólnie wiem że mam skupić się na nauce, więc niewiele się zmienia w tym co robiłem tutaj w dzienniku, tylko plan troche inaczej wygląda bo teraz już nie na demo i uczenie się geometrii i układów, tylko bardziej nastawienie się na wykorzystywanie tego żeby "zarabiać". Nie chce mi się tego wszystkiego pisać, bo ciągle mam taki chaos organizacyjny że nie wiem za co się złapać najpierw, ale ciągle staram się poprawiać to co robię.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2017, 13:27 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

pol75 pisze:Ty jesteś na 3,4,7 punkcie, a jak zaczniesz grać nie 4 transakcje na miesiąc tylko co najmniej 4 na tydzień , to będzie można pomyśleć o 8 punkcie. 3 i 4 idealnie punkt pasuje do tego co widać na Twoich kontach.
BINGO!

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze: Nie chce mi się tego wszystkiego pisać, bo ciągle mam taki chaos organizacyjny że nie wiem za co się złapać najpierw, ale ciągle staram się poprawiać to co robię.

Odpowiedz jest jedna - checklista

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wprowadzę jednak modyfikację do planu na kwiecień. Zmiana dotyczy MM. Gram dalej tylko na 3 parach EURUSD, GBPUSD, USDJPY ale otwieram pozycje na najmniejszym wolumenie czyli 0.1 przez cały miesiąc. Z tą różnicą że dzienna strata nie powinna przekraczać 2 PLN. Wiem że to idiotyczne zasady ale lepsze to niż nic. Czyli straty będę musiał odrabiać takimi samymi pozycjami jeśli chodzi o wielkość, liczą się pipsy in plus / in minus. I takie proste MM obowiązywać będzie przez cały kwiecień. Nie będę wprowadzał innych zasad typu "Never Let a Winner Turn Into a Loser" bo i tak tego nie rozumiem i nie potrafie, więc zacznę od czegoś prostego - czyli od jakiegoś MM gdzie są stałe parametry strat. 2% na transakcje spowodowałby zbyt duże straty na rachunku gdybym chciał grać intensywniej a tak 2 PLN i koniec gry danego dnia.

Tutaj jest kalkulator - http://www.xm.com/pl/forex-calculators/ ... calculator - dla pary USDJPY 1 pips dla 0.1 to 0.04 PLN, czyli 50 pipsów na USDJPY to 2 zł +/-

Na realnych pieniądzach uczę się zarządzania rachunkiem, na demo bym do tego nie doszedł, tylko dalej pykał. Z tym MM nie powinienem skasować konta do końca kwietnia. I tak przez ten miesiąc będę pewnie dalej tracił, więc przynajmniej wg jakiegoś MM niech to się dzieje gdzie są z góry zdefiniowane stałe rozsądne wartości, których mam się trzymać.

I tak przez cały kwiecień... potem w maju będę to dalej modyfikował.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Przeanalizuję Twoje transakcje
+0,9 usd/yen wejście średnie, wybija stopa na + . mogłeś wziąć więcej ale jak dla mnie transakcja ok. Ale nie dla Ciebie. Cena spadła ale nie na tyle żeby wybić poprzedniego stopa i jakbyś przetrzymał łyknąłbyś ze 40pipsów. Włączają się gorzkie żale. Jakbym nie słuchał tego buca (czyli mnie) to bym dużo zarobił, więc go więcej nie słucham. Morał ? – po wybitym stopie na +0,9 mogłeś wejść jeszcze raz

Cała seria z usd/yen z 21 marca. Będzie zmiana trendu- Run spekulacyjny. Piramidowanie zysków, tylko komu? Z większości tych transakcji można było wyjść stopem BE+1 ale jak się buca nie słucha… Morał z tego jest taki: zaoszczędzisz sobie dużo kasy jak od dziś przez następne dwa lata nie będziesz nawet myślał o zmienianiu trendów.

28marca edek wejście średnie, ale żeby z transakcji która dawała ok 12 pipsów na +, dać się wybić na stopie -7, to trzeba wspiąć się na Himalaje debilizmu forexowego. Bez morału

Kabel słabe wejście. Po wyjściu z klina w dół i testowaniu linii wsparcia, która po przebiciu stała się linią oporu raczej się poluje na sell, nie buy. Morał : masz problem z za krótkim stop lossem. Ja daję 100 pips nie żeby mi wybiło, tylko jakby przestał działać internet i zepsuł mi się smartfon w tym samym czasie. Wyszedłbym z tego Twojego kabla na TP+1pips. Tylko ja nie mam takich dylematów, bo mam dobre wejścia, np. od 20 do 22 marca grałem ostro na spadek ropy, a ropa nie spadła. Nie dałem sobie wydrzeć ani jednego pipsa, nawet jednej dziesiątej. Więc gdzie masz stawiać stopa? – tam gdzie sobie zaufasz.

2 zyskowne po 12 pipsów na usd/yen wejście średnie. Prowadzenie bardzo dobre. Morał jak Ci się włączają gorzkie żale, że mogło być więcej, to kup dwie pozycje daj BE+1 dla każdej. Jedną weź kiedy wyda Ci się, że warto np. 10-20pipsów, a drugą zostaw i zapomnij jak zrobi 100 czy 200 pipsów, bierz, jak wybije na +1pips to trudno.


:569: I nie graj grubą kasą, bo poczujesz się jak ten gościu z filmu, który wrzuciłem.
Obrazek

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rookie, takiego koslawego RGRa dojrzales?
tez jeszcze musze oko trenowac, szkoda, ze nie dojrzalem tego jak tworzyl sie, to wtedy powinieniem uciekac z tymi longami po drugim ramieniu. wejscia du...o wygladaja na H1 bo byly zawierane patrzac tylko na Daily.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda, za marzec jesteś na plus czy minus? Jak to procentowo wygląda jeśli chodzi o zysk / strate za marzec? I ogólnie od początku tego roku ( 2017 ) jesteś na plusie czy na minusie w tej chwili?

Ja ogólnie jestem 3 miesiące w plecy jeśli chodzi o czas. Finansowo jest ok, bo dopiero teraz zacząłem grać na realnym koncie, wiec ogólnie mam straty jakieś 10 PLN ( dziesięć złotych ) od początku roku, kilka skasowanych demo i bardzo słabe wyniki nawet na tych demo. Głównie pierwsze 3 miesiące tego roku u mnie to był stracony czas na fx...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Stracony czas? Tak, na naukę nie warto tracić czasu. Najlepiej żebyś od razy zarabiał, tylko dużo.
Nic nie robisz i żądasz wyników.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Zablokowany