Never Lose Again by DRAGON33

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
damsx6
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 03 mar 2014, 20:00

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: damsx6 »

Siemka,
Dotyczy jedynie interwału na którym grasz. Cierpliwość to jedna z fundamentalnych zasad wałkowana chyba we wszystkich książkach dotyczących forex'u. Wybierz sobie konkretne pary walutowe, zrób analizę i czekaj na dokładne wejście. Trzymaj się planu, bo to, że zlecenie raz Ci wejdzie bez spełnienia 1 przesłanki wcale nie oznacza, że następna transakcja bez niej też będzie po Twojej myśli. Plan plan i jeszcze raz plan :). Możesz również ustawić sobie alarm na konkretnym poziomie cenowym, żeby cały czas nie wpatrywać się w monitor.
Pzdr
Pomyślności.

Awatar użytkownika
Jankes666
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:39

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: Jankes666 »

No nad tą cierpliowścią muszę popracować mocno. Masz rację że plan to podstawa. Nie wiem jak Wy ale dla mnie niecierpliowść to większy problem niż strach. Jak już to bardziej boję się stracić już zarobione niż źle wejść. Czyli że już miałem na plusie a tu jednak pozycja zamknieta na minus. To determinuje kolejne złe zagrania, bo nie doczekane do końca i w efekcie pow 55% trafnych a mimo tego straty.
No więc doczekałem się wejścia
Proszę oceńcie czy to jest prawidłowe wejście i poziomy SL i TP. I jak zarządzć tą pozycją.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Chciowść Cię zuboży. Bo to co najlepsze w życiu, nie da się kupić.

Awatar użytkownika
damsx6
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 03 mar 2014, 20:00

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: damsx6 »

Najważniejsze jest trzymanie się planu. Bez zamykania 1 pips przed TP itd. Wejście wydaje się dobre, świeczki czerwone, nowa godzina, kanał w dół, czerwone kropki, R:R też dobry. Jeśli chodzi o mnie o ustawiłbym SL gdzieś na poziomie 174.350, dlatego, że ta para słynie z tzw. " noży" :) Myślę, że spokojnie zgarniesz założony zysk.
Pozdr
Pomyślności.

invest35
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2014, 08:38

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: invest35 »

Trzymanie się planu do sposób osoby z grubym portfelem, początkujący i nieco mnie zasobni mogą nieco ryzykować - w końcu Forex to ryzyko.

Awatar użytkownika
damsx6
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 03 mar 2014, 20:00

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: damsx6 »

Moim zdaniem granie bez jakiegokolwiek planu jest zgubne. Bo niby kiedy wchodzić i zamykać? Według swojego "widzimisie" ? W tym momencie nie ma w ogóle mowy o żadnym systemie( w tym przypadku NLA). Skuteczność też nijak można obliczyć. Prędzej czy później takie zachowanie prowadzi do wyzerowania konta. Tylko dla osoby z grubym portfelem ? Nie bez powodu mamy tyle rodzajów dźwigni :)
Zresztą każdy ma też swoje podejście do tego rynku :) Najważniejsze, żeby danej osobie odpowiadało :)
Pzdr
Pomyślności.

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Trzymanie się zasad to podstawa nie ma znaczenia wielkość depozytu bez zasad przegrywasz już na starcie.
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Grzegorz314
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:53

Re:

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz314 »

WItaj,
Dobre podejście, ale weź również pod uwagę, że skalpując po 5 pipsów z każdej pozycji ZA KAŻDYM RAZEM płacisz kochany spread :) Nie wiem z jakiego brokera korzystasz, ale pomyśl po prostu ile tracisz. Aby było jasne, nie neguje systemu tylko podejście. Oczywiście, jeśli masz 100 transakcji na plus z czego 30% zarobionych środków oddasz na spread to może i warto, ale może też warto to przeliczyć.

HEX pisze:w ciągu godziny miałem 5 wejść na 4 zostałem wyrzucony na TS gdybym nie był tak chciwy :D mógłbym zebrać około 40 pipsów w ciągu równiutkiej godziny,a mamy 24 godzinne świeczki więc pomyślcie ile można zarobić biorąc tylko 5 pipsów z każdej tranzakcji a mżna zdecydowanie więcej.

Awatar użytkownika
muflon63
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2014, 16:22

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: muflon63 »

Witam wszystkich :) mam taki problem i pomyślałam, że może ktoś z Was wie jak go rozwiązać. Otóż, ściągnęłam wskaźnik TRO_DRAGON_MONEY_MGMT, ale niestety nie działa. Po wrzuceniu w MetaEditor i kompilowaniu wyświetla się:
moneymgmt.jpg
Nie potrafię tego naprawić, ale może ktoś z Was potrafi, albo już to zrobił? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rambinio
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:00

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: Rambinio »

Witam,
czy ta strategia jest możliwa na platformie xstation?
"Kto ciężko pracuje ten nie ma czasu zarabiać pieniędzy"

sajmon
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2014, 20:19

Re: Never Lose Again by DRAGON33

Nieprzeczytany post autor: sajmon »

Witam. Może mi ktos powiedziec dlaczego nie rysuja się u mnie linie buy i sell. Wskaźnik wgrany poprawnie, wszystko jest ale tych lini nie ma

ODPOWIEDZ