narzędzia - sentyment na rynku

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
LykLyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:33

narzędzia - sentyment na rynku

Nieprzeczytany post autor: LykLyk »

Witajcie,
Może polecicie mi jakieś narzędzia, strony itp bezpłatne, ale też mogą być płatne.
Gdzie na bieżąco mogę śledzić sentyment na rynku, poparty też zinterpretowanymi danymi makro itp.

To jest w miarę przejrzyste tłumaczenie, że np. dzisiaj o godzinie 12tej EURUSD jest w trendzie wzrostowym - bo rynek dostał kolejne informacje o możliwwej wygranej Trumpa, o słabym PKB w USA itp..

Z gory dziekuje
pozdrawiam
marcin

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: narzędzia - sentyment na rynku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Najczęściej brokerzy udostępniają sentyment wśród swoich klientów na podstawie zleceń. Znajdziesz go np. na platformie xStation w XTB (demo też), w Dukascopy tutaj: https://www.dukascopy.com/swiss/english ... sentiment/
I zapewne u paru innych firm także. Nawet na platformie cTrader jest taki 'mini' sentyment pod buttonami buy/sell.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

LykLyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2014, 16:33

Re: narzędzia - sentyment na rynku

Nieprzeczytany post autor: LykLyk »

Dzieki,
mam pytanie - sentyment na np. Dukascopy - jest oparty tylko na ilości zleceń? Czyli powiedzmy - dane -> reakcja rynku i oni pokazują procentowo jakie sa otwarte pozycje?

Widzę, że te dane mają w tej chwili 1,5godziny opóżnienia. Nie ma gdzieś bardzijej real time danych? :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: narzędzia - sentyment na rynku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wiesz tyle, co ja na podstawie tego, co jest napisane na stronie Dukascopy :). Jak jest napisane - dane mają 30 min opóźnienia. Zegar jest wg czasu GMT.
Liquidity consumers are represented by individual clients, brokers, investment companies and hedge funds. The sentiment ratio of this group is the percentage of longs or shorts in the overall amount of open trades, executed by the liquidity consumer. The index also includes liquidity from individual bids and offers of the foregoing participants if it is not provided on a regular basis.

Liquidity providers are participants of SWFX marketplace represented by centralized marketplaces and a number of banks which continuously provide ask and bid prices on the market. The sentiment ratio of this group is opposite to liquidity consumers’ data because, for each trade executed through SWFX, there are two equal and offsetting over-the-counter transactions.
Jak pisałem, sentyment jest też na xStation - sprawdź czy Cię urządza.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ