Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
artik
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2014, 19:15

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: artik »

Witaj MR.D.
ja miałem gorszy start, podpiolem kopiarkę zleceń, i szły wszystkie sygnały na to(konkursowe) konto, i .... :oops: ale zera nie dotknęło, do tego na jednym koncie EA testowe szlo ( to które generowało sygnały) także setki- zleceń, i ..,
Ale to tez nauka (w sumie gapiostwo) dobrze ze to stało się na tym koncie, ... . Powoli dochodzę do ładu z kopiarkami, nie wszystko chce kopiować na to konto, następnie dochodzi jeszcze zamykanie pozycji, to tez Ea robi, a na każdej parze inne ustawienia, słowem duuzo pracy, a czasu malo, .
zazdroszczę tutaj (na forum) co niektórym , którzy mogą być w ciągu sesji przy komputerze, ja mam tylko telefon przy sobie, ( no i reszta na serwerze) .
Jesli nie wyzeruje do poniedzialku konta , to myślę ze w następnym tygodniu będę zwiększał dźwignię, by to odpracować. :) Powoli zaczyna technicznie mi to działać.
Pozdrawiam, i czekamy na raport z twojej inwestycji.

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Im dłużej to odkładam tym wiecej do uzupełnienia. Moze jutro sie uda. Zastanawiam sie tylko nad sensem takiego jurnalu. Myśle raczej o tym żeby raz dziennie wrzucać moje prognozy i projekcje na każdy dzien razem z poziomami i zarzadzaniem wielkościami pozycja orazy sygnałami wejścia i wyjścia. Takie chwalenie sie wynikami dla chwalenia sie co robiłem do tej pory raczej nikomu nie służy tylko mojemu ego :564: od jutra spróbuje nową formułe tzn wrzucam to co bede grał z opisem dlaczego to oraz info o wielkości pozycji oraz print z zamknięcia pozycji. Ostatnio mam niezła serie bo na 20 wejść 19 zamkniętych na zysku bądź BE+ wiec moze ktoś skorzysta. Oczywiście sugestie co mozna ulepszyć tez miłe widziane
:564:

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

No i niestety cały plan o funkcjonowaniu dziennika nie wypalił. Nie jestem w stanie opisywać każdego wejścia z braku czasu. Jedyne co mogę zrobić to wrzucać od czasu do czasu wyniki. Na priv zawsze chętnie odpowiadam;-) Można śmiało pisać ;-) Wrzucam wyniki z lipca tyle ile print screen był w stanie złapać, ale widać na górze, że zakres danych jest od początku miesiąca.

MOJE TYPY OBECNIE:
1. Shortuję SP500 na każdej górce. Jeśli podniosą stopy we wrześniu to dolar stanie się droższym pieniądzem co pociągnie w dół indeksy.
2. Shortuję edka na każdej górce. Górkę mam na myśli poziomy powyżej 1,10 choć przy wyprzedaży akcji mogą zrobić squeze nawet w okolice 1,12 więc ostrożnie. Chyba, że ktoś ma mocne depo albo lubi bawić się hedgem bo 1,05 i tak w tym roku zobaczymy
3. Niedźwiedzie nastawienie do DAX. Wszystkie dobre informacje już są na rynku więc według mnie nie ma powera do dalszych wzrostów a pojawi się chęć realizacji zysków. Jak puści 11500 to następny przystanek w okolicach 11400 a później dopiero 11200. I BARDZO WAŻNE EBC zapowiedział ograniczenie QE w lipcu i sierpniu co oznacza mniej pieniędzy na rynku, które mogłyby być pakowane w akcje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: highend »

MR. D pisze: I BARDZO WAŻNE EBC zapowiedział ograniczenie QE w lipcu i sierpniu co oznacza mniej pieniędzy na rynku, które mogłyby być pakowane w akcje.
i dlatego uwaga z shortami edka - ale zgadzam się z Tobą....
:) byłem za wzrostami na indeksach, ale znowu zmieniłem zdanie.
Choć to było proste - pisząc, że wezmę L dopiero jak wybiją szczyt na sp500..... a tu zonk.

więc takie ja mam targety, może skorzystasz:

złoto 1040, platyna 910, miedź 210-220, srebro nie wiem
edek 1.05 - 1.07xx targety
usd/pln chce na 3.82 - 3.85 jeszcze.
usd/try mocne UP dzisiaj ;) target nieznany

dolar się umocnia dziś znowu ....

zakładam jeszcze jakieś odbicie na akcjach - dziś Apple się otwiera za godzinę z luką 6% w dół...... mogą to ludzie chcieć wykorzystać jako DIP...

krach ma wielkie oczy? ;)

a co do podniesienia stóp - niech zrobią to we wrześniu.... i na tym się temat zamknie bo więcej ich nie podniosą bo zarżną USA... więc po podniesieniu stóp w USA nastąpi odwrócenie trendu i dolar zacznie się osłabiać - szalona teoria? ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Teoria nie jest szalona. Co prawda rynek stopy procentowej jest kluczowy jeśli chodzi o obroty, ale.... istnieje chcąc nie chcą pojęcie w podświadomości "drogo", "tanio" Dlaczego tak duży odsetek siedzi na longach na srebrze i złocie bo jest "tanie" nieważne, że nie jest. Złoto tanie bo tanie było po 800 USD, ale efekt świeżości powoduje, że dana cena jest dla nas nowa i postrzegamy ją np. jako okazję do zajęcia pozycji. Tak było w styczniu w Szwajcarii kiedy uwolniono ruch franka i nagle okazało się, że z dnia na dzień euro i dolar w Szwajcarii stał się tańszy o ponad 20%. Szwajcarzy ruszyli masowo wymieniać kasę. Oczywiście wpływ drobnych ciułaczy na rynek jest znikomy, ale sentyment jest bardzo ważny. Bo wystarczy wtedy dać mały impuls i rynek się podłączy.

Po drugie jeśli fundusze hedge zajęły długie pozycje w dolarze powiedzmy rok temu to kiedyś będą chciały ten zysk zrealizować. Nie zrobiły tego żeby trzymać dolara kilka lat, ale po to żeby zarobić. Jak uznają, że więcej nie zarobią to zaczną redukować długie pozycje. Po trzecie euro zaczyna być traktowane jak carry trades. Kupujemy tanie euro i pompujemy w europejskie giełdy. Wtedy po pierwsze zarabiamy na indeksach, które szybują do góry a po drugie jak hossa się skończy to wtedy zacznie drożeć pieniądz i zarobimy na samym euro.

Wypisz wymaluj scenariusz Polska lat temu kilkanaście kupowali tanią złotówkę i pakowali w indeksy, nieruchomości itp a w momencie jak indeksy były wysoko i nieruchomości jeszcze wyżej to zaczęli wycofywać kapitał zarabiając na sprzedaży drogich akcji i nieruchomości i kupując taniego dolara po 2,20 i jeszcze tańszego franka. Oczywiście jak sprzedawali złotówki i kupowali franki to musieli się zabezpieczyć żeby ktoś te franki jak zaczną drożeć od nich odkupił więc przekonali miliony Polaków do zaciągnięcia kredytów we franku (85% kredytów we franku udzielanych po kursie poniżej 2 PLN). W ten sposób zapewnili sobie miliony klientów, którzy odkupili od nich drogie nieruchomości a w dodatku ci sami klienci musieli odkupować od nich coraz droższe franki - te same które kupowali poniżej 2 PLN. Zarobili podwójnie na pieniądzu i samej inwestycji. Proste i genialne. Niestety rynek to gra o sumie zerowej i miliony ludzi zapłaciły straszne pieniądze żeby tysiące się bardzo wzbogaciły.

Podsumowując... odwrócenie trendu będzie dokładnie w momencie kiedy wszyscy będą myśleli że dolar będzie już tylko droższy. Algorytm strzyżenia owiec jest mega skuteczny. Najpierw trzeba owieczkę pogłaskać, dać jej trawki żeby uwierzyła, że może zarobić i przekonać do tego, że jest bezpieczna. A jak już poczuje się bezpieczna to odpalamy nożyce i strzyżemy do łysa. Oczywiście w międzyczasie trzeba uspokajać, że to tylko korekta, że trend fundamentalny jest znany, że nie ma co panikować i stopniowo małymi kroczkami przycinać. A jak owieczka się zorientuje, że jest strzyżona i zacznie odwracać pozycję to wtedy trzeba zrobić korektę żeby jej w głowie tak zamotać, że zamknie i te pozycje ze stratą ratując resztki kapitału ;-)

Ale się napisałem, ale to w końcu mój jurnal ;-)

Podsumowując raz jeszcze zawsze należy oczekiwać ceny w innym miejscu niż oczekuje tego 95% rynku. Lepiej być po stronie tych 5% zarabiających niż po stronie 95% owieczek. Łatwiej powiedzieć niż zrobić zwłaszcza jak rzesza mądrych głów i analityków uspokaja i przekonuje żeby płynąć z prądem.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: highend »

Jeszcze jedna kwestia: sp500
na mforex sentiment jakieś 95% ma tam eSki.
Skoro chcesz robić odwrotnie to tutaj to nie pasuje...
Zatem czy czeka nasz jeszcze jakiś rajd UP aby wszyscy uwierzyli w eLki? A potem korekta na indeksach? ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Indeksy nie sa najlepszym przypadkiem bo tutaj decyduje popyt na akcje bądź jego brak więc shorty na indeksie wcale nie oznaczają jego spadku. Trafiłeś jednak w sedno ze sentyment jest bardzo spadkowy wiec wystarczy mały sygnał do sprzedaży i pojawi sie masa zleceń na sprzedaż od drobnych inwestorów, ktorzy w 95% nastawiają sie na spadki wiec siedzą jak na szpilkach zeby sprzedawać albo nie kupują akcji. Jak ma rosnąć jak nie kupuja :564: ?

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: highend »

aktualizacja mforex:
20% ma już longi na sp500
hehe, zaczyna sie ;) :D

no i dalej mnie smieszy te 100% buy na wig20 ;d
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

WPIS Z ŚRODY
MR. D pisze: MOJE TYPY OBECNIE:
1. Shortuję SP500 na każdej górce. Jeśli podniosą stopy we wrześniu to dolar stanie się droższym pieniądzem co pociągnie w dół indeksy.
2. Shortuję edka na każdej górce. Górkę mam na myśli poziomy powyżej 1,10 choć przy wyprzedaży akcji mogą zrobić squeze nawet w okolice 1,12 więc ostrożnie. Chyba, że ktoś ma mocne depo albo lubi bawić się hedgem bo 1,05 i tak w tym roku zobaczymy
3. Niedźwiedzie nastawienie do DAX. Wszystkie dobre informacje już są na rynku więc według mnie nie ma powera do dalszych wzrostów a pojawi się chęć realizacji zysków. Jak puści 11500 to następny przystanek w okolicach 11400 a później dopiero 11200. I BARDZO WAŻNE EBC zapowiedział ograniczenie QE w lipcu i sierpniu co oznacza mniej pieniędzy na rynku, które mogłyby być pakowane w akcje.
KTOŚ SKORZYSTAŁ ? wszystkie typy z środy były trafne. Zarobiłem sporo kasy, a ktoś się podłączył?

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Najszybsza droga z 5000 do MC czyli jak stracić 5 tys.

Nieprzeczytany post autor: highend »

Sp500 lol ;)
Czy to juz ten krach? ;)
Jakie prognozy na kolejny tydzien? ;)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

ODPOWIEDZ