Najlepsze strategie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

kor4x pisze:Co zatem proponujesz? Jaki jest "Najlepszy system"?
Oczywiście ten który zarabia ;) Ważne żeby był to system, czyli zbiór reguł i zasad, które można zapisać, przekazać, doskonalić, testować, badać, dyskutować o nich wiedząc dokładnie o czym się rozmawia.
Gdy widzę wpisy typu "PA/LT/SR mi działa" to pytam na czym dokładnie polega przełożenie tych nazw na zero-jedynkowy świat transakcji. Okazuje się, że dla każdego co innego, często przeciwstawnego. Nikt nigdy nie przedstawił nawet cienia dowodu, że któreś z powyższych (i w ogóle cokolwiek z tzw. AT) ma związek z tradingiem, a co dopiero żeby generowało zyski. Są tylko interpretacje, emocje, wojny na forach. A trading to zera i jedynki i bardzo łatwo sprawdzić kto ma rację.
Owszem po 50 dniach na pewno oprócz czystego farta, pojawia się element doświadczenia, ale grając na czuja nie da się nawet ustalić jakie są proporcje, czy nie są bliskie 99:1. Zwróć uwagę, że granie ręczne wprowadza dodatkowo masę elementów losowych, np. wybór czasu gdy się gra. Nie ma doskonalszego generatora losowego, niż napędzany adrenaliną człowiek, którego tak naprawdę jedynym celem jest dowiedzenie innym wyższości swoich genów ;)
Obrazek
Unfortunately, more to come

konik2007
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 07 kwie 2007, 21:58

Nieprzeczytany post autor: konik2007 »

Poczytałem trochę ten temat i też postanowiłem napisać, widzę że rozmowa bardzo na poziomie.
Podaje pewną myśl, która pozwala mi siadać i się nie stresować.

Ogólnie moja opinia jest taka i takich zasad się trzymam, gram tylko E/U:
1 Sprawdzenie czy są dane oraz jaka sytuacja na innych parach walutowych i nie tylko (brak danych brak gry)
2 Ustalenie od godziny 8:00 miejsce Sell i Buy (tu posiadam stałe zasady, ale nadal to ja musze ustawić zlecenie ), jesli impuls jest przed 8:00 czekam (proszę zobaczyć dziś 7:48 wybicie) Jeśli nie byłoby wybicia ok 1,3268 (może) postawił bym L (tolerancja 3 pipsow nie wiem kto gdzie gra)
3 Na monitorze dwa wykresy E/U i G/U głownie, na drugim tylko inne TF od E/U
4 G/U obserwuje i wykorzystuje do prognozy
5 Odpowiedni SL! Odpowiednie ryzyko!
6 przesuwam SL
No i ostatnia zasada "Żeby wygrać trzeba grać"

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

Come on "Oczywiście ten który zarabia " dosyc mamy buzzwordow z swiecie FX :-)
Ważne żeby był to system, czyli zbiór reguł i zasad, które można zapisać, przekazać, doskonalić, testować, badać, dyskutować o nich wiedząc dokładnie o czym się rozmawia.
gdzies to moze opisal Panie Matka, to pogadamy o nich :)

apropos systemow, to najlepszy FX systemowiec jakiego znam, nie gra systemowo :-)

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

brother pisze:W pewnym momencie człowiek zaczyna się zastanawiać jak ludzie mogą ryzykować kilka czy kilkadziesiąt lotów tylko w oparciu o odbicie na jakimś historycznym SR czy LT bez dodatkowych podpowiedzi i wskazówek, trudno w to uwierzyć.
Jeśli pisząc o historycznym SR masz na myśli odległy tylko nie wiadomo który to szczerze mówiąc nie znam żadnej strategii, która byłaby skuteczna, aczkolwiek pewnie ktoś zna, ja nie.
Najlepsze zastosowanie wsparć i oporów jakie znam to wykorzystanie tych ostatnich jakie są na wykresie i test tych poziomów wygląda często jak jednoczesny test przełamanej linii trendu o ile da się oczywiście ją sensownie narysować lub po prostu na podwójny szczyt lub dno jeśli dołek lub szczyt wypada na równi z poprzednim (gramy na powstanie nowego trendu) . Jeśli ostatni dołek trendu lub pierwszy nowego trendu wzrostowego (zależy jak liczyć) wypada na wsparciu to mówimy, że wsparcie zadziałało.:) Oczywiście skuteczność tych poziomów jest czysto umowna bo nie widziałem żadnych badań wskazujących, że dołek częściej wypada na samym wsparciu niż powiedzmy dwa pipsy wyżej. Po prostu są brane jako punkt odniesienia do otwarcia pozycji w kierunku nowego trendu sl tylko że często ulegamy złudzeniu, że punkty odniesienia, które tworzymy wszyscy widzą i identyfikują.
Ale AT ma to do siebie, że na złudzeniach można spokojnie zarabiać.

Ewentualnie można jeszcze grać na przykład na test oporu w trendzie wzrostowym, to znaczy zakładamy że dołek powstanie na oporze i później nazywając go wsparciem będziemy uważać że powstało S/R z tym że dołek będzie którymś z kolei a nie pierwszym jak w podanej przeze mnie pierwszej strategii. Można tu filtrować czasem aby grać w tym przypadku na rzeczywiście jeszcze istniejącym trendzie wzrostowym a nie gdy już został złamany. Sama skuteczność poziomów jest problematyczna moim zdaniem ale jeśli gramy zleceniami z limitem to musimy po prostu mieć jakiś punkt odniesienia do zawarcia transakcji. Ja ma wrażenie jednak że tu bardzie sukces zależy od identyfikowania trendu a nie samego poziomu wsparcia czy oporu.

Natomiast jeszcze nie udało mi się poznać strategii bazujących na wsparciach i oporach identyfikowanych gdzieś dawno temu. W przypadku drugiej strategii też zresztą mam na myśli ostatni opór, który jest testowanym prze korektę ostatnim HH.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

Alinoe tylko właśnie tu dochodzi problem czy np. jakiś wielki bank z Chin będzie patrzył na podwójne dno w przypadku gdy potrzebuje jakiejś konkretnej waluty do realizacji swoich celów albo gdy jakaś opcja na kilkaset milionów dolarów stoi na określonym poziomie to czy podwójne dno jest w stanie "obronić" cenę przed próbą zbicia, podbicia ceny do tego poziomu w zależności od tego jaka to opcja itd ? Wiem, że wiele osób pisze żeby nie utrudniać sobie życia tylko grać najprostszymi metodami, ale czasami chciałoby się pewne rzeczy wiedzieć, tak czy inaczej będę drążył ten temat :mrgreen:
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

brother pisze:Alinoe tylko właśnie tu dochodzi problem czy np. jakiś wielki bank z Chin będzie patrzył na podwójne dno w przypadku gdy potrzebuje jakiejś konkretnej waluty do realizacji swoich celów albo gdy jakaś opcja na kilkaset milionów dolarów stoi na określonym poziomie to czy podwójne dno jest w stanie "obronić" cenę przed próbą zbicia, podbicia ceny do tego poziomu w zależności od tego jaka to opcja itd ?
Formacji podwójnego dna jak też i innych formacji nie będę bronił bo ich nie stosuję, co nie zmienia faktu że mogę doszukać się analogii między swoim sposobem gry a sposobem tych, którzy grają na podwójne dna, wsparcia i opory i inne narzędzia, do których podchodzę z dystansem.
Ciebie jako technika nie powinno obchodzić co myśli i co widzi bank z Chin, tak mi się wydaje. Strategia sama w sobie ma działać, nie ważne jakie przyczyny fundamentalne za nią stoją. Zresztą może ktoś kto specjalizuje się w AF może ci pomoże bo ja nie mam o tym pojęcia, jak też nie mam pojęcia jak połączyć AT z AF żeby mieć z tego dodatkowe korzyści ponad to co daje profitowa strategia.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

znow sie zakleszczylo na watku, wiec tylko wrzuce mojego zeszlotygodniowego kandydata na najlepszy system: kumpel zrobil w 1 tydzien 6000%.

http://tradingarsenal.com/trading-journ ... l#post1693

... no i mozna by powiedziec, ze mu sie udalo, albo ze to nie prawda/nie moze byc/ i inne takie tam bzdury
... tylko ze on to powtarza srednio co pare tygodni.
... i juz zapowiedzial, ze pobije ten rekord.

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

kor4x pisze:kumpel zrobil w 1 tydzien 6000%.
A czy na tamtym forum są jakieś szczegółowe informacje na temat systemu? Nie mam tam konta i nie widzę załączników.
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

sa jakies zalaczniki, ale glowny jest ten.
informacji o systemie nie ma za duzo oczywiscie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

Dzięki za odpowiedź. Ciesze się, że się da i jestem przekonany w pełni, że się da uzyskiwać takie zwroty. Tylko bardzo trudno odnaleźć(lub stworzyć) system który byłby wstanie w temu sprostać. Jednak ja walczę cały czas :)
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

ODPOWIEDZ