MT4 - Realizacja zleceń SL po cenie ASK (buy) / BID (sell)

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

MT4 - Realizacja zleceń SL po cenie ASK (buy) / BID (sell)

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Czy istnieje możliwość ustawienia w MT4 domyślnie realizacji zleceń Stop Loss po cenie ASK dla zleceń BUY oraz BID dla zleceń SELL? Standardowe ustawienia są takie że realizuje zlecenie SL po cenie ASK dla sell oraz BID dla buy, a ja chce żeby było odwrotnie i chce żeby to było domyślne ustawienie na platformie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 - Realizacja zleceń SL po cenie ASK (buy) / BID (sel

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie na MT4 ;). Co najwyżej możesz sobie jakieś EA do tego wykorzystać ale ono po prostu będzie "reagować" np. na cenę Ask/Bid, a nie po niej zamykać (dodatkowa szansa na poślizg).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: MT4 - Realizacja zleceń SL po cenie ASK (buy) / BID (sel

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Myślałem że pokombinuje ze zleceniem oczekującym limit, one realizują się w ten sposób że sell limit realizowany jest po cenie BID natomiast buy limit po cenie ASK. Tylko otwarcie takiego zlecenie zamiast stop loss to dodatkowy slot, a jak jest limit otwartych pozycji 100 na platformie? Poza tym trzeba by rozwiązać problem z grupowaniem hedge, żeby zamykało parami te pozycje wg tego jak otworzyłem. A najgorsze że płaciłbym prowizje za otwarcie i zamknięcie 2 zleceń. Więc nie ma sensu kombinować. Porąbane.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 - Realizacja zleceń SL po cenie ASK (buy) / BID (sel

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Z tą prowizją to bez obaw, bo zamykając hedge nie płacisz jej dodatkowo za zamknięcie (tylko za otwarcie dwóch przeciwstawnych) - wychodzi na to samo. Ale tak, trzeba wtedy bardziej ogarniać i analizować pozycje zawsze parami, co na początku na pewno będzie trudniejsze.

Dochodzi też limit w ilości pozycji ale ta stówka nie występuje u wszystkich brokerów. Niedawno był o tym temat na forum tutaj:
http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... 29285.html
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: MT4 - Realizacja zleceń SL po cenie ASK (buy) / BID (sel

Nieprzeczytany post autor: brg »

Czy istnieje możliwość ustawienia w MT4 domyślnie realizacji zleceń Stop Loss po cenie ASK dla zleceń BUY oraz BID dla zleceń SELL?
Przykro mi to mówić, ale to pytanie jest dość głupie. Można to przetłumaczyć mniej więcej: czy idąc do kantoru mogę kupić EUR po cenie sprzedaży?
Z tą prowizją to bez obaw, bo zamykając hedge nie płacisz jej dodatkowo za zamknięcie (tylko za otwarcie dwóch przeciwstawnych)
To tylko pod warunkiem, że zamykając skorzystasz z opcji "zamknij przez". Co ciekawe, nie wszyscy brokerzy ja oferują, warto więc sprawdzić wcześniej.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: MT4 - Realizacja zleceń SL po cenie ASK (buy) / BID (sel

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Może i głupie... Chodzi o realizacje zleceń jak jest w jforex, wypełnienie kupna jest po cenie ask, sprzedaży po cenie bid ale można wybrać strone po której zostanie zrealizowane zlecenie, myślałem że w MT4 jest to ukryte ale nie jest. Skoro nie da się tego zrobić bez zbędnego kombinowania to już nieaktualne.

ODPOWIEDZ