MT4 kilka pytań

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
ronni78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 12 sie 2016, 18:52

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: ronni78 »

Shifty pisze:Witam

Żeby nie zakładać nowego temat podłączę się pod ten temat i zadam pytanie dotyczące MT4 :)

Czy jest możliwa sytuacja w której do mojego sell stop leci cena, a ja nie chce by mnie dotknęła i przesuwam to zlecenie a następnie szybko kasuje. a później na historii widzę że jednak zostało otwarte i sekundę później zamknięte na SL.
W tym momencie siedziałem przy wykresie i w ogóle tego nie zauważyłem! a więc czy jest możliwe że pozycja została otwarta ale nie było tego widać na wykresie? Broker ecn, logi również są przeciwko mnie.

Pozdrawiam
Jest możliwe.
Zlecenie faktycznie przesunąłeś dopiero wtedy, gdy upuściłeś linię zlecenia, czyli puściłeś przycisk myszy i serwer brokera tę zmianę przetworzył. Najwyraźniej nie zdążyłeś tego zrobić zanim twoje pierwotne zlecenie widziane przez serwer brokera się nie zrealizowało. I stąd się zrealizowało.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ronni78 pisze:
andyblue pisze:Witam, jak zmienić skalę poziomą wykresu MT4

Np. w tym momencie w programie MT4 w moim przypadku, dla podglądu na H4:

pary EUR/USD następuje wyrysowanie świecy co 4 godziny w odstępach:
8:00, 12:00, 16:00, 20:00 itd.
dla WTI następuje wyrysowanie świecy co 4 godziny w odstępach:
10:05, 14:05, 18:05 itd.

czy skale te można dowolnie modyfikować? jak to zrobić?
Tak, skale te można modyfikować, jednak wymaga to znajomości programowania, lub zlecenia napisania odpowiedniego programu profesjonalnemu koderowi. W MT4 można stworzyć dowolny wykres, nie tylko wykres interwałowy. Wykresy offline tworzymy na podstawie dostępnych danych, najprościej korzystając z historycznych danych M1, ponieważ te są dostępne od razu i nie potrzebujemy zapisywać danych tickowych. Tak, więc możemy narysować wykres np. świecowy rozpoczynający się o dowolnej minucie, o ile dane historyczne z danej minuty są dostępne. Normalnie wykresy interwałowe są rysowane na podstawie przychodzących z serwera brokera danych w pakietach zwanych "tick". Fakt, że dana świeca na wykresie zaczyna się np. o godzinie 8:00 nie oznacza, że musiała się zacząć rysować dokładnie o 8:00. Ona zaczęła się rysować, gdy przyszły pierwsze dane w tej godzinie z serwera brokera, i rysowała się tylko wtedy, gdy przychodziły kolejne dane. Jeżeli widać na wykresie, że świece zaczynają się np. o 8:05, to oznacza, że broker ma problem z synchronizacją serwera i nikt mu jeszcze nie zwrócił na ten fakt uwagi.

Posiadając dane tickowe możemy narysować wykres dowolnie, według własnego widzimisię i ograniczeniem jest jedynie nasz komputer i nasza wyobraźnia.
Oczywiście, że wszystko da się zmodyfikować/spreparować programowaniem ale sam przyznaj, że jest to rozwiązanie tylko dla nielicznych i posiada też swoje wady... :)

Co do startu handlu to oczywiście jest szansa, że był problem z synchronizacją serwera i pierwsze ticki zaczęły spływać 5 min później ale raczej wziąłbym to pod uwagę, gdyby takie sytuacje zdarzały się okazjonalnie, a nie za każdym razem. XTB swego czasu (nie wiem jak jest teraz) na niektórych instrumentach towarowych właśnie rozpoczynało handel 5 minut po starcie notowań na rynku bazowym i z poziomu samego MT4 nie można było nic z tym zrobić (pomijam właśnie kwestię przetwarzania danych przez EA).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Maciej_W
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 cze 2015, 08:05

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: Maciej_W »

Witam. Podepnę się pod temat. Chodzi mi o taką rzecz, gdy rysuję linię trendu na wykresie H4 po ostatnich szczytach/dołkach i później przechodzę na jakiś inny TF to ta linia zmienia swoje położenie. Czy da się jakoś zrobić żeby LT przechodziła po tych samych punktach co na H4 ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Maciej_W pisze:Witam. Podepnę się pod temat. Chodzi mi o taką rzecz, gdy rysuję linię trendu na wykresie H4 po ostatnich szczytach/dołkach i później przechodzę na jakiś inny TF to ta linia zmienia swoje położenie. Czy da się jakoś zrobić żeby LT przechodziła po tych samych punktach co na H4 ?
Niestety zrobić się z tym nic nie da. To efekt sposobu skalowania MT4. Możesz ew. spróbować nałożyć tę linię na niższym TF i liczyć na to, że akurat na H4 będzie szło po tych samych szczytach/dołkach :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Maciej_W
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 cze 2015, 08:05

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: Maciej_W »

No właśnie zacząłem szukać jeszcze na ten temat bo mam mt4 od xm i naniosłem LT na H4 na edku zmieniłem na H1 i pasuje jak naniosłem tak jest, otworzyłem drugą parę walutową też naniosłem LT na H4 i niestety na H1 już sie popaprało, nieważne czy nanoszę zwykłe LT czy LT po kącie

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Sprawa jest banalnie prosta. Musisz po prostu linie trendu rysować na H1, zaczynając i kończąc na świecach spełniających dwa warunki:
- świeca będąca początkiem LT musi być pierwszą z czterech świec tworzących świecę H4. np. dla godzin 8, 9, 10, 11, musi to być świeca z godz. 8,
- świeca ta musi zawierać w sobie lokalne High i/lub Low z tych powyższych czterech świec.

Dla świecy kończącej musi to być ostatnia z "czwórki". Na przykład 15, z 12, 13, 14, 15. Ekstrema na na 15.
Dalej to już z górki. ;)

ODPOWIEDZ