MT4 kilka pytań

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Drizzt pisze:
Jeszcze odnośnie celownika: a czy da się ustawić na jego poziomie poruszającą się za kursorem myszki linię poziomą ;)?
Tylko poziomą i pionową jednocześnie. Nie można sobie jednej wyłączyć - i to już na pewno :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Shifty
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2016, 21:02

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: Shifty »

Witam

Żeby nie zakładać nowego temat podłączę się pod ten temat i zadam pytanie dotyczące MT4 :)

Czy jest możliwa sytuacja w której do mojego sell stop leci cena, a ja nie chce by mnie dotknęła i przesuwam to zlecenie a następnie szybko kasuje. a później na historii widzę że jednak zostało otwarte i sekundę później zamknięte na SL.
W tym momencie siedziałem przy wykresie i w ogóle tego nie zauważyłem! a więc czy jest możliwe że pozycja została otwarta ale nie było tego widać na wykresie? Broker ecn, logi również są przeciwko mnie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skoro zlecenie zostało zrealizowane to znaczy, że cena do niego dotarła. Być może mówimy tu o sytuacji, gdzie Ty na wykresie tego nie widziałeś, bo wykresy na MT4 rysowane są po cenie Bid, a Twoje zlecenie (w zależności od kierunku) mogło być realizowane po cenie Ask. No i jeszcze kwestia zmiennego spreadu jaki występuje u ECN-ów ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Shifty
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2016, 21:02

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: Shifty »

Cena tu nie ma znaczenia. Gdy otwiera się pozycja to widać ją na wykresie i w prawym dolnym rogu. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że siedząc przed platforma tego nie zauważam bo 1,5 sekundy to bardzo dużo a według mnie udało mi się przesunąć zlecenie oczekujące i je zamknąć. Także pytanie dotyczy tego czy jest możliwy taki błąd, że z mojej perspektywy zlecenie oczekujące zostało zamknięte, a tak naprawdę zostało otwarte ale mt4 w ogóle mi tego nie pokazał. Czy jednak coś mnie zamroczyło, oślepłem czy jeszcze co innego :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ok, może nie do końca zrozumiałem co zaszło.

W takiej sytuacji wszystko wyjaśniają logi. Jeśli udało Ci się faktycznie przesunąć zlecenie to potwierdzenie zmiany kursu aktywacji będzie widoczne w logach. A jeśli jest inaczej to zwyczajnie nie zdążyłeś go przesunąć (bądź MT4 tego nie zdążyło zarejestrować).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

andyblue
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2015, 08:35

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: andyblue »

Witam, jak zmienić skalę poziomą wykresu MT4

Np. w tym momencie w programie MT4 w moim przypadku, dla podglądu na H4:

pary EUR/USD następuje wyrysowanie świecy co 4 godziny w odstępach:
8:00, 12:00, 16:00, 20:00 itd.
dla WTI następuje wyrysowanie świecy co 4 godziny w odstępach:
10:05, 14:05, 18:05 itd.

czy skale te można dowolnie modyfikować? jak to zrobić?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: raposo »

andyblue pisze:Witam, jak zmienić skalę poziomą wykresu MT4

Np. w tym momencie w programie MT4 w moim przypadku, dla podglądu na H4:

pary EUR/USD następuje wyrysowanie świecy co 4 godziny w odstępach:
8:00, 12:00, 16:00, 20:00 itd.
dla WTI następuje wyrysowanie świecy co 4 godziny w odstępach:
10:05, 14:05, 18:05 itd.

czy skale te można dowolnie modyfikować? jak to zrobić?
Nie można tego zmodyfikować. To, że świece H4 rozpoczynają się o różnych godzinach wynika z tego, iż sam handel na WTI Twój broker udostępnia od innej godziny niż handel na walutach. Dodatkowo, daje sobie te 5 min zwłoki z jakiegoś (nie wiem jakiego) powodu.

Reasumując, jeśli bardzo Ci to przeszkadza to możesz co najwyżej zmienić brokera, który będzie oferował inne kwotowania ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ronni78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 12 sie 2016, 18:52

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: ronni78 »

andyblue pisze:Witam, jak zmienić skalę poziomą wykresu MT4

Np. w tym momencie w programie MT4 w moim przypadku, dla podglądu na H4:

pary EUR/USD następuje wyrysowanie świecy co 4 godziny w odstępach:
8:00, 12:00, 16:00, 20:00 itd.
dla WTI następuje wyrysowanie świecy co 4 godziny w odstępach:
10:05, 14:05, 18:05 itd.

czy skale te można dowolnie modyfikować? jak to zrobić?
Tak, skale te można modyfikować, jednak wymaga to znajomości programowania, lub zlecenia napisania odpowiedniego programu profesjonalnemu koderowi. W MT4 można stworzyć dowolny wykres, nie tylko wykres interwałowy. Wykresy offline tworzymy na podstawie dostępnych danych, najprościej korzystając z historycznych danych M1, ponieważ te są dostępne od razu i nie potrzebujemy zapisywać danych tickowych. Tak, więc możemy narysować wykres np. świecowy rozpoczynający się o dowolnej minucie, o ile dane historyczne z danej minuty są dostępne. Normalnie wykresy interwałowe są rysowane na podstawie przychodzących z serwera brokera danych w pakietach zwanych "tick". Fakt, że dana świeca na wykresie zaczyna się np. o godzinie 8:00 nie oznacza, że musiała się zacząć rysować dokładnie o 8:00. Ona zaczęła się rysować, gdy przyszły pierwsze dane w tej godzinie z serwera brokera, i rysowała się tylko wtedy, gdy przychodziły kolejne dane. Jeżeli widać na wykresie, że świece zaczynają się np. o 8:05, to oznacza, że broker ma problem z synchronizacją serwera i nikt mu jeszcze nie zwrócił na ten fakt uwagi.

Posiadając dane tickowe możemy narysować wykres dowolnie, według własnego widzimisię i ograniczeniem jest jedynie nasz komputer i nasza wyobraźnia.

Awatar użytkownika
ronni78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 12 sie 2016, 18:52

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: ronni78 »

raposo pisze:1) Jak kto lubi. To świeca neutralna więc możesz sobie ją wyróżnić zupełnie innym kolorem. Ustawienia masz pod F8.
2) Nie da się.
3) Środkowy przycisk myszy aktywuje celownik. Jest też dostępny na górnym pasku narzędziowym -|- ;)
2) Da się, wszystko się da, wystarczy pomoc EA.

Awatar użytkownika
ronni78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 12 sie 2016, 18:52

Re: MT4 kilka pytań

Nieprzeczytany post autor: ronni78 »

raposo pisze:
Drizzt pisze:
Jeszcze odnośnie celownika: a czy da się ustawić na jego poziomie poruszającą się za kursorem myszki linię poziomą ;)?
Tylko poziomą i pionową jednocześnie. Nie można sobie jednej wyłączyć - i to już na pewno :D
Też się da:
https://docs.mql4.com/constants/chartco ... hartevents

ODPOWIEDZ